Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Horor
  • Krátkometrážny
  • Akčný
  • Komédia

Posledné recenzie (2 294)

plagát

Predátor: Korisť (2022) 

S predošlým kúskom Predátor: Evolúcia sa to samozrejme nedá porovnať (to bola kravina na N-tú), no po takých celkom slušných hypoch čo po internetoch kolovali, som zostal mierne sklamaný. Hoci námet zaujal už od traileru, vo výsledku som ostal iba, Ok, to sa dalo. Asi mi tam najviac vadilo to spoločenské integrovanie menšinových myšlienok. V tomto prípade dievča ktoré nechce byť zberačkou ako ostatné ženy ale chce sa stať lovcom tak cvičí toľko až je z nej dobre, že nie ninja. Keby sa tieto veci nediali na US filmovom plátne neustále a na silu ako v posledných rokoch (Vo filme musí byť, černoch alebo homosexuál alebo  asiat alebo mix niečoho menšinového atď, viete čo myslím) asi by som si to ani nevšimol. Nie, že by mi to prekážalo. To vôbec, no tam kde si to film vyslovene nevyžaduje, je únavné pre diváka ako som ja, sledovať takéto veci dookola. Teraz k samotnému filmu: Hodiť do jedného kotla indiánov predátora a prisťahovalcov bol dobrý nápad. Gore utopiť v cgi efektoch už menej. Boje boli celkom drsné, no hlavnej postave som to akosi neveril. Na rozdiel tých ostatných. Herci a kostýmy boli parádne. Finálny boj bol celkom slušný, kopírovanie hlášok a niektorých scén pôvodného predátora som prežil. Dokonca postavy aj celkom logicky uvažovali. Má to originálny námet, to si cením (neviem či by som rozhodil nepodarenú kópiu jednotky majora Dutcha) ale nedá mi to... Predators je k môjmu srdcu bližší.

plagát

Zločiny budoucnosti (2022) 

David Cronenberg sa vrátil pre môj filmový vkus v tej najlepšej možnej forme a predstavil nám úplne šialenú verziu jeho budúcnosti, v ktorej už prakticky neexistuje bolesť. Že by sa svet vydal takouto divnou cestičkou, to si predstaviť neviem. No, experimentovanie s ľudskými orgánmi, evolúciou a vylepšovaním človeka, to už spracovať dokážem. A predpokladám, že budúcnosť to má pre nás pripravené, takže nebudem nad tým moralizovať. No tak či onak, Cronenberg nám tu predviedol, to čo na ňom mám najradšej. Predstavuje nám bizarný svet, s bizarnými nástrojmi, ľuďmi ktorí robia bizarné veci ale v ich svete sú to veci zvyčajne normálne. Má to hororové prvky, prvky hard sci-fi ale je to hlavne dráma. Bavil ma tu najviac boj medzi konzervatívnym myslením a progresívnym. Boj medzi etikou a morálkou. Súboj toho čo sa smie, malo či nemalo by sa smieť a to čo má ostať tabu. Ani ja ako zarytí anti-konzervatívec nemám na tieto otázky samozrejmú odpoveď. Kde je tá hranica ktorá by sa už nemala prekračovať?

plagát

Bombardování (2021) 

Film ako celok sa mi v podstate páčil. No nejako som z neho nebol unesený, tak akoby som čakal pri snímke z takouto tematikou. Či to je kvôli situácií na Ukrajine ktorú celkom silne prežívam alebo to hranie na city, ktoré mi tu tak úplne nesadlo, no tak či onak ide o viac než len zaujímavú štúdiu rôznorodých postáv ktoré majú jeden spoločný menovateľ. Svetovú vojnu. Striedanie postáv a ich preplietanie sa medzi svojimi dejovými linkami malo až nádych festivalového filmu. To ma najviac zaujalo aj bavilo. To samotné bombardovanie a finále ma už tak nevtiahlo do seba. A to ani nechcem kritizovať autorov, že by som tam niečo rázne menil alebo by im niečo nevyšlo. Ide viac-menej iba o moje pocity. Hodnotenie 3,5*.

Posledné hodnotenia (2 821)

Nie, nie (2022)

15.09.2022

Fall (2022)

06.09.2022

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizóda) (E01)

04.09.2022

Samaritán (2022)

30.08.2022

Třináct životů (2022)

29.08.2022

Ponyo z útesu nad morom (2008)

28.08.2022

Elvis (2022)

15.08.2022

Predátor: Korisť (2022)

14.08.2022

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

24.07.2022

Reklama

Posledný denníček (24)

Molnár Schlosser THC Experience - Generácia Y Videoklip

Nový hudobný projekt s bubeníkom Jozefom Schlosserom má vonku videoklip

Ovládací panel
169. naj užívateľ Slovensko
31 bodov

Reklama

Reklama