Každý tvůj nádech

• USA Every Breath You Take (viac)

Drásavý psychologický thriller o psychiatrovi Phillipovi (Casey Affleck), jehož kariéra se ocitne v ohrožení poté, co si jeho pacientka vezme život. Když pozve pozůstalého bratra své klientky (Sam Claflin) k sobě domů, aby ho seznámil se svou ženou (Michelle Monaghanová) a dcerou, Phillipův rodinný život se náhle rozpadne. (HBO Europe)

Arsenal83

Zaujímavý kásting. Dokonca aj ten mumák Affleck ml. sa tu hodil, ten jeho útrpný výraz presne zapasoval do atmosféry a ponurých temných kútov domu, v ktorých sa tak často v tomto filme pohyboval. Mimochodom, vie ten chlapík hrať aj niečo iné než deprimovaného muža? Na filme som nechápal jedno. Čo tie ženské na tom Samovi Clafflinovi vidia? Nech sa nikto nehnevá, ale keď som uvidel, že tento chlapík má 34 rokov, nadobudol som podozrenie, že v Británii začali vydávať falošné občianske preukazy alebo matrikárka nepozná dobre arabské číslice. Veď vyzerá staršie než Michelle Monaghan bez make upu. Film sa dá celkovo rozdeliť ako hokej na tretiny, len škoda, že už tá prvá je najlepšia, pretože celkom dobre navnadí na dobrý thriller. Prostredná prináša nové vodítka a udržiava pozornosť. No záverečná je svojím predvídateľným twistom skôr gólom do vlastnej siete. ()

George Stobbart

V pohode sledovateľný thriller, ktorého hlavný zvrat mi bol síce jasný už po chvíli (a vidieť trailer, tak ma možno napadne ešte pred projekciou), ale nejako mi to nevadilo, necítil som tu potrebu sústrediť sa na nereálne nelogickosti a jednoducho som sa nechal viesť dianím, atmosférou, príjemným hereckým osadenstvom a chladným jesenným vizuálom. ´Odborník´ na slohy o romantických tv filmoch tu síce radí „nepozerajte to“, no toto nie je x-y-z hallmark film a ja by som si to kľudne pozrel znova. Toto je schematicky 90´s thriller, čo je dnes už bohužiaľ používané urážlivo, no netreba zabúdať, že v podobných filmoch bežne hrali napr. Kurt Russell, Michael Keaton, či Richard Gere. ()

misterz

Tak ja som tu žiadnu drásavosť nezaznamenal. Nepopieram, že sa to nesnažilo o civilnú atmosféru a hlbší ponor do jednotlivých postáv, no žiaľ podľa môjho názoru neúspešne. Celé mi to po dramatickej stránke prišlo banálne, hoci téma bola silná. Asi to bolo tou formou a slabšou réžiou. Priemer. 60/100 ()

silentname

Malo mi byť hneď jasné, že "Every Breath You Take" bude zlým filmom. Všetko tomu nasvedčovalo. Už len fakt, že to bude nazvané podľa známej piesne (ktorá tu dokopy nemá žiadnu rolu), ktorá má len prilákať divákov. Toto je klasický thriller, ktorý poznáme od A-Z so všetkými potrebnými klišé a nudnými momentkami, ktoré dokopy nejdú nikam. No tentokrát to tvorcovia posunuli ešte o level ďalej a prinesú nám jednu z najhlúpejších postáv, akú som mal kedy možnosť vo filme vidieť v podobe Lucy (India Eisley). Všetky rozhodnutia, ktoré toto dievča urobí sú zlé a myslím tým absolútne najhoršie aké môže urobiť. A nejde tu o to, že sa zamiluje do psychopata. Ale ignoruje ju niekoľko dní a potom je absolútne nadšená, keď sa zjaví. Alebo absolútne nechce počuť absolútne nič od svojho otca a jeho manželky, ktorým jej milovaný James urobil skutočné peklo a chcú ju varovať. Nie. Ona je inteligentná bytosť, ktorá počúva len samú seba a nechápe prečo sú všetci voči Jamesovi zaujatí a nechce ani reálne vedieť čo sa stalo deň dozadu. Lebo ona to vie samozrejme najlepšie. Postavy tohto typu skutočne zabíjajú film a len ukazujú, že s inteligentnými postavami by to jednoducho nešlo. Dokonca to musíme aj zakončiť s veľkými klišé. Viete o čom hovorím. Všetky tieto filmy majú presne to isté vyvrcholenie. Máme tu bitku, zloduch musí povedať slávnu vetu: "Look what you made me do!" a keď je po všetkom tak sa len ozvú policajné sirény a uvidíme majáky, ktoré oznamujú, že film skončil. Hotovo. Vybavené, pustite to ľuďom. Najlepším elementom filmu je pre mňa Casey Affleck, ktorý veľmi dobre zachytáva človeka, ktorý si je neskôr vedomý svojich chýb. Úvodná časť s Emily Alyn Lind je spracovaná dobre a sem-tam je tu scénka, ktorá má v sebe aj nejakú tú iskru ale inak je toto maximálne bezduchý film, ktorý môžete predvídať od začiatku do konca a neprináša absolútne nič, čo by stálo za niekoho čas. Úprimne, nepozerajte to. Hodnotenie: D+ ()

