Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Horor
  • Krátkometrážny
  • Akčný
  • Komédia

Posledné recenzie (2 296)

plagát

Na západní frontě klid (2022) 

Ako veľký fanúšik knižnej predlohy, autora aj Oscarmi ovenčenej filmovej verzii z roku 1930 som veru nedočkavo čakal ako dopadne Netflixová verzia tohto generačného kultu ktorý otvoril oči a rozmetal romantickú vidinu vojny. Musím povedať, že som spokojný. Výber hercov bol super. Keďže v predlohe ide o študentov, prakticky deti. bál som sa, že tam dajú zase 30-40ročných hercov ktorý vyzerajú na 30-40. Predlohy aj myšlienky sa to celkom držalo a to je pre mňa najviac. Bojové scénky na fronte vynikajúce, miestami by som to blato ešte viac preoral traktorom, na frontovej línií umierali mladiství po kolenách v blate a možno ešte hlbšie. Psychické rozpoloženie vojakov, miesta kde sa ich ilúzie o hrdinskom boji roztrieštia na franforce sú zachytené na jednotku. A aj Hollywood môže jasať, je tam aj jeden černoch (viac som ich nevidel). Iba dve veci sa mi nepáčili: Hudba, vôbec mi tam tie skreslené trúbky (alebo to boli dubstep zvuky? ktoré aj dialógy prehlušovali) nesedeli aj to ostatné bolo také nevýrazné a s vizuálom mi to vôbec nešlo pod kožu. Čo mi však vadilo ešte viac je scenár. Boli to ako keby epizódky ktoré dokopy veľmi nedržali a za tých takmer 150 minút to človeka začne nudiť. Áno na front sa pozerá dobre ale keď divák ani nevie poriadne čo sa deje (to asi ani vojaci nevedeli ale aj tak) prečo sa to deje a s postavami si nevie vytvoriť vzťah lebo nevie ktorý je ktorý a ktorý už zomrel. Môže sa stať, že to po chvíľke začne nudiť.. Preto hodnotenie 4/5*.

plagát

Bullet Train (2022) 

Prekvapivo celkom zábavná "Tarantino-GuyRitchieovka" počas ktorej som si užíval scenár a detaily v ňom. Naozaj premyslené, bez výraznejších hluchých miest, bezhlavo násilné ale na druhej strane aj vtipné. Malo to svoj štýl, svoju atmosféru a väčšina hlášok bola aj vtipná. Zaujímavé-pestré herecké obsadenie, Pitt, Joey King, Michael Shannon, Sandra Bullock či Hirojuki Sanada som si užíval rovnako ako tie kinematografické, pop-kultúrne odtiene ktoré neboli vyslovene hmatateľné odkazy... Ale ja som to tam cítil :D . Odporúčam každému fanúšikovi hore spomenutých režisérov.

plagát

Predátor: Korisť (2022) 

S predošlým kúskom Predátor: Evolúcia sa to samozrejme nedá porovnať (to bola kravina na N-tú), no po takých celkom slušných hypoch čo po internetoch kolovali, som zostal mierne sklamaný. Hoci námet zaujal už od traileru, vo výsledku som ostal iba, Ok, to sa dalo. Asi mi tam najviac vadilo to spoločenské integrovanie menšinových myšlienok. V tomto prípade dievča ktoré nechce byť zberačkou ako ostatné ženy ale chce sa stať lovcom tak cvičí toľko až je z nej dobre, že nie ninja. Keby sa tieto veci nediali na US filmovom plátne neustále a na silu ako v posledných rokoch (Vo filme musí byť, černoch alebo homosexuál alebo  asiat alebo mix niečoho menšinového atď, viete čo myslím) asi by som si to ani nevšimol. Nie, že by mi to prekážalo. To vôbec, no tam kde si to film vyslovene nevyžaduje, je únavné pre diváka ako som ja, sledovať takéto veci dookola. Teraz k samotnému filmu: Hodiť do jedného kotla indiánov predátora a prisťahovalcov bol dobrý nápad. Gore utopiť v cgi efektoch už menej. Boje boli celkom drsné, no hlavnej postave som to akosi neveril. Na rozdiel tých ostatných. Herci a kostýmy boli parádne. Finálny boj bol celkom slušný, kopírovanie hlášok a niektorých scén pôvodného predátora som prežil. Dokonca postavy aj celkom logicky uvažovali. Má to originálny námet, to si cením (neviem či by som rozhodil nepodarenú kópiu jednotky majora Dutcha) ale nedá mi to... Predators je k môjmu srdcu bližší.

Posledné hodnotenia (2 849)

Misia (1986)

27.11.2022

Slet čarodějnic (2020)

26.11.2022

Bitva v ústí Šeldy (2020)

21.11.2022

Šťastně až do smrti (2022)

20.11.2022

Proti ledu (2022)

17.11.2022

Svet podľa Prota (2001)

15.11.2022

Cesta do fantázie (2001)

15.11.2022

Noc pomsty (2017)

14.11.2022

Hledání opravdového boha (2017)

14.11.2022

Reklama

Posledný denníček (24)

Molnár Schlosser THC Experience - Generácia Y Videoklip

Nový hudobný projekt s bubeníkom Jozefom Schlosserom má vonku videoklip

Ovládací panel
167. naj užívateľ Slovensko
31 bodov