Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Komédia
  • Dráma
  • Akčný
  • Animovaný
  • Horor

Posledné recenzie (70)

plagát

Ulička nočných môr (2021) 

Ach, na Nightmare Alley som sa ozaj veľmi tešil. Guillermo Del Toro je jeden z mojich obľúbencov, herecké obsadenie je tu absolútne úžasné a trailery vyzerali rovnako sľubne. Do filmu som teda išiel s veľkým nadšením, no skončil som znudený a sklamaný. Celé je to samozrejme nádherne natočené, výborne zahrané a prostredie cirkusu vyzerá úchvatne. Príbeh je to však podľa môjho názoru veľmi slabý a to aj napriek veľkému potenciálu. Vzťahy medzi určitými postavami boli podľa môjho názoru vytvorené veľmi unáhlene a neuveriteľne. Bradley Cooper a Rooney Mara sú obaja úžasný herci, no ich spoločným scénam som absolútne neveril, a to dávam za vinu práve scenáru. Najväčším ťahačom tu pre mňa bola ale Cate Blanchett, ktorá si svojím neodolateľným šmrncom a talentom pre seba kradla každú scénu v ktorej sa objavila. Škoda len, že do príbehu vstúpila až v druhej polovici filmu. Nightmare Alley hodnotím ako veľký, nudný priemer a teda sklamanie. Film je to síce krásny, no zároveň až na pár svižných momentov veľmi nezáživný a zbytočne dlhý. Škoda.

plagát

Mortal Kombat (2021) 

Áno, dávam plný počet. Je to dokonalý film? To teda určite nie. Je to ale dokonalo zábavná, akčná jazda, pri ktorej môže človek vypnúť a oddýchnuť? To teda určite áno. Čas uplynul ako voda a ja som si užil každú sekundu s tým, že pri záverečných titulkách som chcel viac a dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania. Svet Mortal Kombat mám rád, je plný zaujímavých postáv, preto mi ale príde trošku zvláštne, že tvorcovia filmu sa rozhodli vymyslieť si nový charakter menom Cole Young, ktorý sa síce v hernej predlohe nenachádza, no vo filme slúži ako hlavný protagonista. Práve to je podľa môjho názoru najväčšia chyba filmu a Cole je najslabším článkom projektu. Radšej sa ale zameriam na tých, ktorý svoju prácu zvládli na jednotku a tými sú bez debaty Joe Taslim (Sub-Zero) a Hiroyuki Sanada (Scorpion), ktorý aj z mála dokázali vyťažiť maximum a pre mňa sú tým najsilnejším článkom. Ich akčné scény boli podľa môjho názoru strhujúce, zábavné, brutálne a presne také, aké si ich vo svete Mortal Kombat predstavujem. Dúfam teda, že sa pokračovania predsa len dočkáme a tieto postavy sa budú môcť aj naďalej rozvíjať. Podľa môjho názoru má totižto táto herná séria obrovský potenciál stať sa aj úspešnou filmovou sériou a tento film je rozhodne ten správny prvý krôčik k tomu.

plagát

Jack stavia dom (2018) odpad!

Bingo! A máme tu jeden z najhorších filmov 2018...A to som sa na Jacka úprimne tešil, teda lepšie povedané, bol som naňho dosť zvedaví. Film som nedopozeral (čo sa mi stalo možno tretíkrát v živote), vydržal som ale takmer dve hodiny. Beriem to ako formu masochizmu...Takto nudný a rádoby umelecký počin som totižto už veľmi dlho nevidel. Pozerať sa totižto dve a pol hodiny na to, ako nesympatický Matt Dillon (a nie nesympatický kvôli náture jeho postavy) dookola vraždí ženy a deti a medzitým dristá o sebe, o svojom detstve, o svojej úchylke a o svojich činoch...To teda fakt nie je pre mňa. Larsovi sa podarilo natočiť inak zaujímavú tému absolútne bez napätia, bež šťavy, maximálne nudne. Verím ale, že je presvedčený, že práve takýto prístup k danej téme robí z tohto filmu geniálny masterpiece. Šokujúce a krvavé zábery na mňa veľmi neplatia a úprimne mi nestačia k tomu, aby som si o filme myslel, že je skvelý...Osobne takmer nikdy nebývam k filmom takto negatívny a kritický a keď sa mi niečo nepáči, väčšinou sa k daným veciam nevyjadrujem. The House That Jack Built je ale taká P**ovina, že som neodolal a spadol do vôd typického, internetového hatera...Ďakujem, Triera už nikdy viac.

Posledné hodnotenia (3 114)

Niekto klope na dvere (2023)

02.02.2023

M3GAN (2022)

15.01.2023

Kocúr v čižmách: Posledné želanie (2022)

10.01.2023

Medveď - Season 1 (2022) (séria) (S01)

06.01.2023

Medveď - Vtáčik (2022) (epizóda) (S01E08)

06.01.2023

Medveď - Hodnotenie (2022) (epizóda) (S01E07)

06.01.2023

Medveď - Ceres (2022) (epizóda) (S01E06)

06.01.2023

Medveď - Sheridan (2022) (epizóda) (S01E05)

06.01.2023

Keď prehovorila (2022)

01.01.2023

Reklama

Posledný denníček (23)

Top filmy 2013

 

1. Now You See Me, 2. Dead Man Down, 3. The Hunger Games:Catching Fire, 4. The Conjuring, 5. Kick-Ass 2

6. Carrie, 7. The Spectacular Now, 8. Trance, 9. Rush, 10. Iron Man 3

Top filmy 2013