Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Dráma
  • Sci-Fi
  • Komédia
  • Animovaný

Posledné recenzie (9)

plagát

Bod varu (2021) 

Celý tento filmík je skvost. Takéto psychologické napätie v reálnom svete je možné nájsť predovšetkým na takých miestách ako reštaurácia s mnohými zákazníkmi. A naviac asi prvý film na jeden záber, kde to naozaj pasovalo. Každá postava tam mala priestor a zápletka bola realistická. S vedomím, že je to film, už očakávate, že sa niečo stane. Hlavne, keď má takýto názov. Počas sledovania som bol v neustálom strehu. A celkovo situácia v ňom je pekným zrkadlom pre nie jednu tímovú prácu, súkromné problémy jednotlivca alebo zodpovednosť na svojom poste. Dávam tomu 8.5 a neviem, či by som nemal dať viac. Dajte tomu šancu, milí nadšenci filmov.

plagát

Spider-Man: Bez domova (2021) 

Tento film je príhoda sám o sebe. Ešte len čo vychádzali trailery na film, vo fanúšikovskej komunite tí starší dali lekciu mladším, aké to nie je pekné drzo a vulgárne vyžadovať všelijaké informácie od tvorcov keď aj tak ten film bude v kinách za pár týždňov. A potom sme mali chuť... ehm ehm, kopnúť do zadnice ľudí, čo sa nevedeli dočkať ak niečo niekomu vyspoilerujú. Hlavne, keď v krajinách ako Slovensko sme si museli čakať na tento snímok nejakú tu dobu. Dokonca som si pozrel v kinoripe prvú štvrtinu filmu, len aby som si trošku ukojil žízeň... Ale nakoniec prišiel deň D o cca mesiac neskôr a šiel som na to s kamošom. A bol som rád, že som akosi skrotil internet a nevyspoilerovali mi všetko. Možno takú polovicu. Toto je fakt na zamyslenie pre fandom. Každopádne, film je veľmi dobrý fanservis, o tom bez rečí, ale určite nie dokonalý. Topbey, Garfield a Holland - táto trojka bola každému istá hneď po tom, čo sme videli Doca Octavia a bombu a vetu od pána "I'm scientist myself". Viac už nespoilujem. Čakal som ale aj nejaké iné prekvapenia. ALe to asi každý niečo iné. Koniec koncov som rád za to, čo sme tam mali, no prečo je ten film taký úspešný je to, že scenáristicky tam 95% dávalo úplný zmysel bez akéhokoľvek kompromisu. Solídnych 9 z 10. Príbeh s takto rozdanými kartami bol najhlbší z Hollandovej trilógie, kde doslova dostal najväčšie lekcie svojho života. Ty, čo náhodou čítaš túto recenziu ( hatlaninu :-P ), choď do kina ak môžeš a uži si to. A dodávam, že ten film rozdal karty pre MCU tak, že sa naozaj teším na rôzne projekty, či už nového Strangea alebo iné.

plagát

The Big Lebowski (1998) 

Ďalší z filmových restov, z ktorého som sa dostal von. Zhodou náhod som si to pozrel 18. januára v deň vydania. Jeeej, lucky me, zistil som to až po zhliadnutí. Každopádne, poďme na recenziu. Priznávam sa, zo začiatku som mal chaos a unikalo mi veľa vecí, alebo aspoň mám ten pocit. Príbeh je schválne trošku chaotický, no postupom času ako puzzle sa dáva dokopy a aj divák keď sa dostane do obrazu, zvedavoť priamo úmerne stúpa. Čo sa týka vtipných momentov, tie sp tam od začiatku, ale taktiež je ich tam časom viac a viac a stále som sa viac pri tom bavil. Už som sa dlho nahlas nesmial pri filme. A ani sa nečudujem, že je z neho toľko memes aj v tejto dobe. Okrem dynamického deja a skvelého humoru, to, čo filmu dáva intenzitu alebo... "dušu" je určite istá umeleckosť. Sú tam niekoľko scén aj pasáži ktoré sú akoby z artového filmu. A tie dialógy, striedanie hlbokých dialógov s jednoduchými a vtipnými a ich takmer dokonalé kombinovanie, to bolo niečo, na čo budem dlho spomínať. A možno som sa v tom trošku aj našiel... teda v postave protagonistu... a viete čo? Som rád. Kebyže nie je zima, zájdem si do mesta v župane. A toho ľadového medveďa? Stavím sa že na yputube nájdem niekoľko receptov na prípravu a na najbližšej chate s kamošmi si to budem popíjať v župane a oťahanom triku. Hahaha. Solidných 9,5 z 10 a určite to potrebujem vidieť znovu aspoň 10x minimálne.

Posledné hodnotenia (308)

Bod varu (2021)

20.01.2022

Spider-Man: Bez domova (2021)

19.01.2022

The Big Lebowski (1998)

19.01.2022

Útek z New Yorku (1981)

19.01.2022

Sherlock Holmes: Hra tieňov (2011)

06.01.2022

Sherlock (2010) (seriál)

06.01.2022

Euforie (2019) (seriál)

06.01.2022

Westworld (2016) (seriál)

06.01.2022

The Suicide Squad: Samovražedná misia (2021)

05.01.2022

Reklama

Ovládací panel

Reklama

Reklama