Terror on the Prairie

• Veľká Británia Terror on the Prairie

Roky po americkej občianskej vojne sa manželský pár Hattie (Gina Carano) a Jeb (Donald Cerrone) McAllisterovci snaží udržať svoju farmu v nehostinnej Montane nad vodou. Jeb je bývalý veterán občianskej vojny z Missouri, ktorý v rozhodujúcom momente vojny prešiel zo strany Konfederácie k Únii. Keď jedného dňa odíde do mesta, na ranč prídu štyria tuláci so žiadosťou o jedlo a pomoc. Osamelá Hattie čoskoro zistí, že ide o pomstychtivých vrahov, preto sa pred nimi zabarikáduje aj so svojimi dvoma deťmi vo svojej chatke ozbrojená jedinou brokovnicou. (Arsenal83)

pornogrind

Westernovej exploiťák. Znělo to dobře. Realita je však trošku jiná. Úvod sice navnadil a jen potvrdil moje velký očekávání. O to těžší bylo zkousnout pomalý tempo, který po slibným začátku film nastolil. Sem tam děj osvěží nudná přestřelka a jedna nebo dvě krvavější scény. Jinak prvních cca 70 moc vzruchu nepřinese. Určitý oživení nastane když kozatá mamina se svými ratolestmi opustí konečně svůj příbytek. To už jsem netrpělivě očekával kdy a s jakým promyšleným plánem nastoupí její manžel Jeb(Kterýho si zahrál Donald Cerrone alias MMA zápasník Cowboy). Takovej nástup jsem ale opravdu nečekal. Nutno dodat, že Jeb to pěkně doJebal. Tím pádem je ale konec ale aspoň trošku akčnější. Samotnou kapitolou je pak výběr hlavní hrdinky. Sice má kozy jako vozy ale ani tak si Gina Carano moje sympatie určitě nezískala. Takže když to shrnu tak podívat se na to dalo ale není to nic co bych potřeboval vidět znovu. Slabší 3 hvězdy. Komu nevadí starší kousky tak raději doporučím Cut-Throats Nine (1972). ()

JASON_X

"Tak tohle bude asi fakt hodně působivej western, syrovej a kruťáckej", říkal jsem si po první scéně. Potom přišly pomalé a zádumčivé rodinné obrazy z odlehlého ranče, při kterých jsem napjatě a s obavami očekával každým okamžikem prudký vpád nemilosrdného ultranásilí... No nakonec všechno probíhalo poněkud jinak a z potenciálně syrového a kruťáckého westernu se stala mozkorvoucí ptákovina s extrémně idiotským jednáním postav, idiotskými přestřelkami a tragikomickou kozatou almarou v hlavní roli. Naprostá ztráta času, jedna za úvodní scénu a něco málo hezkých scenérií z Montany. ()

dannyyy

Obstojný western, ve kterém se naštěstí nekonalo žádné MMA díky Carano a Cerrone. Popravdě jsem se trochu bál, když jsem ty dvě jména viděl v obsazení. Cerrone ale obstál v tomto žánru se svou přezdívkou "Cowboy". Překvapil mě ale Matthias Hues, který si zahrál jen malou obětní roli. Kdybych to nevyčetl, že tam hraje, tak ho v žádném případě nepoznám. Ten čas neskutečně letí :( ()

raimi

Pomalej a syrovej slowburn, regulérní exploitation film. Téměř bez hudby, s chybujícími postavami, s přestřelkama a násilnýma konfrontacema, jak by se asi odehrály v reálu. Ono totiž trefit nebo zabít někoho, to není jen tak. Což od reality odtržení místní troubové, hýkající u Black Widow a ninja indiánky z Prey nejsou schopní pobrat. ()

Rathalos

Tak zo zaciatku som rozmyslal hodnotit tento western styrmi hviezdami,ale bohuzial postupom casu sa to zmenilo k horsiemu,film doplaca na nelogicke chovanie postav,ale to by sa dalo este prezit,no pridalo sa k tomu niekolko absurdnych situacii,pri ktorych som si v duchu povedal,ze je to poriadna ko*otina a najviac ma stvalo,ze po sebe strielali z blizsich vzdialenosti,no nikto nikoho netrafil,samozrejme bolo jasne,ze tvorcovia filmu natahuju cas,este musim spomenut,ze sa na chvilu objavi aj herec Matthias Hues,ale len tazko ho spoznat,kedze brutalne zostarol a Gina Carano by si mala dat zmensit prsia,viditelne ju tahaju k zemi,niest taku zataz na hrudniku,to musi dat zabrat...:-) ()