V podezření: Případ Wesphael

• Belgicko Soupçons, les dessous de l'affaire Wesphael (viac)
všetky plagáty

Dokumentární seriál o ostře sledovaném případu belgického politika Bernarda Wesphaela, který byl v roce 2013 obžalován z vraždy svojí manželky. (Netflix)

larelay

kazdy pribeh stoji a pada na zaujimavosti a sympatickosti/odpudivosti postav. a v tomto pribehu najdete len ludi, ktori mne osobne akurat tak dvihali adrenalin. a nie vhodnym sposobom. vratane slizkeho pana poslanca. mohol z toho byt 90 minutovy dokument a mal by sancu. takto som to len pretrpela, lebo dokumenty zvyknem dopozerat. ()

vnimatkrasu

Autoři ten příběh vedou strašně zmateně. A i když se vykecávají o tak tři díly déle než by bylo zdrávo, nedokázali mě ani jednou konvertovat na svou stranu. Chybí návykovější odhalování faktů. Chybí gradace. Chybí byť jen jediná postava, který bych aspoň částečně fandil. Chybí závěr, z něhož bych si mohl cokoliv vzít. Dvě jsou tu tak akorát. A to jen za tu egoisticky ulhanou kreaci Bernarda Wesphaela. ()

Skeksis

Haha, tú bezprízornú alkoholickú a feťácku piču by som zabila aj ja. A zadarmo. A o toho škaredého zmrda by som sa neobrtela ani opitá a sfetovaná. Takže Belgičania iba znevážili povesť Hercula Poirota (ktorého aj tak vymyslela Britka) a rozdrbali jasný prípad podaný ako na tácke trápnymi súdmi a Netflixom. Najviac ľutujem tých susedov v hotelových izbách. ()

Niki__Niki

Klasicky nastavená laťka netflixovských krimi dokumentů je tady určitě dodržena. Jen je někdy moc omáčky kolem a 3 díly by byly délkou ideální. Případ není až tak tajemný či děsivý, ale dohání to materiálem, kterého mají ze dne samotné (sebe)vraždy celkem dost a stejně tak z procesu. SPOILER: Chybí mi uveřejnění víc nahrávek telefonátu s milencem z onoho dne, protože ty by nám prozradily určitě víc než jen pohled na věc manžela, který podle mě kecá. Egoistický chlap co neunesl nevěru a opilou manželku, která se s ním určitě nemazala. Byla jsem na vážkách, když se rozbrečel po rozsudku, ale to jeho mrknutí na státního zástupce mě zase vrátilo na zem. ;) ()

TheSpearCZ

Je to hodně nemastné neslané, člověka ten případ po třetím díle (možná i dříve) přestane zajímat, což je tady kámenem úrazu. Zajímavý případ vytvořen naprosto nezajímavě. /50%/ ()

Warhorr

Tak máme tady jednu kurvu, která si ráda vypije a do toho ji trochu stříká na maják a pak politickou osobu. Celou dobu pozorujeme docela zajímavý battle. Pro kamarády a rodinu je samozřejmě Wesphael automaticky vinný a z jeho strany je to stejně tak. Někteří lidé to můžou brát tak, že se jedná o jakousi prominentní osobu a tím pádem mu hrají karty do rukou. Nebudu tvrdit, že podobný postoj nezastávám jelikož když u soudu vypovídá špička belgického parlamentu a chválí Wesphaela jak je to úžasný a dokonalý člověk...obrázek ať si udělá každý sám. Stejně tak i s celým případem. V kritický moment kdy se vše odehrává si Wesphael dává šlofíka na gauči a obět se údajně sama udusí igelitovým sáčkem ? Těch x a y je samozřejmě několik. ()

AloisNeuman

Zajímavý dokument. Udělal nebo neudělal? Velice nesympatický člověk. Vidíme až neuvěřitelné množství policejních materiálů. Opět moc ale zdlouhavé. A nakonec jeden zmařený život od malička. ()

SAINTS

Celkom slušne dokukrimi.Styri časti je privela,lebo miestami sa pribeh točil v kruhu.Postavy neboli velmi sympaticke,takže bolo tažke s niekym sympatizovat.Ocenujem množstvo archivnych zaberov aj zo samotneho sudneho procesu.To že ho sud oslobodil,ešte neznamena že je nevinny. ()