Vzdálené světy

• USA Two Distant Strangers

Po cestě domů za svým psem se muž zasekne v časové smyčce a pořád dokola prožívá osudný konflikt s policajtem. (Netflix)

liskam odpad!

Černoch co se chová jako běloch, myslí na svoje zvířátko které krmí po dvou keksíkách. A bělošský policajt které se chová jako neústupnej černoch. Celkově provedení není úplně špatné. Ale důvody, podtext a myšlenka je velice špatná. Nejsem rasista, klidně bych se podíval na dokument o Floydovy a odsoudil policajty co ho zabili. Ale takovéhle zviďitelňovaní a parazitováni mi leze na nervy. Za mě 10 % ()

DJ_bart

"Víš ty co? Vy fízlové se až moc serete do naších čtvrtí. Neustále nás trestáte a zavíráte na doživotí za kdejakou píčovinu, o kterejch běloši glosujou ve svých memoárech. A z tohohle koloběhu se sakra nedá dostat." "Ale no tak, každej je přece odpovědnej za to co si vybere. I když je to zločin." "Ok, někteří páchaj zločin. Ale co jim kurva zbejvá, když se běloši rodí na třetí metě a negři támhle za stadionem?" ______ Oscarem oceněný krátkometrážní snímek 'Two distant strangers' je ve svý podstatě relativně konvenční patetická paralela na smrt George Floyda s poměrně originálním konceptem nekonečné časové smyčky, a taková ta typická aktivistická agitka na téma rasismu v post-trumpovský Americe, která je vlastně alegorií o tom, že o ceně a trajektorii lidského života může rozhodnout jen pár okamžiků. V největší a nejvíc bizarní reality show jménem USA, kde jsou afroameričani zatýkáni jen za to že sbíraj odpadky, se nejspíš nedá svítit. Finální titulky - které symbolizují rekviem všem zesnulým z rukou policie - brilantní. Každopádně nad místními komentáři střihu "Reeeeeee, nejsem rasista, ALE...." jsem se náramně pobavil. ()

tuctovychlap

námet dobrý, prevedenie uchádzajúce, casting dobrý (takmer som si cvrkol z úsmevu fízla :)), k tomu primeraná stopáž..takže to mohlo byť za štyri hviezdy s pruhmi..ale jedna päťcípa drbla pod schody z otvoreného konca, kedy ma to, že tmavší občan je vo všetkom lepší ako jeho protihráč nepresvedčilo, takže som chcel vidieť, ako s ním vyserie..druhá klesla na zem postrelená čiernym rasizmom, ktorý je -Bůhvíproč- povolený a ktorý ma desí tak, že mám obavy sa v noci prechádzať po Bronxe..prípadne Luníku IX... ()

Klajnik odpad!

Chápu pointu a dokonce mi vadí i stav věcí, z něhož to vychází, ale celé je to tak lámané přes koleno, že výsledek působí jen směšně. Zápletka vycucaná z prdele, nudná počáteční expozice a nijak uchvacující formální stránka. Tohle si zaslouží důstojnější zpracování, ale na to jsou třeba umělci. Akademie však přesto dala této břečce oscara, protože.... - protože ho nemůže nedat? ()

PEZ

Príliš veľká stávka na istotu. Agitka čo sa týka útokov policajtov na černošské obyvateľstvo. Je to robené až príliš na city a bez prekvapenia. Pričom sa tu využil staručičký nápad z Groundhog day. Nie zlé a našťastie dostatočne krátke, ale ten Oscar za najleší krátkometrážny film roka sa mi zdá byť prehnané. ()

• Při prvním probuzení si Perri (Zaria) po vstanutí v záběru na postel zaváže župan. V dalším záběru, při vstupu do koupelny, ho má ale rozvázaný. (FoxMulder)