Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Fantasy
  • Akčný
  • Dráma
  • Komédia
  • Dobrodružný

Posledné recenzie (26)

plagát

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizóda) 

Česko a najmä Slovensko sú homofóbne krajiny. Bohužiaľ, musíme sa pozrieť pravde do očí... Sám sa môžem považovať za super cool moderného, no pokiaľ ide o gay páry, radšej sa pozerám inde. Presne tak ako počas tohto dielu. Gay scény mi proste neboli po chuti a myslím, že celá trištvrte hodina venovaná romantike mohla byť zhrnutá v max 10 minútach a každý by pointu pochopil. Bohužiaľ, žijeme v dobe kde je niekedy nasilu pretláčaná téma inakosti a veľa krát je to spravené nevkusne. Prišli sme pozerať scifi horor o skaze sveta a dostali sme síce milú ale neskutočne natiahnutú romantiku. Teraz si odmyslime homo pár a dosaďme tam hetero pár. Moje hodnotenie by to nezmenilo, pretože ak budem chcieť hodinku romantiky pustím si Rosamunde Pilcher... Téma homo a iných párov je dnes in. Je dobré, keď v seriáloch vidíme aj životy iných. Sú dokonca filmy/seriály kde homosexuálne scény vyslovene vyžadujem, pretože je to časť histórie (antické Grécko napr.), sú filmy/seriály kde mi to nevadí (napr. aj tu nebyť to hodina) a jednoducho sú filmy/seriály kde sa homo ale napríklad aj rôznofarebnosť sveta proste nehodí a je to len výsledok dnešnej doby (áno hovorím napríklad aj o čiernom elfovi v novom lotr...). Zoberme si ako príklad seriál Spartacus - v ňom sme mali nespočet homosexuálnych scén, no nikdy o nich nebol celý diel resp. väčšina z neho. Všetci sme pochopili nastavenia vzťahov aby sme prišli k vyvrcholeniu/rozuzleniu... Tretia epizóda TLoU ma vzhľadom na horeuvedené sklamala a dopozeral som ju len v očakávaní kedy príbeh dvoch zamilovancov konečne skončí. Načtrla sa mi aj ďalšia tentoraz homofóbna otázka: Prečo sme sa vzťahu dvoch chlapov venovali celý jeden diel a prečo o vzťahu hlavných postáv z prvých dvoch častí nevieme takmer nič? Nie žeby ma to zaujímalo, o romantiku už nemám absolútne záujem, no je opodstatnené tvrdenie, že sme sa tomuto páru venovali čisto len preto, že je homosexuálny? Pokojne ma označte za homofóba, napriek tomu, že podporujem zväzky rovnakých pohlaví. Ale zamyslite sa, že kam sa kvôli korektnosti a zapojeniu všetkých dostaneme... Sú veci, ktoré sú správne tak ako sú. Pokiaľ bude film o skupine raperov z Comptnu určite ju nestvárnia belosi kvôli korektnosti. Tak isto ako Adolfa Hitlera nebude hrať azijat a Lenina nestvárni černoch - len aby sme ostali pri podpore menšín. S mojou recenziou som sa rozhodol riešiť všeliaké možné problémy. Pokiaľ by som ohodnotil časť ako nezáživnú kvôli hodine romantiky bol by som okamžite označený za odporného homofóba a rasistu a ktovie čo všetko... Bohužiaľ, dnes je správny len jeden názor - ten náš a zabudli sme počúvať jeden druhého. Iste sú medzi nami psychopati, sociopati, xenofóbovia a rasisti avšak možno stačí vypočuť názor iného a zistíme prečo zastáva názor aký zastáva a je frajer len na oko. Zamyslime sa.

plagát

Black Adam (2022) 

Keď sa DíSí (čítaj DC) snaží podliezť už tak nízko nastavenú latku Marvelu dopadne to takto. Drok sem asi šiel len pre peňáz preto chalabohu, že žiaľbohu už túto kokotinu a teraz chvalabohu neuvidíme. Stredovekému džejmsovi bondovi zrejme došli tiež lóvky a dal sa na superhrinskú dráhu... Nuž... Niekomu sa tieto sračky páčia, niekomu sa prestali páčiť. Je smutné, že dnes svetom hýbu viacmenej len tieto prefarbené lietajúce geňoviny. Najviac z celého filmu sa mi páčil dav ukazujúci koondu. Inak plytký dej - niehrdina sa stane hrdinom a čierna "M" sa tvári superdrsne... Neboli už takéto nejaké ďalšie dva filmy? Aha oni boli. Sujsajd skvad 1, 2 a toto je dúfajme zavŕšenie posratej trilógie.

plagát

Bohemian Rhapsody (2018) 

Úžasný film o skvelom hudobníkovi, ktorý zišiel z cesty aby ju opäť našiel. Klišé, ale Queen je hudobný masterpiece. Film pri ktorom moja tupá tvár vyronila slzičku. A ten úžasný záver... Nemám slov, takto si predstavujem tvorbu o známych osobnostiach.

Posledné hodnotenia (227)

Z jiného těsta (2023)

03.02.2023

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizóda) (E03)

03.02.2023

Tenet (2020)

25.01.2023

Black Adam (2022)

22.01.2023

Elvis (2022)

15.01.2023

Menu (2022)

15.01.2023

Na nože: Glass Onion (2022)

01.01.2023

The Batman (2022)

01.01.2023

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora (2022)

24.11.2022

Reklama

Ovládací panel