Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Komédia
  • Krimi
  • Animovaný

Obsahy (5)

Formula 1: BBC Sport

Formula 1: BBC Sport (2009) (relácia)

Seriál závodů Formule 1 byl založen v roce 1946 a je označován za královskou disciplínu automobilového sportu pro takzvané monoposty. Pořad obsahuje živé přenosy s elitním týmem komentátorů, bývalých pilotů F1 (Jake Humphrey, David Coulthard, Eddie Jordan a Martin Brundle) a byl vysílán v spolupráci se stanicí Sky Sport.

Bliss!

Bliss! (2016)

Čtrnáctiletá Tasha Robson utekla z domova. Vypravila se na palubě trajektu podél břehů Anglie a Skandinávie hledat svého neznámého otce "vikinga".

Savannah

Savannah (2013)

Pravdivý příběh Warda Allena, romantika, který se vzdává svého dědictví ve formě plantáží, aby mohl žít svobodně na řece. Jeho charisma a výmluvná rétorika si získá srdce ženy, která se chce za něj vdát navzdory zájmům jejího otce. Příběh se odehrává na začátku 20. století, kdy Ward bojuje o svá práva jako lovec ptactva.

Slúžka

Slúžka (1958)

Dráma podľa knihy maďarského spisovateľa Dezső Kosztolányiho, ktorá poukazuje na utláčanie a psychické umučenie chyžnej Anny jej pánmi, Vizyovcami. Príbeh sa odohráva od roku 1919, odo dňa pádu kommunu, do roku 1921, kde sa končí súdným pojednaním s predmetom brutálnej dvojitej vraždy. Autori filmu využívajú motívy jednoduchosti, nahoty a psychoidných prevratov.

Szabadság, szerelem

Szabadság, szerelem (2006)

Sloboda, láska – tak znie názov filmu, krorý nám dáva najavo, aké to bolo ťažké bojovať malým štátom proti sovietskej únii, ktorej bol súčasťou. V roku 1956 v Maďarsku vypukla revolúcia, do ktorej sa zamiešali aj mladí členovia vtedajšieho neporaziteľného národného tímu vodného póla. Vidiac však beznádejnú situáciu vojny proti sovietom sa rozhodnú, že odídu na Olympiu, a skúsia bojovať takou formou, aká im ide najlepšie. Takto sa uskutočnilo 6. decembra 1956 semifinále, počas ktorého doma rujnovali T-34-ky, a tu stáli voči sebe hráči vodného póla maďarov a sovietov. Teraz mohli ukázať celému svetu, že ich malý národ sa nenechá premôcť.

Reklama

Reklama

Reklama