Marze

Prestoze v remeslech je zde mnoho slibnych talentu , Kazdy tvuj nadech neprekonal hranici tuctoveho psychologickeho thrilleru. Je zde mnoho klise a emocionalniho balastu. Mnoho z tematu dava smysl, ale neni zde zadne prekvapeni,lidsky dotek. ()

BoPo

Dvojica z Gone Baby Gone sa po viac ako 10 rokoch znova zišla a vytvorila kandidáta na najviac zbytočný film roka 2021. To čo by mal byť 30 minútový rozjazd (zoznámenie sa s postavami, naťuknutie zápletky), tak tu trvá 1:20:00. Affleck si myslí, že ak hovorí monotónne, tak bude pôsobiť ako premýšľavý, prudko intelektuálny psychiatr. Samotná zápletka nemá kino kvalitu, nemá streamovaciu kvalitu, má kvalitu TV Prima v štvrtok o 23:00. A to "šokujúce" odhalenie, ktoré ste prekukli po prvom zaťukaní na dvere? Aktuálnych 50% je naozaj priveľa. ()

Dale

90% filmu je to klasický priemerný thriller o rodine a psychopatovi, ktorý ju ohrozuje. Natočené to je pekne, herci sa snažia, všetko vyzerá dobre. Potom ale príde záver ako z riadne B-čkového thrilleru a výrazne pokazí dojem z filmu. 50% ()

bourec

Je to trošku návrat do konce minulýho století, kdy žánr thriller byl v kurzu. Vlastně podle zaprášený šablony natočenej filmek s velmi pěkným castingem, klišovitým dějem, a brutálním koncem s bruslí, což mě i docela potěšilo. Koukatelný celkem v pohodě.60%. ()

Figu

Úplně jednoduše. Psychiatr Filča, má doma dvě totální blbý vymaštěný krávy (manželku a dceru), který nezávisle na sobě a nevědomky šoustaly jednoho borca, kterej je jakože údajně bráška zemřelé Filčovi pacientky... Hm... Začarovanej kruh to teda je. No, hrozně průhledný a laciný.... Tohle v dnešní době nemůže uspět, ani když jsem brácha slavnýho bráchy.... Ne-e! 50% ()

dubinak

Toporný výkon Casseyho Afflecka střídají nezajímavé a naprosto předvídatelné dramatické momenty, které jsou bohužel extrémně prachobyčejné a nezáživné. Příběh se dost silně vleče, v podstatě sledujeme jen vyrovnávání se postav s tragickou rodinnou minulostí a to, jak si je "náhodný" cizinec omotává svým šarmem kolem prstu a dělá jim bordel ve vztazích. Sam Claflin je sice kus, ale to nezachraňuje ten utahaný scénář, který odhadne každé malé dítě. Velice zbytečné drama. ()

PROCESOR

- Komentář obsahuje spoiler- !!! Tak nechci moc spoilerovat, ale myslím, že stálo za to si s tím trochu pohrát, když už se to odehrává v takové krásné krajině. Ty chyby, které udělal pan studovaný doktor psychologie, jsou do očí bijící, a tak by se nezachoval ani puberták, aby na sebe všechno vyblil své pacientce. Dále měl asi přístup, když jí léčil k její kartě a asi věděl, jestli má nebo nemá bratra, takže se za něj mohl těžko někdo vydávat a tady raději budu končit. Takový školácký chyby prostě sráží celý dojem z filmu, který se tváří a je nabízen, jako thriller. ()

Johnny.ARN odpad!

