Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Komédia
  • Horor
  • Krimi

Biografie (115)

Hong-jin Na (režisér / scenárista / producent)

14.10.2012

Hong-jin Na se narodil v roce 1974 v Jižní Koreji ve městě Nahongjin. V roce 2007 debutoval v Jižní Korei se svým krátkometrážním filmem SWEAT, při udílení cen Bell v roce 2008 získal ocenění za nejlepší režii a film také získal ocenění za nejlepší film ze všech, které se promitaly. Hong-jin Na skončil na čtyřicátém pátém místě… (viac)

Ken Ogata (herec / režisér / účinkujúci)

04.09.2011

Už když Ken chodil do školy, tak se velmi aktivně věnoval divadlu. Po absolvování vysoké školy v roce 1957 nemohl najít zaměstnání, tak střídal hodně pracovišť. Zlom nastal v roce 1958, kdy se stal členem divadla Šinkokugeki. Hlavní role na něj čekala v roce 1960 v dramatickém snímku TOI HITOCU NO MIČI, ale známým se stal až v… (viac)

Christopher Young (skladateľ / herec)

29.01.2011

„Som rád každému filmu, ktorý dostanem a pri každom zdvihnutí pera dúfam, že sa ako skladateľ opäť o niečo zlepším." Dokonca aj pre väčšinu skalných fanúšikov filmovej hudby je tento rodák z Redbanku, New Jersey, dodnes pomerne neznámym pojmom. Christopher Young skladá hudbu už vyše 20 rokov a jeho filmografia číta vyše 70… (viac)

Rachel Portman (skladateľka / herečka / účinkujúca)

29.01.2011

"Ak je scenár naozaj dobrý, nezaujíma ma, či v tom budú hrať filmové hviezdy a či sa z toho stane veľký hit." Skromná, úprimná a nesmierne láskavá. Týmito slovami ju charakterizujú tí, ktorí mali tú možnosť stretnúť sa s ňou osobne. Nemá rada násilie, nikdy nebude skladať hudbu k akčnému filmu a nikdy vo svojej tvorbe nepoužije… (viac)

Basil Poledouris (skladateľ / herec)

29.01.2011

"Je zopár producentov, ktorí vedia, že dokážem aj niečo iné, než len streľbu a výbuchy, no ešte aj tí chcú po mne zase len ďalšiu veľkú akciu. Ale mňa už nebaví hnať orchester cez zamínované polia. Radšej píšem hudbu o ľuďoch z mäsa a kostí. Hrdinov už sme tu mali dosť." Písali sa šesťdesiate roky. Ameriku práve ovládli Beatles… (viac)

Randy Edelman (skladateľ / herec / účinkujúci)

13.01.2011

Pre formálnu jednoduchosť svojich kompozícií sa asi nikdy nestane jedným z najväčších a nikdy nezíska Oscara. No práve pre túto preňho typickú, až gíčovitú hravosť a odľahčenosť patria motívy z jeho pera k najslávnejším a najčastejšie citovaným melódiám na poli súčasnej filmovej hudby.Držiteľ ceny Emmy za znelku k Letným… (viac)

Carter Burwell (skladateľ / herec / účinkujúci)

13.01.2011

"Každý film, ktorý sa na tú temnejšiu stránku života, ktorou je smrť, pozerá s humorným nadhľadom, je mi nesmierne blízky."PROLÓG: Severná dakota. Po snehom zaviatej ceste sa hustou hmlou brodí stará Sierra. Sedia v nej traja muži. Jeden drží volant a s kamenným, sebaistým výrazom v tvári šliape na plyn. Druhý sedí vedľa neho a… (viac)

John Barry (skladateľ / herec / účinkujúci)

13.01.2011

Moje jméno je Barry, John Barry. Prosím nerušit, otevřít duši a poslouchat."Nabídli mi Spáče v Seattlu. Poslali mi krásný scénář a zeptali se, jestli bych do toho nešel. Řekl jsem že velmi rád. Pak se ale na scéně objevil takzvaný 'hudební supervizor', který chtěl mít ve filmu všelijaký popový písničky. Znejistil jsem a požádal… (viac)

Patrick Doyle (skladateľ / herec)

13.01.2011

Keď ho doma navštevujú režiséri, očakávajú, že sa ocitnú v startrekerskej vesmírnej lodi s množstvom počítačov. Nič také tam však nenájdu. On je totiž príliš staromódny a počítače nepoužíva. Keď ho napadne nejaká melódia, zabrumká si ju, nahrá na magnetofón, neskôr zahrá na klavíri a potom ju prepíše na papier. Rovnako… (viac)

Joe D'Amato (režisér / kameraman / producent)

31.12.2004

Je jednou z najčernejších oviec medzi svetovými filmármi. Taliansky brakový komerčák, ktorý v najproduktívnejšom období režíroval 14 filmov do roka. Aby to nevyznelo ako zlý vtip, pod mnohé z nich sa podpisoval pseudonymami. Mal ich vyše 40, vrátane ženských (Sarah Asproon) alebo čínskych (Chang Lee Sun). Tými úplne… (viac)

