Osemnásťročný Matthew Kidman je mladík, o ktorom sa dá povedať, že donedávna ani poriadne nežil. Jeho skutočný život sa začal až v momente, keď sa zoznámil a zamiloval do svojej novej susedky, krásnej a zdanlivo nevinnej Danielle. Keď Matthew zistí, že to úžasné a dokonalé dievča, ktoré si vysníval a ktoré sa stalo jeho láskou je bývalá pornohviezda, jeho existencia i vnútorný svet sa otrasie v základoch... Danielle má na Matthewa silný vplyv. Vďaka nej sa mu podarí vystúpiť z ulity a odhaliť starú pravdu o tom, že kvôli človeku, ktorého milujete, niekedy musíte riskovať úplne všetko... (TV JOJ)

hellstruck

Obávám se toho, že u hodnocení většina pánů myslela..rozhodně ne hlavou! Ale tak komedie je to určitě jedna z těch lepších, jenže žádnou nadprůměrnost jsem v ní nenašla. Trochu "jiná"romantika obalená pár lehkými fórky. Bez klišé se to samozřejmě neobešlo-střední škola, rozdělení studentů na elitu a loosery, hlavní hrdina panic.. Každopádně jsem se dobře bavila, nijak mě to nezklamalo, ani výrazně nenadchlo..A Emile Hirsch mi v hlavní roli teda vůbec neseděl.. ()

betelgeuse

Na jednu stranu sympatický filmeček, který až do konce vytrvává ve svém předsevzetí nemoralizovat a oprostit se od sentimentu, jenomže tak chabou narativní stavbu jsem už dlouho neviděl. (1) Už tak nepřesvědčivá romantická linie se po půl hodině (ona = pornoherečka) rozpadá, postava Elishy se z aktivního hybatele děje stává pasivním talismanem, co občas zavrtí zadečkem, řekne několik vět a z děje párkrát doslova vypadne. (2) Namísto komplexnějšího proplétání několika linií v rámci celku se děj rozpadá do víceméně monotematických a primitivně strukturovaných mini-dějů točících se okolo jednoho či dvou z četných motivů filmu (lůzr, sexbomba, láska, porno průmysl, soupeřící producenti, boj o stipendium, peníze pro Asiata, maturitní ples, natáčení filmu, morální verdikt). (3) Motivy a komediálními atrakcemi přehuštěné vyprávění má za důsledek nedostatečně definované postavy, kterým často chybí jakýkoli osobitý rys (charakterový nebo komický); existují jenom proto, aby ději v daném momentu posloužily (a zase zmizely). Jedno se ale filmu upřít nedá: je jedním z mála, který dokáže otevřeně docenit pornografii a nestydí se za to:) ()

lamps

Z mého pohledu je Girl Next Door jen další tuctovou teen komedií, jakých jsme už viděli mnoho. Třeba zábavným, správně ujetým a svěžím Prcičkám se to nevyrovná ani náhodou, byť se oba filmy vydaly zcela odlišnou cestou. Elisha Cuthbert je tedy skutečně kočka, ovšem její zajímavé výstupy a několik vtipných scén z té uvolněnější a celkově povedenější první poloviny je to jediné, co mi na delší dobu utkví v paměti. Ale třeba dámy na to budou mít jistě docela jiný názor... ()

Marius

Na hollywoodsku romantickú produkciu skutočne pomerne originálny a vtipný film. Pri takomto námete by nebol problém aby skĺzol do prcičkovskej roviny, naštastie bol však obdarený pomerne inteligentným i keď tradične mierne naivným scenárom, preto sa nič také nekonalo. V podstate by som sa mohol podpísať pod komentár a hodnotenie kleopatry, keby si u mňa The girl next door nevys(ú)l(o)úžila dva bodíky naviac, jeden za Purple Haze od Groove Armady a druhý za Lucky Man od The Verve. 8/10 ()

castor

Po American Pie přišla řada rádoby vtipných snímků, které snad nemohly uspokojit ani příznivce všelijakých tělních "tekutin". Sexbombě od vedle ale vévodí nevtíravý humor, cit pro detail, snesitelný sentiment. Tolikrát viděná story o "nesmělém" a "dominantní" sice nejednou škobrtne a netvrdím, že jsem se nějak královsky bavil (spíš hodně uculoval), ale když přišla chvíle na nějakou humornou situaci, tak stála za to. Stejně tak se nikdo nemůže babrat v tom, že bývalá úspěšná pornostar zničehonic hledá upřímnou lásku s naivním školákem. Vedle příjemného Hirshe pak herecky pohladí bezesporu Elisha Cuthbert, která dostává konečně náležitý prostor a očividně neokouzlila pouze mě. Ať si každý myslí cokoli, ale snad NIKDY NIKOMU to v teenagerovské komedii tak neslušelo. Z vedlejších postav pak zaujme kamarád/pornofanoušek Eli a ďábelský pornoproducent Timothy Olyphant, který nechá vzpomenout na své kreace ze Scream 2. Nedokážu popsat proč, ale všechno si dokonale sedlo. Že by svědomitou režií? Závěr sice působí již mírně nesourodě, ale komu to vadí, když k tomu hrají precizně vybrané hity a u vysněného Georgetownu na vás (tedy na Matthewa) denně čeká pohledná blondýnka? ()

• Žena, kterou uvidíte na začátku filmu v časopise, je známá hvězda pornofilmů Brianna Banks. Ona a pornoherečka Jenna Jameson měly původně ve filmu i hrát. (imro)
  • Protože Emile Hirsch (Matthew Kidman) nebyl v době natáčení ještě plnoletý, zastoupil ho v choulostivých scénách dublér. A ve scéně s tancem na klíně bylo mezi hercem a tanečnicí několik polštářů. (don corleone)