Otcom na plný úväzok

• Slovensko Otec na plný úväzok (viac)

Ollie pracuje ako žurnalista v New Yorku a je na vrchole svojej kariéry. Vedie dokonalý život po boku nádhernej ženy, ktorá práve čaká dieťa. Zrazu sa mu však začne rúcať svet stratí prácu, jeho manželka umiera pri pôrode a on ostane s dcérkou sám. Musí sa odsťahovať a začať odznova. Po čase sa zoznámi so skvelou mladou ženou a začína to vyzerať tak, že sa predsa len karta obracia. (oficiálny text distribútora)

Kryton

Kevine ty si mě, ale zklamal! Kde je ten tvůj pověstný humor? Ta úchylnost? Ty sis chtěl koupit další figurku ze Star Wars že? Ne tohle je velká facka pro fanoušky Kevina Smithe a jeho pověstného stylu filmů a humoru. Jako vidět režiséra brutálních hororů jak natočí romanci s Julii Roberts. Tady se šláplo hodně vedle. Film mi zachránilo jen příjemná Liv Tyler a pár scén. ()

anniehall

Tak předně - Smithovy filmy jsou pro mě povětšinou přitažlivé. Mám svým způsobem rád i Bena Afflecka (obzvlášť pokud se pánové takhle nakombinují), ale s tímhle filmem jsem měl problém. Zřejmě bych k němu přistupoval jinak, kdybych nevěděl, že ho točil právě Smith. Film je totiž natočen naprosto konvenčním, hollywoodským a dost předvídatelným způsobem, což na někoho, kdo konvence bourá, provokuje a dělá všechno možné - jen ne mainstreamové filmy, je dost překvapující, ne-li zarážející. Jak říkám, kdyby ho natočil nějaký poloznámý hollywoodský filmmaker, možná bych ho ocenil jako poměrně inteligentní rodinné drama , které poměrně úspěšně balancuje na hranici kýče. Ale v případě oblíbence Smithe čekám trochu víc a těch pár vynikajících okamžiků, jako třeba pohovor s Leeem a Damonem nebo nápad přehrát na besídce scénu ze Sweeny Todda, tenhle film z bažin průměru nevytáhne. Je to za tři, ale s odřenými oušky. PS: Myslím, že už chápu, proč ho Smith natočil a proč právě takhle. Podívejte se na závěrečné titulky. Hned na začátku je Smithovo poděkování a rozloučení se svým zesnulým otcem, kterému je celý snímek věnován. To vysvětluje mnohé. ()

H34D

Kevin Smith protentokrát zahodil to co jej dělalo tak originálním a neodolatelným - drsný humor, popkulturní odkazy a hlavně boží dvojici Jay a Silent Boba - a moc se mu to nevyplatilo. Jersey Girl ač je Smithovým osobním věnováním zesnulému otci, nese z jeho rukopisu jen pramálo. Je to klišovité, schématické a místy to nemá příliš daleko k tuctovým americkým brainwashingům... Na druhou stranu Tátovi na plný úvazek nelze upřít, že je prostě sladkým příběhem na pozvednutí nálady. PS: V kterém ZVRÁCENÉM světě krásné ženy typu Liv Tyler přemlouvají muže k nezávaznému sexu? 6/10 ()

Ilicka

Navzdory antipatiím k Benu Affleckovi a naprosté neznalosti Kevina Smithe jsem si tento film maximálně užila, respektive u některých scén jsem se smála jak pominutá. Ústřední zápletka sice nabízí sice klišé jak vrata, ale krátké mezihry typu "setkání s Willem Smithem", "rozmluvy o sexuálních praktikách", "pohovor s Mattem Damonem" nebo "návštěva divadla a následná prezentace Sweeneyho Todda před zděšenými rodiči" byly perfektní. A milé. *** Ben Affleck byl naprosto stravitelný, ba bych řekla i příjemný, Liv Taylor krásná a malá Gertie většinu času sympatická. Co chtít víc od romantické komedie? Milé, sympatické... (To už jsem říkala?) ()

Lacike

Kevin Smith prvykrat bez Jaya a ticheho Boba a bez jeho typickych fuckujucich dialogov. Pôsobi to ako standardna romanticka drama. A rozhodne nie zla. Chemia medzi Affleckom a Tylerovou je dokonala. Skoda, ze nemali viac priestoru na ukor zbytocne dlheho uvodu s Jennifer Lopez. Mala Raquel Castro je roztomila a ma tu niekolko komickych scen. Len ta velka emotivna hadka nie je prilis dobre natocena. Pôsobi umelo. Zaverecne moralne ponaucenie prebral po Bobovi Will Smith s neskutocne pohodovym vystupom. Takisto potesi cameo Matta Damona a Jasona Lee. V dialogoch sa dockame par zabavnych naznakov, ktore pripomenu Kevina Smitha a aj v PG-13 prevedeni su vtipne. Vysledkom je nadpriemerna komedia, ktora je slabsia v slzopudnych scenach a silnejsia je v scenach, ktore si robia srandu z Hollywoodu. Co najlepsie ukazuje v com je Smith dobry a co mu ide slabsie. Pred rokmi tento film znamenal mierne sklamanie a dnes sa Smithov fanusik môze iba modlit, aby natocil aspon nieco tak dobre. Smutne. 6/10. ()

• Ve videopůjčovnách a na všech plakátech se objeví jen filmy produkované Miramaxem nebo jeho odnoží Dimension Films. (imro)
  • V kariéře scenáristy a režiséra Kevina Smithe šlo o podstatný úkrok stranou od jeho předchozí práce. Příliš tedy nepřekvapí, že v tomto příběhu čerpal i z osobního života: "Zrovna jsem byl uprostřed práce na animovaném seriálu, a když jsem večer přišel domů, chtělo se mi dělat na něčem úplně odlišném, pokud možno trochu normálním a vážnějším. Tehdy jsem byl čerstvý táta, takže jsem samozřejmě psal o tom, co jsem právě prožíval a co jsem cítil. Za noc jsem napsal padesát stránek. Pak jsem je strčil do šuplíku a dlouho se k nim nevrace. Dodělal jsem to až po dvou letech, přímo pro Bena Afflecka. On si chtěl zahrát v něčem, co by bylo o normálních lidech a kde by nemusel utíkat před nějakým šutrákem z vesmíru." (NIRO)

Mlčenlivý Bob zabijákem?

Mlčenlivý Bob zabijákem?

24.08.2006

Kultovní figurka na filmařské šachovnici, režisér Kevin Smith, poskytl další informace o svém příštím filmu, do něhož se pustí poté, co skončí s propagací aktuálních Clerks 2. Jak už ohlásil dříve,… (viac)