Reklama

Reklama

Neil Breen

Neil Breen

nar. 23.11.1958 (64 rokov)

Biografie (1)

Neil Breen je americký nezávislý filmár a herec (aj keď toto označenie môže pri niektorých jeho filmoch znieť ako silný výraz). Do histórie filmu sa podobne ako Ed Wood či Tommy Wiseau zapísal ako tvorca filmov, ktoré sú považované za jedny z najhorších, aké kedy vznikli. Pôvodným zamestnaním architekt a realitný agent nevyštudoval žiadnu filmovú ani hereckú školu a podľa vlastných slov sa všetko, čo potrebuje vedieť k natočeniu filmov, naučil sám. Jeho prvým… (viac)

Zaujímavosti (3)

Fateful Findings (2014)

  • Neil Breen je o 32 let starší než herečka, kterou obsadil do role Leah (Jennifer Autry) – jeho nejlepší kamarádky z dětství. Ve filmu není nikdy vysvětleno, proč je věkový rozdíl tak výrazný. (HellFire)

Fateful Findings (2014)

  • Scéna, ve které Neil Breen pronese větu: „No more books!“ („Už žádné další knihy!“) si vyžádala celkem 29 pokusů. Jednou se Breenovi podařilo knihou hodit tak, že praskl displej jednoho z notebooků. (HellFire)

Fateful Findings (2014)

  • Ačkoliv to Neil Breen nepřipustil, tento film je remakem Double Down (2005), prvního filmu režiséra. V obou filmech ztvárnil Breen postavu hackera, který bojuje proti národní a mezinárodní korupci, zatímco hledá ztracenou lásku. (HellFire)

Reklama

Herec

Režisér

Scenárista

Producent

Strihač

Maskér

Filmy
2018

Twisted Pair

2014

Fateful Findings - špeciálne masky

2009

I Am Here… Now - špeciálne masky

Scénograf

Filmy
2014

Fateful Findings

2005

Double Down

Kameraman

Filmy
2016

Pass Thru

Dokumentárne
2020

Neil Breen's 5 Film Retrospective

Ovládací panel

Fanklub

(30)

Reklama

Reklama