Thriller, ktorý je viac drámou ale úplne najviac je to aj tak predvídateľná a super nudná píčovina, ktorá trvá nemiestne dlho, tvári sa žánrový skvost a pritom len hovno v pozlátku. ODPAD! ()

oveckaoa

Chlápek je psychiatr a  jedna jeho pacientka se ´´zabije,, přijde k němu její ´´příbuzný,, a chce, aby ho léčil což on odmítne. Tak mu začne dělat ze života peklo začne se scházet s jeho ženou a dcerou a nakonec půjde i po něm. Takových thrillerů vycházelo a ještě vychází desítky jen se mění herci a synopse někde je to šílené chůva někdy šílený soused atd. První půlka je lepší pak už je to horší pominu takové píčoviny jako to, že ten psychiatr má nad sebou ženskou a ta ženská je jeho bývalá a vůbec to není nikomu divné, že mu může třeba nadržovat. Závěrečná katarze taky moc nenabídne. 60 procent ()

sedm.1

Every Breath You Take je naprosto průměrným thrillerem, se svými klady i zápory, příznivci daného žánru by ovšem měli být spíše spokojení, jelikož nabízí v podstatě vše, co ke své zdravé funkčnosti potřebuje. Pokud tedy začnu výčtem pozitiv, určitě bych měl zmínit výrazné herecké obsazení, v čele s opět velmi zádumčivým Casey Affleckem, který zas vypadá, že usne i v akčních scénách, ale já si toho kluka ušatýho už tak nějak postupně docela oblíbil a už mi ani tento jeho specifický herecký projev tak nějak moc nevadí, spíš možná až naopak mě tím baví víc a víc. Poměrně zdařilá je i navozená potemnělá atmosféra, zaujme i pár napínavějších scén a vlastně i celkové stylové zpracování mě upřímně oslovilo. Z negativ pak musím určitě vypíchnout obrovskou předvídatelnost, kdy v podstatě nedojde k žádnému opravdu nečekanému zvratu, veškerý dějový vývoj se dá vážně lehce odhadnout již pár minut dopředu, a to se týká kompletně celého děje, tedy i finále a pointy, což zrovna u tohoto žánru není ani trochu výhra. Dále jistě mohli tvůrci více zapracovat na svižnějším spádu, kdy dochází až nemile často k výkyvům v zábavnosti a jinak mi zde chybělo i cokoliv osvěžujícího, a to v jakémkoliv směru, jako třeba otevřenější násilí, teror, sex, psycho, nebo já nevím, ale prostě celý tento thriller se drží až příliš u zdi, takže nemá vážně absolutně čím překvapit, či výrazněji zaujmout. Jak už jsem nicméně zmiňoval, v rámci žánru jde o lehce stravitelný a neškodný přírůstek, na druhou stranu, kdo se mu vyhne, o nic zásadního nepřijde. ()

Hanys_

Béčko jak od Hallmarku s neskutečným obsazením. Myslím že tohle by zapadlo i na tom přelomu tisíciletí, kdy tyhle thrillery s "nečekaným twistem" slavily úspěch nejvíc. 3.5/10 ()

BOURQUE

Postupne budovaný thriller s takými prvkami, ktoré v danom žánru sú dobre známe (a „zabehnuté“). Z hereckej stránky tu nie je až taký problém, trojica C. Affleck / M. Monaghan / S. Claflin odviedli rutinnú, korektnú prácu. Problém je so scenárom a charakterom postáv, ktoré nie sú lepšie vypracované. Záver, z pohľadu žánru, s „klasickým, menej výbušným“ vyvrcholením a bez korektnejšieho uzavretia celého príbehu. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

hazaba

Psychologické drama, které má určitou tísnivou atmosféru, s docela dobrými výkony herců, ale zdálo se mi, že to mu něco chybělo. ()

Mamlas odpad!

Hypernudné rodinné TV drámíčko o úplně blbé babě a její ještě blbější dceři. Jedno klišé za druhým a nuda od začátku do konce. Hnůj. (3%) ()

PlysovyMacko

Brat pacientky, ktorá spácha samovraždu sa vnuti do života psychiatra a bali jeho ženu a dcéru. Film sa snaží byť psychologický thriller, ale moc sa mu to nedarí. Casey je dobrý ako vždy, ale zápletka o psychopatovi vyznieva doprazdna. Ku koncu je film napinavy, ale ako celok je slabý, napriek pochmúrnej jesennej atmosfére. ()

MT_Y

*SPOILER* Já bych nebyl tak kritický vážení, ano to jak to dopadlo to nebylo nic ne očekávaného, V jakém vztahu byl zaporák s mrtvou to se asi dalo očekávat od chvíle kdy se tam objevil (ale budiž), jako film jako takový byl příjemný, takový až odpočinkový. 8/10 - 4 hvězdy ()

Casey Affleck ve vesmíru

Casey Affleck ve vesmíru

25.11.2021

Oscarový herec Casey Affleck (Sbohem, Baby, Místo u moře) se upsal novému komornímu sci-fi snímku Slingshot od režiséra Mikaela Håfströma (Plán útěku). V tom si Affleck zahraje astronauta, který má… (viac)