Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Horor
  • Akčný
  • Dráma
  • Sci-Fi
  • Dokumentárny

Posledné recenzie (728)

plagát

Čierny Panter: Navždy Wakanda (2022) 

Práve som sa vrátil z kina. O čo ide Marvelu? Na jednej strane je to veľmi dobrý film na druhej slabý film. To isté platí aj o dĺžke, ktorá má 161 min. Je fajn, že sa Marvel rozhodol trochu experimentovať a zmeniť ton filmu z hihihaha na vážnejšie témy. Je tu aj humor ako inak je to Marvel ale je ho malo a dobre daný. Máme tu neuveriteľné množstvo zaujímavých tém na prebratie ale počas tejto stopáže sa to nedá proste prebrať v dostatočnej miere. Témy sú: smrť, politika, pomsta, duchovný svet a s ním spojené tradície, záporak a jeho minulosť a je ich ešte niekoľko ale nejdem všetko vypisovať. Ak by si vybrali len jednu tému na prebratie napríklad smrť čo je vlastne aj veľká časť filmu, tak by to nebolo fajn a pomaly v ďalších projektoch zvyšné témy. Tým pádom by sa tento film skrátil napríklad na 90min. Teraz dám síce blbé prirovnanie ale vezmite si napríklad trilógiu LOTR a skráťte ho na 161 min film. V celej trilógii je prebratych zhruba podobne množstvo tém ako v tomto filme. Bohužiaľ sa stalo, to čoho som sa obávali už pri poslednom Spidermanovi. Veľa tém, veľa nových postáv, ktoré nemajú dostatok času na nejaký ten charakterový vývin a už vôbec nie na to aby sme si ich stihli obľúbiť. Čo sa týka hudby, vizuálu je to veľmi dobre. Herci sa všetci síce snažia ale bohužiaľ scenár je tak napísaný, že som mal pocit, že sami nevedia ako sa majú v danej scéne cítiť. Film je síce ladený skôr ako dráma, než ako akčný blockbuster, keďže akcie je tu minimum ale proste sú tu časti a nie je ich málo, kde sa ide zo smútku do nejakej starosti alebo smiechu pririchlo. Príde mi to akože nie len charaktery postáv trpely ale aj herci na placi, čo sa pocitov týka. Ďalej to nejdem pitvať, keďže už by som zachádzal do spojlerov. Dúfam, že Marvel sa poučí a aj keď takto ladený film, tak nenapcha v budúcnosti priveľa tém to relatívne, krátkej stopáže alebo, keď už tak nech to natiahnu aspoň na 5 hodín nie 161 min ale to by asi do kina neprešlo. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. Oplatí sa na to ísť do kina? Tak to bohužiaľ neviem poradiť. Po tomto nech sa každý rozhodne sám. Pre tých čo sa rozhodnú ísť do kina, tak je len jedna podtitulková scéna.

plagát

Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994) 

Dnes by sa k tomuto filmu dalo povedať jedine kult. Snímok sa skladá z niekoľkých dejových liniek, ktoré cca do polovice nedávajú veľmi zmysel ale potom sa to krásne spojí do jedného celku. Skvelé herecké obsadenie, skvelé výkony, zaujímavý príbeh, ktorý nenudí, výborne napísané charaktery postáv a viac ani nejdem rozpisovať, keďže na tomto filme nevidím žiaden mínus aj napriek svojej dĺžke 154 min. Čo sa týka Tarantinovej tvorby za mňa rozhodne najlepší začiatok a najlepší je aj soundtrack. Film môžem odporučiť, každému kto má rád Tarantina a prípadne aj ľuďom, ktorý jeho tvorbu nemusia alebo ho nepoznajú. Predpokladám, že všetci jeho fanúšikovia videli tento film už niekoľko, krát ako aj ja. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. V tomto prípade nie je o čom...

plagát

Tiché miesto: Časť II (2020) 

Skvelé pokračovanie. Film začne prvým dňom nákazy a po cca 15 min pokračuje tam, kde skončil prvý film. Máme tu novú hlavnú postavu, keďže otec skončil tak ako skončil. Je to fajn nápad a je to celkom slušne spracované. Tiež je tu pekne vybudovaný jeho charakter. Mal som obavy, že po skvelom prvom filme toto pokazia, keďže sa už prišlo na to, ako sa dajú zabiť a že táto časť bude čistá zabíjačka, tých nepriateľov. Našťastie sa to nestalo a je to rovnako dobre pokračovanie ako prvý film. Máme tu zachovanú atmosféru filmu. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%.

Posledné hodnotenia (877)

Čierny Panter: Navždy Wakanda (2022)

13.11.2022

Dune World (2021)

odpad! 10.11.2022

Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994)

08.11.2022

Tiché miesto: Časť II (2020)

06.11.2022

Tiché miesto (2018)

06.11.2022

Django (1966)

06.11.2022

U Zlatej rukavičky (2019)

01.11.2022

Diablova korisť (2022)

01.11.2022

Pengabdi Setan (2017)

01.11.2022

Reklama

Ovládací panel
5 bodov