Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Komédia
  • Romantický
  • Fantasy

Posledné recenzie (190)

plagát

Na útěku (2023) (seriál) 

Seriál, ktorý vznikne raz za dlhé roky a ešte dlho ostáva rezonovať v mysli diváka. Symbolika každej scény, aj tej najsurovejšej, je až dychberúca. Plasticky vyobrazené hlavné aj vedľajšie postavy, ktoré majú výrazný vplyv na posúvanie deja a na výpovednú hodnotu celého, majstrovsky zvládnutého seriálu. Hviezdne obsadenie skvele doplnené o mladú generáciu kvalitných hercov, nie idolov. Prelínanie perspektívy detí s flashbackmi života rodičov je zvládnuté na úrovni, podfarbené dokonale zvolenou zvukovou stopou, naplnenou sugestívnym soundtrackom. Z celého seriálu sršia emócie, ale nie také, ktoré diváka citovo vydierajú, len mu pripomínajú jeho ľudskú podstatu. Zvolený extrémny prístup cez nadľudské schopnosti jednotlivcov predkladá divákovi obraz obrovských sociálnych tlakov a rozporov. No, a na veľkú dieru, veľká záplata. Moderná spoločnosť, kde sa budovanie kvalitných sociálnych väzieb mení na budovanie kariéry a postavenia, zabúda na dôležitosť výchovy detí pod rôznymi výhovorkami. Toto dielko je ako ľadová sprcha. Zobrazuje, aké je dôležité vychovávať, dávať lásku a hlavne chrániť deti a tým zachrániť aj celú budúcnosť rodiny, ak ju stále považujeme za základ spoločnosti. Latka bola nastavená vysoko. Klobúk dolu!

plagát

Čas volá tvé jméno (2023) (seriál) 

Seriózne prešpekulovaná hra s časom. Pre niekoho bude možno miestami nezrozumiteľná, lebo nefunguje na otrepanom princípe. Každému z protagonistov plynie čas iným spôsobom a prináša úplne iné poznanie. Návratom do minulosti sa nemenia budúce situácie, mení sa vedomie a vnímanie. Až do poslednej chvíle prichádza nejaké prekvapenie. Casting sa podaril, herci skvele stvárňujú zrelých tridsiatnikov ako aj stredoškolské verzie, pritom to nie je vôbec rušivé, lebo herecké výkony sú na veľmi dobrej úrovni. Pôvodný taiwanský seriál som nevidela, čím som si ušetrila zbytočné porovnávanie. Načo sa pozerať na presnú kópiu a reptať, že to nenatočili cez kopirák? Ústredná skladba je silne magická. Mladším ročníkom, ktoré vyrastajú v ére iných hudobných žánrov možno príde nezaujímavá a tým seriál stratí na svojej príťažlivosti. Mne sa tam však dokonale hodila. Záver je presne taký, aký si v takých prípadoch predstavujem a necháva priestor divákovej fantázii. Váhala som medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami, nakoniec som nekriticky siahla po piatich.

plagát

Kingmaker: The Change of Destiny (2020) (seriál) 

Vzhľadom na výborné herecké výkony a dejovú linku je to z môjho pohľadu značne podhodnotený seriál. Sugestívny soundtrack nás prenáša celým príbehom až zistíte, že plačete nad smrťou darebáka, ktorého ste chceli pretrhnúť napoly už od prvej epizódy. Zaujímavé prekvapivé momenty, aj keď nie až také neočakávané. Škoda, že svojho času zanikol medzi ostatnými vysielanými seriálmi.

Posledné hodnotenia (1 517)

Hai lai de ji zai ai ni (2015) (seriál)

20.09.2023

Na útěku (2023) (seriál)

20.09.2023

Za svitu měsíce (2007) (seriál)

19.09.2023

Čas volá tvé jméno (2023) (seriál)

11.09.2023

Snow Eagle Lord (2023) (seriál)

11.09.2023

Depp vs. Heardová (2023) (seriál)

11.09.2023

Kingmaker: The Change of Destiny (2020) (seriál)

10.09.2023

Záhadný lovec - Protiúder (2023) (séria) (S02)

03.09.2023

Laipeu on maseu (2018) (seriál)

20.08.2023

Reklama

Ovládací panel
6 bodov