Matka versus android

• USA Mother/Android (viac)

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

verbal odpad!

Moretz versus Pičoid je zatím asi ta nejdementnější, nejnudnější a nejrasističtější rychlosračka Netflusu, jakou při plnění korektně inkluzního obsahu (žumpy) dosud vytlačil. Pomiňme onu nyní v každém druhém zvratku kokotporátně sugerovanou demagogii, že každá moderní bílá kůl dívka se náhle prostě nutně musí křížit s mouřenínem, asi aby společně vysemenili ty privilegované bílé zkurvence a dosáhli harmonie světlehnědého světa, v němž se už budou diskriminovat výhradně Asiaté a Eskymáci. Pomiňme i to, že androidí apokalypsu přežili z valné většiny jen pilíře společnosti, tedy altruističtí, vzdělaní, inteligentní, kulturně adaptabilní a citliví hnědoameričané, byť jich ve Spojených sráčích žije pouhých 13 % (tedy všech, nejen těch altruistických, vzdělaných, inteligentních, kulturně adaptabilních a citlivých), což je naprosto stejný výplach hloupého dobytka, jako nezvratně prokazovat účinnosti vakcín tím, že v nemocnicích leží daleko více neočkovaných, byť jich je jen 30 %. A tento nádherný multikulturní svět plný lásky a mumulendovských emocí, v němž by se 90 % privilegovaných bílých žen muselo do konce života prstit a zemřít jako staré panny, neboť na ně nezbyde černoušek, tedy pokud by se pokrokově seksuálně či pohlavně nepřeorientovaly na platné čle-ny/nky/novce společnosti bez privilegovaných, se rozhodli zničit hnusné bílé bezemoční androidiska. Pomineme-li tedy vše výše uvedené, co zbyde? Postapo made in Gestapo. Po sté vykopčený děj z mnohem, mnohem lepších a stádo ke kolektivnímu bezosobnostnímu přežvykování jetele neprogramujících filmů, zpotvořený do jedné trapné krátké honičky v lese s androidy postiženými běhavkou a sto navatěných lacině televizních minut nesmírně sofistikovaných a hluboce filosofických dialogů, nápadně připomínajících schůzi předáků Revolučního odborového hnutí na dole Lazy v Orlové pod odborným dohledem Uršuly von der Leyno. Čili další xmrti nudná, avšak lehce stravitelná a sugestivně poučná pícnina pro hovada. ()

Enšpígl

Když mě film sbalí do deseti minut bývá to známka kvality a tomuhle filmovýmu fešákovi se to podařilo levou zadní. Nevím přesně co se tady z hlediska hodnocení pořádá zase za sabaty a nehodlám to ani číst, ale tohle byla dokonalá atmosferická pecka. Vizuálně depresivní lahůdečka, které nechybí kvalitní akční scénka, ano je jen jedna, ale to nevadí, protože to má něpětí a fantasticky hrající Chloë . ()

Radek99

Sci-fi/postapo pro mamči z eMimina. Je tu těhulka, má tam manžu, čekají mimíska...a do toho zlí androídci... Takovýhle koncept by nezachránil ani ten ve filmu přímo citovaný Karel Čapek... ()

dO_od

// Kdyby Terminátor a Walking Dead měli dítě, a to se narodilo slepé, hluché, s jednou nohou, vadou řeči a pár vrozenými syndromy k tomu. A pak by to dítě zaměstnali v cirkusu. A Netflix by vás přiměl se na něj dvě hodiny dívat. Ze začátku mi ho bylo líto, pak mě to asi pět minut bavilo, a zbytek stopáže jsem přemýšlel, proč už cirkusy dávno nejsou zakázaný. ()

liskam

Když točíte Post-apo tak si většinou vybíráte z možností natočit Survajvra, nebo Road movie, nebo bitkařinu, nebo rodiné drama, nebo Superhero a nebo krimi thriller. Občas spojíte pár věcí dohromady. Pokud jste Meetflix spojíte dohromady úplně všechno. Z hlavních vysokoškolských hrdinů uděláte geniální Trapery kteří přežijí 6 měsíců s jednou krosnou, revolverem a velikonočním stanem. Dokáží zastavovat rozběhnuté kontrakce. Trajdat a běhat po lese, na motorce mnoho dní po termínu porodu. A do toho všeho se chovat jako úplní debilové. Ti Korejci to dělali dobře když brali jen děti. Děti se dají vychovat, pitomí rodiče ovšem nikoli. Jinak je docela zajímavé že všichni z těch dobrých jsou černoši a všichni ti zlí jsou nečernoši. Divím se, že se děcko bralo do Koreje... A nevzali ho do dokonalého nezávislého klidného demokratického státu Libérie a nebo Zair. Dávám 1* za zdemolovanou Micru Moretz a Korejce na lodi. Zbytek odpad. ()

