Reklama

Reklama

Každý tvůj nádech

  • USA Every Breath You Take (viac)
Trailer

Drásavý psychologický thriller o psychiatrovi Phillipovi (Casey Affleck), jehož kariéra se ocitne v ohrožení poté, co si jeho pacientka vezme život. Když pozve pozůstalého bratra své klientky (Sam Claflin) k sobě domů, aby ho seznámil se svou ženou (Michelle Monaghanová) a dcerou, Phillipův rodinný život se náhle rozpadne. (HBO Europe)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (21)

misterz 

všetky recenzie užívateľa

Tak ja som tu žiadnu drásavosť nezaznamenal. Nepopieram, že sa to nesnažilo o civilnú atmosféru a hlbší ponor do jednotlivých postáv, no žiaľ podľa môjho názoru neúspešne. Celé mi to po dramatickej stránke prišlo banálne, hoci téma bola silná. Asi to bolo tou formou a slabšou réžiou. Priemer. 60/100 ()

BoPo 

všetky recenzie užívateľa

Dvojica z Gone Baby Gone sa po viac ako 10 rokoch znova zišla a vytvorila kandidáta na najviac zbytočný film roka 2021. To čo by mal byť 30 minútový rozjazd (zoznámenie sa s postavami, naťuknutie zápletky), tak tu trvá 1:20:00. Affleck si myslí, že ak hovorí monotónne, tak bude pôsobiť ako premýšľavý, prudko intelektuálny psychiatr. Samotná zápletka nemá kino kvalitu, nemá streamovaciu kvalitu, má kvalitu TV Prima v štvrtok o 23:00. A to "šokujúce" odhalenie, ktoré ste prekukli po prvom zaťukaní na dvere? Aktuálnych 50% je naozaj priveľa. ()

Reklama

Arsenal83 

všetky recenzie užívateľa

Zaujímavý kásting. Dokonca aj ten mumák Affleck ml. sa tu hodil, ten jeho útrpný výraz presne zapasoval do atmosféry a ponurých temných kútov domu, v ktorých sa tak často v tomto filme pohyboval. Mimochodom, vie ten chlapík hrať aj niečo iné než deprimovaného muža? Na filme som nechápal jedno. Čo tie ženské na tom Samovi Clafflinovi vidia? Nech sa nikto nehnevá, ale keď som uvidel, že tento chlapík má 34 rokov, nadobudol som podozrenie, že v Británii začali vydávať falošné občianske preukazy alebo matrikárka nepozná dobre arabské číslice. Veď vyzerá staršie než Michelle Monaghan bez make upu. Film sa dá celkovo rozdeliť ako hokej na tretiny, len škoda, že už tá prvá je najlepšia, pretože celkom dobre navnadí na dobrý thriller. Prostredná prináša nové vodítka a udržiava pozornosť. No záverečná je svojím predvídateľným twistom skôr gólom do vlastnej siete. ()

George Stobbart 

všetky recenzie užívateľa

V pohode sledovateľný thriller, ktorého hlavný zvrat mi bol síce jasný už po chvíli (a vidieť trailer, tak ma možno napadne ešte pred projekciou), ale nejako mi to nevadilo, necítil som tu potrebu sústrediť sa na nereálne nelogickosti a jednoducho som sa nechal viesť dianím, atmosférou, príjemným hereckým osadenstvom a chladným jesenným vizuálom. ´Odborník´ na slohy o romantických tv filmoch tu síce radí „nepozerajte to“, no toto nie je x-y-z hallmark film a ja by som si to kľudne pozrel znova. Toto je schematicky 90´s thriller, čo je dnes už bohužiaľ používané urážlivo, no netreba zabúdať, že v podobných filmoch bežne hrali napr. Kurt Russell, Michael Keaton, či Richard Gere. ()

silentname 

všetky recenzie užívateľa

Malo mi byť hneď jasné, že "Every Breath You Take" bude zlým filmom. Všetko tomu nasvedčovalo. Už len fakt, že to bude nazvané podľa známej piesne (ktorá tu dokopy nemá žiadnu rolu), ktorá má len prilákať divákov. Toto je klasický thriller, ktorý poznáme od A-Z so všetkými potrebnými klišé a nudnými momentkami, ktoré dokopy nejdú nikam. No tentokrát to tvorcovia posunuli ešte o level ďalej a prinesú nám jednu z najhlúpejších postáv, akú som mal kedy možnosť vo filme vidieť v podobe Lucy (India Eisley). Všetky rozhodnutia, ktoré toto dievča urobí sú zlé a myslím tým absolútne najhoršie aké môže urobiť. A nejde tu o to, že sa zamiluje do psychopata. Ale ignoruje ju niekoľko dní a potom je absolútne nadšená, keď sa zjaví. Alebo absolútne nechce počuť absolútne nič od svojho otca a jeho manželky, ktorým jej milovaný James urobil skutočné peklo a chcú ju varovať. Nie. Ona je inteligentná bytosť, ktorá počúva len samú seba a nechápe prečo sú všetci voči Jamesovi zaujatí a nechce ani reálne vedieť čo sa stalo deň dozadu. Lebo ona to vie samozrejme najlepšie. Postavy tohto typu skutočne zabíjajú film a len ukazujú, že s inteligentnými postavami by to jednoducho nešlo. Dokonca to musíme aj zakončiť s veľkými klišé. Viete o čom hovorím. Všetky tieto filmy majú presne to isté vyvrcholenie. Máme tu bitku, zloduch musí povedať slávnu vetu: "Look what you made me do!" a keď je po všetkom tak sa len ozvú policajné sirény a uvidíme majáky, ktoré oznamujú, že film skončil. Hotovo. Vybavené, pustite to ľuďom. Najlepším elementom filmu je pre mňa Casey Affleck, ktorý veľmi dobre zachytáva človeka, ktorý si je neskôr vedomý svojich chýb. Úvodná časť s Emily Alyn Lind je spracovaná dobre a sem-tam je tu scénka, ktorá má v sebe aj nejakú tú iskru ale inak je toto maximálne bezduchý film, ktorý môžete predvídať od začiatku do konca a neprináša absolútne nič, čo by stálo za niekoho čas. Úprimne, nepozerajte to. Hodnotenie: D+ ()

Galéria (8)

Zaujímavosti (1)

Reklama

Reklama