Malý kluk a boháč v letech se sblíží díky knihám i svým prvním iPhonům. Jejich záhadné přátelství pak přetrvá i po starcově smrti. (Netflix)

AffectedFace

K tomuhle nejde ani nic moc, co napsat... To musíte vyloženě vidět! Ale pouze na vlastní riziko. Máme zde totiž dalšího adepta na nejhorší film od John Lee Hancocka, kterej už až neskutečným způsobem dává najevo stupiditu svoji mysli. Tohle totiž dokáže sepsat přes volnou ruku Netflixu pouze zakomplexovaný dement hledící pouze do oprášených knih starých dědků v důchoďáku. Hlavní pointou filmu je sledovat mladého kluka, který se stará od starce. Ten náhle zemře a začíná "napětí" ve stylu jak mi mrtvola může napsat SMS, volat a dokonce i zabíjet pokud ho o to poprosím?. Jenže bohužel tak to vůbec ve skutečnosti není a tak pouze slyšíme "střípky" dementní mysli mladého kluka namísto vážnějšího horor tématu. Při zmínce horor se mi ještě ke všemu chce totálně blejt, protože snímek zmíněnému žánru nesahá ani na palec na noze. Jednu hvězdu dávám snad už jenom čistě z lítosti a za jednu off-screen vraždu (vlastně... hm... ona byla jenom jedna!)... ()

Anderton

Je to viac príbeh o mladom chlapcovi, než o tom, že by sme mali byť kvôli nadprirodzeným prvkom v napätí. Ale vzhľadom na super atmosféru amerického malomesta to nevadí. Tvorcovia však nevedia, ako inak, než onou atmosférou diváka zaujať, a tak film naťahujú bez toho, aby zhutnili dej. Poviedka asi viac toho neponúka, adaptovať sa potom mohla radšej do Twilight Zone, kde by celkom slušne zapadla. Takto tu máme ďalšiu kingovku, ktorá málokoho ohúri, ale je nakrútená tak príjemne (navzdory námetu), že aj málokoho naštve. Ide skôr o materiál pre víkendové popoludnie, než na hrôzostrašný večer. ()

NiWi

Relativně hezky natočený poetický příběh o přátelství chlapce a starého boháče. A to je vše co tenhle film nabízí. Neskutečná nuda, u které 100 minut čekáte až se nějak rozjede, - spoiler - což se nikdy nestane. Ten film se šíleně táhne, nenabízí jakoukoliv gradaci, ani náznak napětí nebo snad něčeho co se dá nazývat hororovým prvkem, když už to v té kategorii nějakým omylem je (asi protože to je Kingovka?). Identita tohohle filmu je mi obecně záhadou, protože to není ani mysteriózně zajímavé, ani dramatické, ani thrillerově napínavé.. je to žánrové vakuum. Herecky únosné, ústřední dvojka funguje, ale k čemu to je, když vás zbytek unudí k smrti. Možná jako kniha tenhle příběh funguje, ale jako film je to bída. Není jediný důvod, proč byste měli téhle šedi dát přednost například před letošním Černým telefonem. 4/10 ()

coscarelli

S.K. knihy nepoužívam, nechávam im slobodu v bibliotéke. No prekrútkou nepohrdnem. V tomto (ďalšom) prípade veľa požívačov uspí a unudí. Myslím, že som bol dobre nastavený, pretože toto Pokojné, Milé, Obojstranné a Veselé NIČ Ma oslovilo. A takto to ja rád. H-čko a T-čko ani omylom. Skôr Mystery: Čo ma na tom tak nadchlo? Preto o level vyššie. A Javier vie napísať jeseň do nôt, myslím že sa v jeseni narodil. ()

Bordoshut

6/10 – Velice svérázná záležitost, která sází výhradně na tíživou atmosféru a od začátku až do samého konce si nadmíru schopně pohrává s psychikou diváka. Snímek se navíc překvapivě hladce obešel bez jakékoli akce či strašení, protože většina hrůzy plyne z ponurého pojetí filmu, do kterého navíc vyhrává perfektně zneklidňující hudba, a o zbytek se hravě postará naše představivost – John Lee Hancock nevynechá jedinou příležitost ji poškádlit. Bohužel, právě to prostinké strašení zřejmě většina lidí čekala, když do snímku Telefon pana Harrigana šla, a z toho pramení také jejich zklamání zrcadlící se na zdejším skomírajícím hodnocením. Psychologický horor je to přitom náramný a v dnešní záplavě "bezduchých duchařin" jasně vyniká svou jinakostí. Tomu nahrává i nevšedně pomalé tempo, režisér si skutečně dává na čas, aby nám důkladně vykreslil Craigův prazvláštní vztah panem Harriganem a pouto, které si ti dva vytvořili. Celou dobu při sledování jejich interakcí však divák uvnitř cítí jakýsi neklid, hlásek v hlavě mu šeptem napovídá, že něco není zcela v pořádku. I po starcově smrti, kdy se začne naplno odvíjet hlavní "strašidelná" zápletka, si navíc divák není jistý, jestli pro to vše ve skutečnosti neexistuje nějaké logické, racionální vysvětlení, a to ho nutí uvažovat, pochybovat, domýšlet si, ... čímž se vracíme k tomu, že podstatná část výsledného zážitku nepoplyne ze snímku samotného, nýbrž z vás a z toho, jak se vaše představivost bude chytat nejrůznějších nuancí a vytvářet z nich vlastní dohady. Pěkná kamera dojem jen podpoří. Velká pochvala ode mě patří i Jaedenu Martellovi, který mne svým hereckým výkonem velmi mile překvapil a ze značné míry můžu za tento nevšední hororový zážitek děkovat právě jemu, neboť si ho z 80 % utahal na vlastních bedrech. Je vidět, že od natáčení IT Kapitoly 1 výrazně dospěl. Jsem na něj zvědavý, co podnikne do budoucna. Vtípek na dlouhé večery: "P-p-pane H-h-harig-gane?" "Ano, Bille?" ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)