Docent Stehlík se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf tvrďák Šera posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou. Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný Dvojčata budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu. A možná že nejen u jedné vraždy (Česká televize)

Ukážka z filmu

Necrotongue

První epizodu považuji za klasický tříhvězdičkový otvírák, který mě seznámil s prostředím i s postavami a jasně a srozumitelně mi předložil úhlavní zápletku. Byl jsem spokojen s hereckými výkony, protože Ivan Trojan, Tereza Ramba, Ondřej Vetchý, Matěj Hádek i Marek Taclík zahráli výborně, skvěle je doplnil Pan Švehlík, a mně nezbývá než uznat, že je seriál fantasticky obsazený. Postavy, to už je jiná káva. Nejsem totiž vůbec nadšený z toho, jak byli napsáni a porežírováni Milan Šera a Monika Fousová. Ti dva byli zralí na psychotesty a služba se zbraní by měla být v jejich případě jasným tabu. Josef Mareš se s Janem Malindou pustili cestou fikce a zatím mě to nezaháčkovalo tak dokonale jako jejich předchozí práce. No, uvidím, co bude dál, snad to Jiří Strach ukočíruje tak, jak to u něj bývá obvyklé. / Poučení: Nepadej do důkazního materiálu. ()

MirkaP

Začátek mě opravdu rozesmál. Nějaká přednáška, kde docenta utře neurvalý Kozák, teda vlastně Šera, a mezi nima v němé roli sedí scénárista Mareš, to jsem se pobaveně pousmála. Ale průběh zkoušky, to už jsem se smála nahlas. No a nakonec se sice prvoplánově, ale zábavně sejde docent s Fousovou v jedné kanceláři. Tereza si svoji postavu viditelně užívá. Další dění mě zaujalo, navnadilo a uvidíme, co z toho nakonec vyleze. Jako start dobrý. ()

wocicko

Tak fakt nevím, jestli se pan Strach zbláznil, sjel, nebo vsadil. Možná, že jde o rafinovaný pokus, jak moc ovlivňuje hodnocení diváků proslulost autora, bez ohledu na objektivní kvalitu díla. To je moje jediné vystělení. Kvalita hereckých výkonů, kamery, hudby je tak slabá, až je k smíchu. Takže, pane režisére, takhle prosím ne, byl jste jedna z mála nadějí české kinematografie a teď tohle! ()

Taffey odpad!

1. Strašné se to vleče. Je to na usnutí. 2. Taclík je vyžraný jako prase 3. Etzler je vyžraný jako vorvaň. 4.Kamera amatérská, mobilem natočím stejně.5. postprodukce nulová. 6. Herecké výkony směšné. Trojan jako uspávač hadů, Vetchý ať hraje cokoli, je furt stejný. Tak jednoznačně zaškatulkováný je snad jen Steven Seagal. 7. Seriál vynikající jako lék na insomnii. ()

EllienPM

Zatím perfektní po nálado-pocitové stránce. Až na patologa skvělé obsazení. Lenka Vlasáková a Petr Stach osvěžující. Moc se mi líbí linka otce (A. Švehlík), který se dme, že má syna na vraždách :). Už jak jsem pana Aloise viděl sedět v té posluchárně, bylo mi dobře po těle. Nemusel nic říkat, dělat - a přesto "hrál" skvěle. Některým ikonám prostě stačí "jen" umět sedět. :)  Dvojčata se zatím taky povedla. Po stránce detektivní/krimi slabší, člověk si ze střihu odvodí pachatele už po půlhodině. Agatha byla jen jedna. ()

• Natáčelo se mj. v kavárně Místo v pražských Dejvicích. (Winster)
  • Ve 38. minutě je na dveřích kanceláře vidět hodnost a titul doc. Stehlíka (Ivan Trojan), je zde hodnost kapitána a titul PhDr. (Winster)
  • V úvodní scéně při přednášce na policejní akademii se v komparzní roli znalce objevuje spoluautor scénáře Josef Mareš. Za přednáškovým stolem dále sedí jako znalec i životní kamarád obou scenáristů Tomáš Kozák. Třetím nemluvícím znalcem je Otto Stehlík, po němž scenáristé pojmenovali postavu docenta. Druhý ze spoluautorů scénáře, Jan Malinda, se z časových důvodů natáčení nemohl zúčastnit. (fallrock)