Posledné recenzie (380)
Star Wars: Akolytka (2024) (seriál)
Ako vždy keď vyjde nový Star Wars seriál musím to vidieť. Nehovorím, že mi nekrvácali oči, ale o tom neskôr. The Acolyte je veľmi zmiešaný titul. Pretože má svoje dobré stránky, ktorých je menej, avšak má aj zlé stránky, ktorých je prekvapivo viac. V prvom rade, nechcem hneď začal kritizovať, tak začnem kultivovanejšie. Je veľmi ťažké urobiť príbeh zo sveta Star Wars pokiaľ sa tomu moc nerozumiete (potom by takí ľudia nemali pracovať na Star Warsoch), pretože toľko všelijakých mini príbehov, o ktorých sa len píše v nejakom komikse, alebo na fandome a vymyslených dejových línií od šikovných fanúšikov je veľmi ťažké na to prihliadať a snažiť sa vyhovieť každému. Chápem, že o to sa autorka snažila, ale povedzme si pravdu, je ťažké vyhovieť zapeklitým fanúšikom, ktorí nemajú nič iné na robote než nenávidieť Disney za to, čo sa deje zo Star Wars. Nemôžem zabudnúť na skvelé lightsaber boje, ktoré mi veľmi chýbali. Isteže cameo Dartha Plagueisa môžeme brať všelijako. A neznámy japonský (?) sith je celkom cool. Lenže toto je asi tak všetko v čom The Acolyte vyčnieva z radu. Veľmi mi vadí zlý scenár a pochabé dialógy. Takisto nepremyslené postavy ako Mae, alebo aj Osha... Isteže divní jediovia, ktorých schopnosti dosahujú úroveň priemerného padawana. Je tu veľa medzier ako napríklad, že keď bola Oshyna mama taká mocná, prečo ju prepichol random jedi? Však ženská vytvorila život pomocou Sily, čo sa podarilo iba jednej osobe, kuc kuc Darth Plagueis the wise, alebo to, že Osha je prakticky tak mocná ako Anakin, čo je zvláštne lebo pred ním nikoho takéto nikto nestretol a dalo by sa toho nájsť viacej. The Acolyte sa snaží, ale keď je z ôsmych epizód dve čisto len flashbackové, začínal som sa nudiť a preklínať Georga Lucasa za zapredanie sa. Neviem aký mám názor na podivné inovácie, ako meč majstryne Venestry, alebo podivne veľa grey jediov (typci/typkyne s žltým lightsaberom) alebo celé také to, že je v seriáli nejak veľa aziatov a černochov, jediná z hlavných postáv biela je Indara (neviem či toto tiež nie je trošku rasistické). Som zvedavý na druhú sériu (ak vyjde) a rozhodne si ju pozriem, už len z mojej čistej zvedavosti. Na druhú stranu som celkom rád, že je tu pokus o rozširovanie deja pred epizódou 1, teda High Republic a teraz som sa dozvedel o Skeleton Crew, čo vôbec neviem čo je, ale teším sa (stále dúfam, že príde niečo ako Mando), takže sa aspoň nemusím báť, že bude ticho. Avšak či sa mi to bude páčiť, to je druhá vec.
Fallout - Season 1 (2024) (séria)
,,War never changes." Ako nie moc priaznivec videohernej série som veľmi prekvapený. Aby sme si to upresnili, hral som Fallout 4, ktoré sa mi po pár hodinách hrania znechutilo kvôli starým mechanikám, depresívnej atmosféry, moc silných NPC a celková neprehľadnosť. Viem, že je veľa ľudí, ktorí si idú Fallout hry, ale ja sa medzi nich neradím. Nie som fanúšik post apo, pretože mi to príde až moc depresívne. Za to Fallout prekračuje všetky hranice, či už humoru akcie, atď. Miestami to pripomína Tarantinov štýl a to mi bezprostredne neprekáža! Herecké obsadenie je skvelé. Proste výber hercov je mňam. Tak ale nebudem jediný, ak poviem kto si pre seba takmer ukradol všetkú pozornosť. Nie je to nik iný než Ghúl alebo civilne Walton Goggins, ktorý nehral hry, nepoznal lore sveta Fallout a tak presne a dokonale sa zmocnil svojej postavy. Geniálne. Je to ten typický spaghetti western gunslinger, ktorý je zároveň kladná ale aj negatívna postava a hlavne, koná pre svoje dobro a je mu všetko ukradnuté! Túto nezaujatosť doslova milujem a neviem sa jej nabažiť. Seriál má to svoje tajomno, že chcete a chcete vedieť čo ide ďalej. Zaujímate sa o osudy postáv, ktoré sú mimochodom veľmi dobre napísané a najlepšie je, že sa sa nevyskytujú v žiadnej videohre (myslím main characters), čo z nich robí hotové originály. Najviac som bol ale prekvapený z Agenta Coopra, teda pardon Kyla MacLachlana/Overseer Hank. On bol istotne fajn, a vyčaril mi úsmev na tvári. Príjemné cameo. Som spokojný.
Django (1966)
Klasika Django nesklamala. Nie Sergio Leone ale Sergio Corbucci - muž, od ktorého sa inšpiroval Tarantino, muž ktorý spolu s Leonem založil zámer Spaghetti western. Skvelé... Franco Nero sa extrémne podobá na Terenca Hilla čo mu len prospieva. Dej je veľmi nudný, aké toto nie je o deji. Tu ide o tú krutosť, ktorú Corbucci priniesol do vtedajšej spoločnosti. Krutosť, ktorú by ste len ťažko našli v amerických westernovkách. Presne preto je toto dielo výnimočné a tak populárne. Istotne scéna kde Django vytiahne svoj guľomet a pekne s ním pokosí všetko živé je na nezaplatenie. Síce je to trošku divné a nereálne, pretože nepoznám ľudskú bytosť, ktorá by bola schopná udržať v holých rukách guľomet... Celkovo v pohode film, ale nemá na Leoneho westerny.
Posledný denníček (5)
ostrihal som sa
ostrihal som sa. len tak pre zaujímavosť. (asi tak pred troma mesiacmi)