Veselá pohádka o princi, kterého chtěli rodiče vyléčit kouzelným nápojem. Král s královnou jsou celí nešťastní z nezodpovědnosti jejich synáčka, kterého by rádi oženili a předali mu vládu. Pozvou proto na zámek čarodějnici Valentýnu, aby pro prince Hektora připravila kouzelný nápoj zodpovědnosti. Nápoj je ale příliš silný, a tak se všechno začne vyvíjet trošku jinak než jak si královští rodiče představovali. (oficiálny text distribútora)

HonzaBez

„Jestli se Vám nelíbí můj lektvar, tak si to nechutenství můžete pořádně vychutnat…“ Vtipem tahle pohádka téměř přetéká (ač možná je víc pro dospělé než pro děti - viz třeba hláška o hloupém nápadu, který "přišel z hradu" ). Jen k závěru jsem už měl pocit, jako by jejím tvůrcům nějak docházel dech. Každopádně Ondřej Vetchý coby zodpovědný/nezodpovědný princ Hektor je vážně kouzelný. U Petra Nárožného (ač má asi nejvíce vtipných hlášek - viz třeba "Blázen nebyl, měl jen trvalé potíže s hlavou..") takový komický standard. ()

C.I.B.A

Milá studiová pohádka pro dospělé založená na brilantních dialozích a skvělém výkonu Petra Nárožného, kterému role bláznivého krále opět perfektně sedne. Příjemně překvapili i ostatní herci, paní Brejchová (pro mě v netypické roli) je vynikající královnou, Ondřej Vetchý má roli na míru, Nela zapadla a princezna též předvedla pěkný výkon. A čmelák ve špiritusu vede, :-). Doporučuji! ()

Nach

Konverzační komedie, na níž se herci museli řádně vyřádit. Za zmínku stojí hlavně výborný herecký výkon Petra Nárožného jako krále. Dlouho jsem podobně kvalitní pohádku neviděl a dlouho jsem se u pohádky tak nepobavil. Naposledy snad u novější Tajemství staré bambitky. Pokud máte rádi pohádky a chcete se vyhnout otřepaným klišé, vyberte si Čarodějné námluvy. 75% ()

zdeny99

Čarodějné námluvy jsou tady nejlépe hodnocenou televizní pohádkou od rozpadu Československa. Nepřijdou mi přímo jako ta nejlepší pohádka, ale rozhodně patří k tomu nejlepšímu, a to se ještě jedná o ryze ateliérový film. Je postavená na propracovaném, vtipném scénáři, kterého si všichni zúčastnění herci úžívají. Ať už je to Petr Nárožný se svým ryze lehkovážným královským stylem, tak postarší Brejchová, která vypadá jak rajcovní babička na trůně, či Ondřej Vetchý v hlavní roli nezodpovědného prince, z něhož se stane až moc zodpovědný princ. Ještě že tu je Nela Boudová v nejlepších letech a vyléčí jej. Ačkoliv Vetchého myšlení z počátku pohádky taky mělo něco do sebe: "Vylezu na zámeckou střechu, usadím se na lávce pro kominíky a rozhlédnu se po kraji." [1177. hodnocení, 71. komentář, 72%] ()

Ezis

"Důvěřuju rodičům, našemu tlustému kuchaři a tobě." "Proč mně? Vždyť mě vůbec neznáte." "Nevím. Možná proto, že se jmenuješ Valentýna." "Ale vždyť jste mi to jméno sám dal!" "Aha, to je pravda. Možná jsem ti ho dal proto, abych ti mohl důvěřovat." Tahle nenápadná konverzační komedie je na můj vkus až příliš konverzační (trocha hudby a děje by neškodila) a pro děti se moc nehodí, ale dospělí se náramně pobaví. Asi proto tu má tak vysoké hodnocení. Ale podle mě je naprosto oprávněné - komedie je to výborná, kostýmy jsou tu nákladné a pěkné a herci skvělí, i když každý jiným způsobem. Mně se tu nejvíc líbí Nela Boudová s Ondřejem Vetchým - hrají velice přirozeně a tu zamilovanost jim divák opravdu uvěří. Když jsem byla mladší, měla jsem z nich takový ten pocit "oni to snad ani nehrajou". Ten šarm, vtip a chemii by jim i herci v leckterém slavném hollywoodském romantickém filmu mohli závidět. ()