mzss1

[83%] Tak já nevím, jestli je něco se mnou nebo s ostatními diváky, ale mě tohle sedlo jak ulité! V rámci možnosti je to solidní kousek sakra! Koukám, že to vyšlo v prosinci na nějakém Hulu a nyní dabované na netflixu. Jako už jsem si zvykl, že např. když něco vyjde na netflix, tak je to hodnoceno často hůře, než by mělo. Sakra, vždyť tyhle filmy jsou nízkorozpočtové, ale dost o tom. Námět nebyl nijak originální, což je asi nemožné, když toho bylo tolik natočeno, ale to zde vůbec nevadí. Hlavní je, že mě to bavilo od začátku do konce. Bylo to napínavé; mělo to takovou tíživou atmosféru, která se nejvíc odrazila v druhé půli snímku, včetně dojemného, smutného a nezvratného závěru. Vizuál androidů byl skromný, ale obstojný. Při jejich poranění vypadali skoro jak Terminátoři. ;) Ch. G. Mortez jako hlavní představitelka byla super, i po herecké stránce byla výborná. Její přítel mě až tak nezaujal, ale svůj účel splnil. Akční je to jen trochu, ale třeba sekvence na motorce mi přišla vydařená. I závěr působil docela impozantně; zničené město apod. I to má menší pointu na konci. Hudba pro potřeby – dostačující. Nevím, co bych extra vytkl. Třeba určité scénky mi přišly trochu useklé, ale jinak nevím. Klidně se na to ještě někdy podívám. Samozřejmě, že by se zde hodilo ještě nějakých zajímavých scén navíc, ale v rámci téhle nízkorozpočtové produkce nemám větších výtek. ()

Anderton

Podobné komorne ladené postapo snímky nemajú nikdy príliš hutný dej a rýchlejší spád, takže očakávať to od nich je asi ako očakávať od rýdzo akčného filmu psychologickú drámu. Z hľadiska triezvych očakávaní považujem Matka verzus android za mierne nadpriemerné dielko, ktoré ale nestojí na réžii, ale na tom, že Chloe Grace je veľmi sympatická žena a baví ma jej herectvo. Zvyšok osadenstva je zameniteľný. Začiatok filmu inak spláchne všetky Asimovove zákony viete kam a nie je ani príliš zdôvodnené, prečo sa tak deje. Proste A.I. je A.I. a nič iné sa od nej očakávať nedá. Porovnanie jej motivácií s tými ľudskými založenými na emóciách ale patrí k oživeniu prevažne monotónneho filmu. ()

Dzeyna

Na můj vkus je to sice až moc velké sci-fi, nicméně Chloe miluju a věděla jsem, že se na ní můžu spolehnout. Takže i když její filmový partner nestál víceméně za nic, tak ona to celé utáhla. ()

