Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Krátkometrážny
  • Dokumentárny
  • Komédia
  • Animovaný

Posledné recenzie (4 628)

plagát

Separ feat. Fleego: International (2023) (hudobný videoklip) 

Ono sa hovorí, a ja som tak aj vychovaný mamičkou, že koho chleba ješ, toho pieseň spievaj. Takže, nakoľko mám od Separa krásne bledozelené tričko, iné ako Penta hviezdne hodnotenie pre túto nudnú, namachrovanú sračku nemám a nedám. Aj. Howg!

plagát

Tridsať prípadov majora Zemana - Honba na líšku – 1948 (1975) (epizóda) 

Veľmi dobrý diel. A zase, propagandisticky perfídne nakrútený od prvého momentu. Pretože ono to tak nejako aj bolo. Lenže, nenadarmo pri tvorbe každého dielu bedlivo dohliadala Štátna bezpečnosť na každé slovko scenára, na každú klapku. A tak postupne dostanú naložení všetci nepriatelia boľševickeho režimu: predsedovia dedinských občianskych spolkov (pretože aj v 70. rokoch, kedy bol seriál nakrúcaný, tam bolo mnoho odvážlivcov , umožňujúcim slobodnej tvorbe napriek normalizácii, ako-tak dýchať), vojaci bojujúci v Anglicku (major Bláha plnil v seriáli voči Zemanovi akéhosi dr. Moriartyho:), nekomunistická a teda neschopná polícia, neschopní predstavitelia inej strany než KSČ, podnikatelia, aj drobnejší, než tí, ktorým sa v prvom kole boľševického puču znárodňovalo, prelietavé ženy, letiace na desperátov a gangstrov (= zlatokopky bez úcty k ideám marx-leninizmu, presiaknuté neverou a chlípnou vášňou), slabošskí a príliš hŕ komunisti. Do toho samozrejme nenápadne, no dôrazne, pritom made in ŠtB cielene (aby divákovi utkvelo v pamäti), meno hlavného nepriateľa boľševizmu: DRTINA!

plagát

Prípad Kuciak (2021) (TV film) 

Skôr dokument pre zorientovaných (skákanie z témy na tému, ba dokonca aj nevysvetlené skákanie Kuciaka z mosta Lafranconi (??), nedopovedanie súvislostí, náhle sa objavujúce mená, novinári), navyše podaný z mainstreamového (teda spravodajsky a novinársky väčšinového uhla) pohľadu. Chválihodné, že sa výroby zhostili Francúzi. Predsa len majú väčší odstup od prípadu, než my všetci tuná všakovako mudrujúci Slováci. Nezanedbáva sa stopa Ndranghety, ktorá síce podľa mňa priamo s vraždou nič nemala, no s prípadom mladého, odvážneho ba až prismelého novinára áno. Tie pohodené nábojnice na mieste činu. Ono to vyzerá, že mafia chcela novinára varovať, no čosi sa vymklo z rúk. Niečo čo nik nečakal. Pretože varovania tohto typu sú časté aj v Taliansku, no na skutočnú vraždu žurnalistu si tam trúfnu zriedkakedy. A potom ten zvláštny milión eur na stole úradu vlády v hotovosti... ...akoby vystrašený predseda vlády spolu s ministrom vnútra a policajným prezidentom (a zvláštnym kukláčom zo samopalom v pozadí - wtf?) odkazovali Ndranghete: toto ale my ozaj nye, toto bolo niečo iné. Neviem, z celého prípadu dosiaľ ostáva zvláštne mrazivo, snáď sa dozvieme niekedy, že čo, kto ako a prečo. No či nás pravda vskutku oslobodí, uvidíme. Zdá sa byť totiž temnejšia, ako sa na prvý pohĺad javí. Z celého filmu za najvystížnejšie považujem slová fešnej talianskej investigatívnej novinárky o Tom, že celá Európska únia by sa mala veľmi kritický pozrieť sama na seba, lebo sú tam veľmi desivé veci.'

Posledné hodnotenia (7 805)

Separ feat. Fleego: International (2023) (hudobný videoklip)

02.05.2023

Tridsať prípadov majora Zemana - Honba na líšku – 1948 (1975) (epizóda) (S01E05)

30.03.2023

Prípad Kuciak (2021) (TV film)

23.03.2023

Don't Do It! (1999)

05.12.2022

Tridsať prípadov majora Zemana - Rubínové kríže – 1947 (1975) (epizóda) (S01E04)

25.11.2022

Out of the Ashes (2022)

21.11.2022

Obehnáno, překonáno (2018)

21.11.2022

Babylon Berlín (2017) (seriál)

21.11.2022

Svetlonoc (2022)

16.11.2022

Reklama

Posledný denníček (1)

O pohostinnosti Slovákov

Výstižný opis legendárnej slovenskej pohostinnosti, plnej nezištnej dobrosrdečnosti.