Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Komédia
  • Romantický
  • Fantasy

Posledné recenzie (204)

plagát

Královna slz (2024) (seriál) 

Skvelá jazda zabalená do nádherného, sugestívneho soundtracku, ktorú divákovi predviedli dvaja Kimovci. Trocha som sa obávala tohto spojenia na obrazovke, ale musím uznať, že Ji Woon bola už od začiatku rovnocennou partnerkou Soo Hyeonovi. Jeho meno v titulkoch je pre mňa vždy zárukou kvality seriálu, ani teraz tomu nebolo inak. Táto úloha mu sadla dokonale. Tvrdý navonok, dobrý v bojových umeniach, neprekonateľný právnický mozog, ktorý dokáže preliať potoky sĺz a vyzerať pri tom ako poloboh. Až som zapochybovala, či tou kráľovnou sĺz scenáristka nemala na mysli jeho. Príbeh drží pokope, každá postava odvádza svoj diel práce, aby podporila hlavnú dvojicu a funguje to pekne. Vážne situácie sú v pravú chvíľu odľahčené zdravým humorom. Trochu mi vadila schéma: z dieťaťa z poškodenej rodiny alebo sirotinca sa stane monštrum, dieťa zo zdravej, úplnej rodiny vyrastie v dobrého človeka. Tým mám na mysli aj rodinu čäbolov, ktorá bola v tomto prípade dosť romantizovaná. Ale celkovo sa to do deja asi hodilo, malo to svoju internú logiku a tak nad tým prižmúrim oko. Rovnako ako nad konaním niektorých postáv, kedy sa mi prinajmenšom nadvihlo obočie. Jasne, ide o melodrámu, kde je antagonista a ostatné vedľajšie postavy stavebným materiálom pre príbeh hlavnej dvojice a v tomto seriáli to dosiahlo želaný efekt. Žiadna zo scén nepôsobila umelým dojmom, každý detail bol premyslený. Vidno, že produkciu mal v rukách tím profesionálov a disponoval slušným budgetom. Veď by bolo na smiech, keby rodina konglomerátu chodila v handrách z trhu a nie v oblekoch, šitých na mieru. Veľa polemiky vyvolal záver, ale mne jeho originalita brnkla na strunu.

plagát

Amidst a Snowstorm of Love (2024) (seriál) 

Amidst a Snowstorm of Love je seriál, nakrútený podľa románu Mobao Feibao, ktorej meno sa uvádza aj pod seriálmi Road Home, Love me - love my voice, a podobne. Niečo ako čínsky Nicolas Sparks, len vo väčšom seriálovom formáte a so šťastným koncom. Vo všeobecnosti sa mi jej príbehy ako oddychovky celkom páčia, ale natiahnuté do desiatok dielov strácajú na príťažlivosti. Príliš dlhé scény, epizódy bez akéhokoľvek prínosu, nevyužité možnosti práce s mimoriadnym prostredím, posun jednej postavy na úkor druhej, a obyčajne je to hlavná ženská postava, ktorá zamrzne niekde uprostred alebo sa z nej dokonca stane ufňukaná, afektovaná nuda, ktorá sa správa ako dievčatko z materskej škôlky. Na druhej strane, Leo Wu potvrdil svoje vynikajúce herecké schopnosti. Úlohu zamilovaného muža zahral na jednotku. Uverila som mu všetky emócie vyžarované z tváre a očí.

plagát

Geumhonryeong: Joseon Honin Geumjiryeong (2022) (seriál) 

Seriál mi v mnohých ohľadoch pripomenul obľúbený Mr.Queen. Rovnako charizmatický panovník, originálna ženská hrdinka, zábavné scény striedané tragickými. So Rang som si okamžite zamilovala, podvodníčka v jej podaní je vlastne psychoterapeutka, s Lee Heonom sa od začiatku skvele dopĺňajú a ovzdušie je nasýtené chémiou. Boli okamihy, keď som sa nemohla prestať smiať. Každá jedna postava je stvárnená dokonale, od replík až po mimiku. Cez drobné lapsusy sa rada prenesiem a privriem jedno oko. Napokon, seriál sa nesnaží tváriť ako verný historický obraz, ale podarila sa vážne skvelá komédia. Ďakujem moonchild za výborné titulky.

Posledné hodnotenia (1 654)

Du hua nian (2024) (seriál)

16.07.2024

Jin xiang si (2023) (seriál)

14.07.2024

Please Be My Family (2023) (seriál)

10.07.2024

Yi nian guan shan (2023) (seriál)

08.07.2024

My Man Is Cupid (2023) (seriál)

04.07.2024

Maiden Holmes (2020) (seriál)

02.07.2024

Ning an Ru Meng (2023) (seriál)

28.06.2024

Vůně času (2023) (seriál)

26.06.2024

Adult Trainee (2021) (seriál)

25.06.2024

Reklama