silentname

Myslím si, že "Mother/Android" tak trošku dopláca na to, že filmy ako "A Quiet Place"Bird Boxtak nejako ukázali, ako sa dajú robiť podobné typy filmov zaujímavejšie. Pretože z drvivej väčšiny je tento film neskutočná nuda. Myslím si, že film potreboval pár vecí na to, aby nejako fungoval. Potrebovali sme dôvod na to, aby sme chceli našich hrdinov sledovať od začiatku do konca a potreboval nejakú dávku akcie. Pretože problémy sú tu celkom očividné. Máme v úvode celkom akčný začiatok, potom sa dokopy 40 minút vlečieme pomaly a nestretneme ani jedného androida. Následne máme celkom slušnú naháňačku na 5 minút a potom sa film zase spomalí na dobrých 25 minút. Máme finálnu akciu, ktorá je celkom krátka a zvyšok je dokopy potom už len vysoko melodramatický záver, ktorý skutočne nevychádza veľmi pozitívne pre mňa. Oceňujem na filme osobne pár vecí. Keď sa dostaneme do akcie, film je zaujímavejší., Chloe robí maximum čo môže a snaží sa tomu konceptu niečo pridať. Raúl Castillo je vo svojej role celkom schopný a musím povedať, že robí niektoré scénky o niečo zaujímavejšie. A sem-tam sa vo filme objaví scénka, ktorá ma celkom potešila. Ako keď sú Georgia so Samom na motorke a počas jazdy lesom sa Georgia len tak nenápadne usmeje. Ten pocit, že sa konečne dočkala niečoho, čo aspoň pripomína starý svet a niečo pozitívne. Čo sa zvyšku týka, nemyslím si, že ide o hrozný film, nie je podľa mňa ani nejako extra zlý, ale je pomalý, monotónny a neprináša niečo, čo by vo výsledku bolo zaujímavé. Ak ste fanúšikmi Chloe a robotov, možno si to čeknite, ale osobne si nemyslím, že by vám to mohlo ponúknuť niečo zásadnejšie. Hodnotenie: C ()

korbitch22

Chloë jde ze sračky do sračky. Neskutečně unylý, nudný blábol, který se odehrává v příšerných lokacích. Vše co vidíme jsou stanový městečka, lesy a opuštěné budovy. Jako by to točilo SyFy a ne Netflix. Androidi umřou po jediný ráně pálkou nebo jedný kulce a stejně je USA úplně zdevastovaný. Totální idiotský bullshit. Bez šťávy, bez koulí, bez akce, bez atmosféry, bez herců. Naprostá tragédie. 1* za slušný úvod.25%. ()

Arsenal83

Ja som fandil tým Androidom. Predsa len, už dvakrát som mal iOS a furt mi ten iPhone odišiel. Takže pre mňa už len Android. Inak ide o film plný kecov, kde povinne rasovo vyvážený pár trávi dlhé minuty v nezmyselných rozhovoroch o tehotenstve a rodičovstve, ale to je to najlepšie, čo ponúka prvá polovica deja, v druhej s nástupom akčných scén so zarúškovanými robotmi je to ešte horšie a absolútny záver s uplakanou Chloe to zabil úplne. Snaží sa to privodiť emócie, ale prinesie to len chlad. ()

Marze

Tento nizkorozpoctovy postapokalypticky thriller o preziti postrada napeti a vyvolaval ve me smich, ktery tvurci nezamysleli. Pusobi to jako mix zanru smichanych do zapomenutelneho ucinku. Olne nasili, nestesti,utrpeni. Pro spojeni s publikem by musely vasi davat smysl. ()

BMW12

Chloë Grace Moretz je vynikající herečka, která zvládá role i ve sci-fíčkách viz Pátá vlna. Tento film táhla ona sama, ovšem když je špatný scénář, tak s tím neudělá nic ani Chloë. Hned na začátku filmu asi každému přijde divné, proč má za partnera černocha, který ani neumí moc hrát. První akce nás čeká až po 45 minutách a ani následně je akce poskromnu. Námět by nebyl špatný, kdyby tam nebylo tolik hluchých míst. ()

TheEvilTwin

Fuha, tak jsem naivně dal na hodnocení pár mých oblíbenců v naději, že to nebude třeba až tak špatné, ale zázrak se nekonal a ono to je teda hodně špatné. Dvouhodinová táhlá nuda, která kromě úvodní pětiminutovky a šokujícího zvratu ve 3/4 filmu nemá absulutně co nabídnout - celý zbytek je jen špatný vtip, kdy se ve 100 minutách nestane doslova nic a celý film šlape na místě a neví, co dál. Chloe Grace Moretz není tak výrazná, jak bych si přál, celkový nápad o ovládnutí světa androidy je scifi prvek jak dělaný a dá se kolem něj stavět celý film, zde byl ale využit žalostně málo, a to jak z hlediska vizuálu (kdy androidi nejsou nijak zajímaví, jsou to vlastně jen lidi...), tak i z hlediska děje (kdy nevidíme téměř žádný origin, pozadí androidů, ani nic jiného...). Jednoduše jedno velké, do 110 minut nafouknuté NIC. ()

