Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Komédia
  • Krimi
  • Animovaný

O mne

Niet receptu pre fajný život. Existujú len prísady. Filmy nimi určite sú.

Тנּפּטּנּנּ

www.youtube.com/TomasHundza

Twitter  Instagram   FaceBook  SoundCloud  Databáze Knih

Niečo z môjho spevového repertoáru:
Srdcová záležitosť z filmu Spectre
 

 

Som človek, ktorý má rád cestovanie, prírodu, krásne ženy (ale miluje len Tú svoju), úprimnosť, premyslené mestá, beh, bicykel, čiernu techniku (hlavne v oblasti pc, video, audio) občasné party hard - najlepšie na záhrade pod lesom, pútavé knihy, Jack Daniels, Formulu 1, a v neposlednom rade - filmy skoro každného žánru. 

Venujem sa speváckej činnosti, začínal som v Košiciach, momentálne pracujem v Prahe. Jedného dňa, a dúfam, že nie za dlho, by som chcel bývať u mora, nakoľko zo všetkej hudby na svete, ktorú mám rád, mám najradšej zvuk vĺn. Nakoľko je to len vec rozhodnutia, nepochybujem, že sa mi to podarí naplniť. Kým ale hlasivky a nervy budú vládať, zostanem, a namiesto západu slnka nad horizontom mora budem pozerať výber filmov, ktoré doporučujete Vy všetci, tu na čsfd :) 

 

Dlouhe lokty

Kdy už konečně pochopím, že v showbiznisu je nutné umět postup "dlouhých loktů?"  :)

 

Niečo o sebe: Som zastánca názoru, že zážitok z umeleckého diela je vždy vo velkej miere ovplyvnený stavom diváka (dĺžka spánku, jedálníček, psychický stav, ľuďské vzťahy, miesto videnia, kvalita technického zabezpečenia...) a preto je úplne normálne, že prvé videnie môže mať úpne iný účinok, než tie ďalšie. Presne preto neodsudzujem nikoho, kto má diametrálne odlišné hodnotenia alebo názory, a snažím sa pochopiť jeho uhol pohľadu. Snáď pochopí čo najviac ľudí aj ten môj postoj k umeniu :)

 

Filmy, na ktoré sa teším, navštevujem zásadne v kinách. Ajkeď som nadšený možnosťmi, ktoré 4DX technógia ponúka (zaintersovanie viacerých zmyslov naraz, scenáristické spracovania podnetov v kreslách a ich začlenenie k určitým postavám), som zastáncom klasickej 2D projekcie, v originálnom znení a v kinosálach, kde má premietací štáb technológiu k mapovaniu a regulovaniu decibelov. Neni pre mňa nič horšie, než kričiaci zvuk na prahu bolesti, ktorý znemožní plnohodnotný zážitok. (Teda okrem ľudí, ktorý dodnes nepochopili miestenkový systém v kinách :)

3D ako technológia ma dodnes neuchvátila, nakoľko jediný film, ktorý bol s jej použitím viac záživným, je pre mňa dodnes Avatar, a čiastočne Mad Max Fury Road.

Doma si filmy púšťam od roku 2013 len v HD a FullHD, na LED TV s uhlopriečkou 42" (najideálnejšia velkosť pre FullHD), s 220W reproduktormi podporujúcimi technológiu THX, prípadne s otvorenými sluchátkami štúdiovej kvality, bez ekvalizačnej úpravy.

 

Moje hodnotenia a komentáre sa v priebehu rokov strávených na čsfd postupne menia, dosť často sa mi stáva, že s uplnynutím dlhšej doby na mňa niektoré pôsobia úsmevne alebo z nich cítim, že boli napísané pod vplyvom filmovej katarzie. Nie je na tom asi nič zlé, každopádne to je presne dôvod, prečo beriem komenty všetkých uživateľov, tak aj vlastné s rezervou a nadhľadom. Od roku 2010 pridávam k svojim komentárom rozšírené informácie o filmoch, akými sú scenáristi, producenti, predloha, skladateľ, distrubútor, štúdio, rozpočet, tržby atd - aj napriek tomu, že od roku 2013 sú niektoré už uvedené v profilu filmu. Túto zvyklosť som si však podržal, pretože ak uživateľ scrolluje medzi komentármi, hlavičku profilu už nevidí. Takto sú informácie, ktoré často používam aj v komentároch, na obzore a pomáhajú tak k orientácií pre čitateľa. Od roku 2016 sú už takmer všetky informácie dostupné v profile filmu, takže doplňovaniu informácií sa venujem už len zriedkavo.

 

ČSFD je skvelá vec, pretože nám dáva možnosť zdielať svoje skúsenosti a dojmy z filmových diel, a vytvára tak jedinečnú komunitu, ktorá v sebe skrýva obrovský potenciál pre kvalitatývne zlepšovanie schopnosti zdravého hodnotenia, ktoré potom priamo ovplyvňuje zaradenie filmov na umiestnenia v rebríčkoch tam, kam naozaj patria :)

  

Niečo z môjho spevového, divadelného, a profi-negitaristového repertoáru:
Profesionálne sa venujem aj muzikálovej činnosti. Záznam árie od A. L. Webbera.

Mojím najmilším hobby je prednes autorských pesníčok. Táto napríklad v maďarčine:

Jedna z mojích prvotín, tentokrát v slovenčine:

Rád spracovávam aj diela mojích obľúbených skladateľov a spevákov:

Ani mne sa nevyhnú časom overené melódie:

Najlepšie na javiskovej existencii pre mňa je, že každodenné problémy na chvíľku prestanú existovať:

Moju amaterskú záľubu vo vytváraní filmov a klipov podkladá náš videoklipový počin s bratom:

Cestovanie a poznávanie svetových miest je tiež mojou srdcovou záležitosťou. Krajiny, ktoré som doteraz navštívil:

 

Počet zhliadnutých top filmov podľa rebríčku imdb.com

250films.net

 

 

Reklama

Reklama