Během války v Perském zálivu je nasazen jako velitel tanku také důstojník Serling. V noci se jeho vozidlo octne uprostřed palby. Serling vydá rozkaz zničit nepřítele. Když pomine bezprostřední ohrožení, Serling zjišťuje, že osádka jeho tanku zlikvidovala jedno z vozidel, které patří Americké armádě. Při incidentu zahynul i Serlingův nejlepší přítel, kapitán Tom Boyer. Od nešťasné shody okolností uplyne několik měsíců, Serling je vyznamenán, armáda nemíní vyšetřovat příčiny celé události. Jen novináři se snaží zjistit podrobnosti. A Serling se nemůže zbavit pocitu viny za smrt několika vojáků i svého kamaráda. (oficiálny text distribútora)

Brejlil

Film není špatný, jako spíše překombinovaný. Ten nápad s různorodými výpověďmi sice není nejpůvodnější, ale kdo dneska zná Rašomón. Jenže je tu ještě příběh Nata Serlinga, jeho vlastní traumata z Iráku a to je problém... Ano, na konci se oba příběhy celkem nápaditě spojí, byť asi na pět vteřin, i tak jde o tříštění. Bojové scény nejsou úplně zvládnuté, ovšem film na nich tak jako tak nestojí. ()

VanTom

Jelikož výpovědi při vojenském vyšetřování (u návrhu udělení Medaile cti v boji první ženě v historii) nesedí a protiřečí si, nahlédneme na pád vrtulníku, bezesnou noc jeho osádky a smrt kapitána Karen Waldenové v několika rozporů plných verzích. Pro vlastním válečným traumatem sužovaného plukovníka Serlinga je však pravda důležitější, než politika nebo čistý štít armády. Netriviální drama tak nenabízí pouze velkou úvodní tankovou bitvu, ale také silné odhalení a snesitelnou dávku patosu při složitém definování pojmů hrdinství, statečnosti či zodpovědnosti. ()

Anderton

Myslím, že trochu nedocenená Zwicková dráma, ktorá nešla ani v našich kinách. Film s niekoľkými hviezdami ani chvíľu nenudí a ponúka pohľad na nie príliš častú tému amerických vojnových snímok (Perzský záliv). O niečo vydarenejšie a dotiahnutejšie ako Stav obliehania a jedna z najlepších úloh Meg Ryan, ktorej to v uniforme sluší podľa mňa herecky viac, ako vo vykalkulovaných romantických komédiách. ()

GIK

Beru to jako PROTIVÁLEČNÝ film - a tak také přistupuji k hodnocení. Výborný výkon Washingtona, originální z pohledu několika vojáků vedené vyšetřování smrti mladé ženy vojačky v hodnosti kapitána a dobře natočené akční scény. Nevím, co je na tom misteriózní. Jedině snad alkoholové delirium plukovníka Serlinga. ()

Jara.Cimrman.jr

"Pracuju v Pentagonu, seržante. Přiznávám se, že jsem pomalejší, jinak bych řekl, že jste mi zrovna vyhrožoval. Vyhrožoval jste mi, seržante?" Válečný kriminálky mě baví. Dým, střelba a zmatek sice patrně nejsou ideální podmínky pro vyšetřování, ale divák si to aspoň může užít. Mě to bavilo, ale přesto to ve mně neprobudilo lásku k US Army, která zachránila světovej mír útokem na Irák. Rád bych šel s hodnocením výš, ale nedovolí mi to patriotismus, patos a rodinný hodnoty, kterejma se bohužel vůbec nešetřilo. Ovšem dost mě bavil Bruno z Bílýho domu, kterej bedlivě dohlížel na to, aby vyznamenání nedostal nějakej "teplouš". To je celkem zajímavý, jak to ještě nedávno bylo takový nějaký nevyvážený. ()

• Matt Damon kvůli malé roličce vojáka závislého na heroinu zhubnul o 18 kilo. (77Ivana)
  • V jednej scéne je z vrtuľníku hodený na tank kanister, ktorý ho zapáli. O pár sekúnd sa v krátkom zábere zdá tank nepoškodený. (johnsnow)
  • Matt Damon (Ilario) držel kvůli filmu přísnou dietu. Kouřil a do toho dvakrát denně uběhl 10 kilometrů. Takovou zátěž ale jeho tělo špatně snášelo, a proto musel být pod lékařským dohledem. Trvalo mu skoro dva roky, než se zotavil. (Duoscop)