Lucio Fulci (režisér / scenárista / herec)

31.12.2004

Ktoré spoločenské konvencie a meradlá rozhodujú o tom, kto je génius a kto lacný provokatér? Lucio Fulci venoval svoj život filmu rovnako, ako Alfred Hitchcock. A rovnako ako on mal pre neustálu vyťaženosť problémy v rodinnom živote. Zomrel sám, nenávidený davmi i kritikou a zbožňovaný iba skupinkami non-mainstreamových… (viac)

Jan de Bont (kameraman / režisér / herec)

31.12.2004

Prvotriedny hollywoodsky kameraman, ktorý sa preslávil najprv ako prvotriedny kameraman, potom ako prvotriedny režisér a napokon ako prvotriedny majster prepadákov.Rodený Holanďan de Bont začal natáčať amatérske filmy už ako 10 ročný. Po strednej škole nastúpil na The National Film Academy in Amsterdam, kde zhliadol film, ktrý… (viac)

Ruggero Deodato (režisér / herec / scenárista)

31.12.2004

Taliansky režisér, ktorého meno zažiarilo i zhorelo na prach jediným filmom - CANNIBAL HOLOCAUST.K filmu sa dostal ešte pred dvadsiatkou, keď mu čoby kamarátovi svojho syna ponúkol režisér Roberto Rossellini prácu tretieho asistenta režiséra na filme GENERÁL DELLA ROVERE (1959). Cestička k vlastnej réžii mu napokon trvala… (viac)

Ridley Scott (režisér / producent / herec)

31.12.2004

Patrí k najmocnejším, najpopulárnejším a najbohatším filmovým režisérom. A vďaka Blade Runnerovi tiež k najkultovejším. So svojím bratom, komerčne podobne úspešným režisérom Tonym Scottom, vlastní od roku 1995 britskú filmovú spoločnosť Shepperton Studios. Takisto jeho je londýnska firma na špeciálne efekty Mill Film, v ktorej… (viac)

Sam Raimi (režisér / scenárista / producent)

31.12.2004

Miluje Hitchcockove filmy. Preto nosí pri nakrúcaní, rovnako ako kedysi on, sako a kravatu. Miluje svoje auto, žltý Oldsmobile Delta 88, ročník 1973. Preto ho môžeme vidieť niekde "mimo obraz" v každom jeho filme a dokonca i v traileri na SPIDER-MANA. V osemdesiatych rokoch, keď ešte nepatril k hollywodskej filmárskej lige,… (viac)

Paul Morrissey (herec / režisér / scenárista)

31.12.2004

Newyorský režisér, ktorý úzko spolupracoval s Andym Warholom a na 55. ročníku festivalu v Cannes sa mu dostalo zvláštneho uznania za celoživotné dielo. Vyštudoval literatúru na Fordhamskej univerzite a po absolvovaní vojenskej služby a prác v poisťovníctve začal v šesťdesiatych rokoch natáčať malé nezávislé snímky. Napokon… (viac)

James Cameron (scenárista / režisér / producent)

31.12.2004

Nikdy neštudoval filmárčinu. Začínal ako chudobný vodič kamiónu. Je piatykrát ženatý. Keď treba, s hercami zaobchádza ako s dobytkom. Pri strihaní Titanicu si na monitor prilepil žiletku s odkazom "Použiť iba v prípade, že film nebude fungovať." Titanic nakoniec zafungoval, získal 11 Oscarov a James zaň dostal odmenu $115… (viac)

Tim Burton (režisér / producent / spisovateľ)

31.12.2004

Duchom introvert, výzorom extrovert. Tima Burtona môžte vnímať ako podivného, uleteného, extravagantného i šialeného človeka. A zároveň aj ako inteligentného, kultivovaného a veľmi osobitého umelca. Pre točenie filmov sa narodil. Bez jeho fantázie a predstavivosti by bola vizáž súčasnej kinematografie nudnejšia. Jeho filmy sa… (viac)

Dario Argento (scenárista / režisér / skladateľ)

31.12.2004

“Milujem ženy. Obzvlášť tie krásne. Keď má žena peknú tvár a postavu, zavraždenie jej svedčí oveľa viac, než keby bola škaredá.”Dario Argento sa narodil v roku 1940 v Ríme, ako prvý syn slávneho filmového producenta Salvatore Argenta a talianskej modelky Eldy Luxardo. Už ako malý s nadšením počúval strašidelné príbehy, ktoré mu… (viac)

Hayden Christensen (herec / účinkujúci)

31.12.2004

Pôsobí rovnako záhadne a nevyspytateľne ako sám Anakin Skywalker. O jeho súkromí sa toho veľa nevie a zatiaľ sa môžeme len dohadovať, či sa mu podarí udržať sa na výslní. Jeho kolega Mark „Luke Skywalker“ Hamill svojho času taktiež zažiaril a dnes sa zmôže maximálne na epizódne roličky. Hayden však pôsobí predsa len trochu… (viac)

Reklama

Reklama

Reklama