Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Komédia
  • Animovaný
  • Krimi
  • Akčný
  • Dráma

Posledné recenzie (182)

plagát

Top Gun: Maverick (2022) 

Nechcel som zhliadnuť tento film. Nemám v láske Toma Cruisa kvôli jeho filmovej tvorbe, ktorá sa z väčšiny skladá z akčných blockbusterov. Isteže hral napríklad aj v drámach (Rain Man). Zhltol som svoj odpor k Tomíkovi a spravil som si trip do kina a voalá! Film ma prekvapil, ale že úplne. Začiatočné scéna s piesňou, ktorá predpokladám bola zvučkou Top Gunu z roku 1986 bola tá klasika, kde je nám predstavený hlavný hrdina a neskôr sa Tomík ocitne na motorke a mieri k vojenskému hangáru... Už tu máme tú česť, vidieť jeho rebelskú povahu a nebojácnosť. Maverick sa nám predvedie pritom si síce ohorí prdel ale to jemu nevadí pretože ho nejaký plešatý generál (ktorý sa mimochodom podobá na trénera slovenského hokejového tímu), tak tento generál ho premiestni na Top Gun, čo je vlastne škola námorného letectva (ak sa nemýlim) a dostane za úlohu trénovať najlepších pilotov z tejto školy. Tu sa nám točí väčšina filmu. Mal som celkom problém uniesť skutočnosť že Tom, ktorý má povahu ako terorista, je hrdina a spasiteľ sveta. Taký stíhačkový Ježiš... Tu sa nám odkrýva ďalšia postava, ktorá aj po toľkých rokov je stále príťažlivejšia než mnohé ženy v jej veku... Cruise má šťastie na pekné ženy a tak mám tu začína ich milostný románik, kde som si zakrýval oči ako decko, keď je v telke milostná scéna a rodičia ho nechcú pripraviť o detstvo. Potom sa nič nedeje a bum, je tu koniec kde isteže v stíhačke poletí Tomík a splní misiu, pomiluje ženu jeho snov, všetci mu tlieskajú... a ja už vidím záverečné titulky. Ono to nebolo zlé, to vôbec. Ale, dal by sa film natočiť menej Hollywoodskym spôsobom pre uplakaných teenagerov, takže by to trochu nevyzeralo ako teplá telenovela. Isteže sú tu mužské časti pri, ktorých človeku narastú fúzy a briadka. No, Top Gun: Maverick je prekvapením, ktoré ma v konečnom dôsledku milo prekvapilo a ukázalo mi že mám hodiť predsudky bokom.

plagát

Priatelia - Season 4 (1997) (séria) 

Zase séria kde je Ross a Rachel - to je celá pointa série. Ross si konečne nájde lásku ale Rachel je do neho aj tak zamilovaná! Ó Bože! Aké srdcervúce!

plagát

Jurský svet: Nadvláda (2022) 

Posledná časť Jurského Sveta je iná. No, nie zas tak ako by ste si mysleli... na začiatku sa nás nikto nepokúsi vtiahnuť do deja, veď však na čo. Musel som dosť premýšľať aby som si spomenul na udalosti z dvojky. Potom sa stane zápletka filmu a jedeme! CGI použité na dinosauroch vyzerá fajn, ich pohybmi to skôr pripomína dinov z Jurského Parku... Nápad originálny ale jeho spracovanie, to už nebolo nejaké dobré. Zaujala ma časť kde Owen ide na motorke po Malte (neviem presne kde sa nachádzal, tak ak som si zmýlil mesto, tak prosím od prepáčenie) a naháňajú ho nové dinosaury (názov som si nezapamätal). To mi trošku pripomínalo začiatok No Time To Die. A kde sa to pokazilo bola cesta do Biosynu, ktorá bola pre mňa divná, sci-fi. Sci-fi preto, lebo nechce sa mi veriť že Claire je nejaký jungle survivor a prežije pád pomedzi stromami... veď však keď sa potopím pod vodu tak ma ten obrovský dinosaurus nezbadá a nechá ma na pokoji. A potom sa Biosyn ukázal ako Jurská klasika. Je nejaký "park", ktorý na konci skolabuje lebo jeho majiteľ má buď zlovestný plán alebo nevie udržať dinosaurov v ich výbehoch. A to je celá prekomplikovaná pointa Jurského Sveta/Parku. Zložité? Nepríde mi to tak, ale zrejme to ľudia žerú. A oživenie starých hrdinov z Jurského Parku bolo... zaujímavé pretože po tom čo ste videli Peaky Blinders, tak svoj hejt k Samkovi Neilovi (Campbell) musíte zahodiť a pozerať na neho ako na dobrodruha. Ellie už zostarla ale neprestala priťahovať Alana. Ian stvárnený šarmantným Jeffom Goldblumom bol rovnaký idiot ako v Jurskom Parku, lenže bol tu ešte jeden štramák, síce trochu viacej exotickejší. No nebol to nikto iní ako sám Omar Sy, ktorý nedokáže hrať vážne postavy, to si povedzme na rovinu. Furt mi pripadá smiešny a stále proste vyzerá ako ten z Nedoknuteľních alebo ako Lupin. Nemá síce vo filme veľkú úlohu ale mne sa páčil ;) Nebolo to nejaké hrôzostrašné ale že by ma to nejak ohúrilo, to tiež nie. Klasické béčko, ktoré vynesie veľa peňazí.

Posledné hodnotenia (1 613)

Priatelia - The One with Chandler's Work Laugh (1999) (epizóda) (S05E12)

28.06.2022

Šťastná rybka - Dodo (2022) (epizóda) (E01)

28.06.2022

Hannah Montana (2006) (seriál)

28.06.2022

Priatelia - The One with All the Resolutions (1999) (epizóda) (S05E11)

27.06.2022

Priatelia - The One with the Inappropriate Sister (1998) (epizóda) (S05E10)

27.06.2022

Top Gun: Maverick (2022)

26.06.2022

Priatelia - The One with Ross's Sandwich (1998) (epizóda) (S05E09)

25.06.2022

Priatelia - The One with All the Thanksgivings (1998) (epizóda) (S05E08)

25.06.2022

Priatelia - The One Where Ross Moves In (1998) (epizóda) (S05E07)

24.06.2022

Reklama

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama