Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Dráma
  • Western
  • Komédia
  • Krimi

Posledné recenzie (1 946)

plagát

Stratené mesto (2022) 

Myslel som, že zahyniem. V tom filme nie je NIČ. Ani humor, ani akcia, ani zábavní herci, ani ten správny feeling exotického dobrodružstva s hľadaním pokladu. A ani ako "romantika so Sandrou" to vôbec nefunguje, ona už by mala pomaly hrať staré matere, nie rozjuchané dievky, čo sa počas pobehovania v štúdiovej džungli zamilujú do Tatuma. Mierny závan niečoho zábavného predstavuje Brad Pitt, ale dlho to nevydrží a bohato to vyváži (haha) tá neznesiteľne otravná postava v podaní obéznej černošky, ktorá má tvoriť odľahčenú, komickú líniu príbehu, ale je úplne na odstrel (tá dejová línia, ehm).

plagát

Severan (2022) 

A tak sa prihodilo, že akýsi artový hipster z Brooklynu natočil najlepší film o Vikingoch a v kontexte súčasnej kinematografie klenot v mori sračiek. Celý čas som chrochtal ako ošípaná s rypákom v plnom válove. Príbeh je zdanlivo jednoduchá báchorka o pomste, v ktorej sa však postupne stiera hranica medzi dobrom a zlom, až si takmer vymenia úlohy. Viac ako dej však zaváži mystická atmosféra podporená famóznym soundtrackom, gejzíry štiav a veľká snaha o akurátnosť historických reálií. Predpokladám, že puristi si tam nájdu také to svoje "trenky má z látky, ktorú začali na Islande tkať až o dve zimy neskôr", ale ja som bol nadšený. Malé koníky, veľmi dobré kostýmy, šperky, zbrane, lode, stavby, nevynímajúc detaily toho typu, že modla v svätyni na Kyjevskej Rusi je replika tzv. zbručského idolu, reálneho archeologického nálezu z Ukrajiny. Takisto zvyky, správanie postáv naprieč spoločenskými vrstvami, hry či rituály sú dosť verne zobrazené, vrátane pohrebu takmer doslova podľa Ibn Fadlána. Pri scéne, v ktorej hrdina bojuje s múmiou dávneho vládcu, zotne jej hlavu a tú potom vezme a položí mŕtvole medzi nohy, tak v celom kine nikto nič a ja chrochty-chrocht, lebo hlava medzi nohy alebo pod pazuchu sa dávala ako opatrenie proti návratu nebožtíka v podobe upíra, nemŕtveho, revenanta... Skvostný detail a takými je napchatý celý film. Oukej, dlhodobo si myslím, že Alexander Skarsgaard s jeho šteňacím pohľadom je mizerný herec a ani tento film na mojom názore nič nezmenil. Lenže Severan je okrem Hamleta či Beowulfa inšpirovaný hlavne Barbarom Conanom (nielen filmovým, ale aj literárnym, viď scéna v hrobke) a tak, ako kedysi k príbehu o pomstychtivom divochovi pasovala Arnoldova topornosť, tak sa aj do tohto rozprávania hodí Alexandrovo (ne)herectvo.

plagát

The 355 (2022) 

Uvažujem, kedy už konečne skončí éra týchto babských akčných filmov, v ktorých 55-kilové (a v tomto prípade aj -ročné) buchty mlátia a strieľajú 100-kilových vytrénovaných mamľasov, akoby sa nechumelilo. Aspoň keby to inak bol dobrý film, ale kdeže - idiotský scenár s príšernými dialógmi, hrozne natočenou akciou, otravnými hérečkami a hneď dvoma zloduchmi v podaní bielych chlapov. Koľko ešte katastrofálnych prepadákov tohto typu musí vzniknúť, aby Hollywood pochopil, že naozaj nikoho nezaujímajú?

Posledné hodnotenia (2 847)

Love, Death & Robots - Jibaro (2022) (epizóda) (S03E09)

21.05.2022

Morbius (2022)

21.05.2022

Stratené mesto (2022)

12.05.2022

The Sadness (2021)

08.05.2022

Keď sa červenám (2022)

08.05.2022

Uncharted (2022)

08.05.2022

Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva (2022)

08.05.2022

Severan (2022)

24.04.2022

Reminiscence (2021)

18.04.2022

Reklama

Reklama

Reklama