JASON_X

Nic proti levným pomalým nekomerčním scífkům, naopak mám pro ně slabost. Ale musejí mít aspoň dobrej příběh, nebo zajímavý postavy, nebo záživnou atmošku... Ale Máma vs. android vyniká leda svou smrtící stopáží a nadprůměrnou porcí uslzeného patosu. A taky protivnou blbostí hlavní postavy, kterou hraje, vlastně spíš přehrává stará malá Chloe. No co byste třeba řekli holce, která asi čtvrt hodiny vytřeštěně a nevěřícně vejrá na svět proto, že jí pochcanej těhotenskej test ukázal dvě čárky? "A tos nevěděla, že když ti tvůj černej bojfrend bude strkat pinďuláka do pipky, že z toho může bejt bejby ty blbko?". A nakonec ještě kvůli ní lehne celej Boston, panenko svatokopecká... Ale oceňuju nečekanej (pro mě) dílčí zvrat v poslední čtvrtině. Nejhustější hláška: "Did you hear about Karel Čapek?" "No. Is it you?" ()

becki_tu

Chloe bohužel nemá poslední dobou štastnou ruku na filmové projekty. Tohle podivné lesní low-cost sci-fi je toho dalším důkazem. Nedomyšlené univerzum, mizivá sympatie k hlavní dvojici, nejasná motivace postav, inteligence androidů na úrovni kuchyňského mixéru a závěr, který definitivně posílá celý film do zapomění. Často zmiňované a podobně "komorní" Bird Box nebo Quiet Place jsou přeci jen o level jinde. ()

Lacike

Finále I, Robot v komornom prevedení? Za mňa až v príliš komornom. Nič poriadne sa tam nedialo a tie postavy mi boli ukradnuté. Nuda. 4/10. ()

sidzej

Za ten krásne dojemný záver dávam hviezdu navyše.  Fajn postapo komorná dráma so sympatickou Chloé Moretz. Jednoduchý a priamočiary dej mi svojou pomalosťou vôbec nevadil, dalo by sa povedať že atmosférou mi toto dielo sadlo presne do nálady.  A ten záver je fakt emocionálnou čerešňou na torte. ()

maddy

Vo svojom jadre prakticky zombie horor, akurát namiesto zombies tu sú šialení androidi, ktorí sa však chovajú rovnako ako zombies, len im občas svetielkujú oči a namiesto krvi z nich strieka čierna tekutina. Tento samotný nápad je rozhodne originálny a určite oceňujem kreativitu tvorcov. Bohužial ostalo iba pri nápade a nič iné originálne Mother/Android neponúka. Keď už vo filme dôjde na nejakú tú naháňačku s androidmi, tak síce dokáže byť jemne napínavý, ale tieto scény sú všehovšudy tri v takmer dvojhodinovej stopáži a zvyšok sa utápa v obohranom príbehu, ktorý s pribúdajúcimi minútami upadá do čoraz väčšieho bahna. Prvú cca hodinu som síce bol trpezlivý a dokonca aj zvedavý ako režisér bude s podobným námetom pracovať a kam ho posunie. Lenže potom tu Chloë začne dávať one-shot, one-kill na lietajúce drony z motorky jazdiacej lesom snáď lepšie ako Lara Croft, kopia sa nielen podobné zbytočne hlúpe scény, ale aj neznesiteľné množstvo nelogickostí ako záver, kde sa Chloë na invalidnom vozíku s práve porodeným vreštiacim deckom v náručí musí dopraviť do suterénu, lebo iba ona jediná musí stlačiť tlačídlo s elektromagnetickým pulzom, napriek tomu, že tam pobehuje desiatka vojakov, ktorých ale nezaujíma nič iné než sa nechať zabiť andoroidmi, však prečo by niekto z nich utekal doslovne o pár metrov ďalej stlačiť to posr*né tlačítko, všakže. Sentimentálny záver, kde sa desať minút prehnane plače a ktorý sa snaží tlačiť na emócie a dojímať diváka tým, že má hlboko súcitiť s dieťaťom Chloë, ktoré porodila asi tak päť minút pred koncom filmu už je skôr vyslovene na smiech. Škoda, pretože potenciál tu bol. Tých pár scén s vražiadcimi zombie-androidmi celkom funguje, má to dokonca aj jeden slušne napínavý moment (Chloë a scéna oslobodenia priateľa v dome) a jeden fajn zvrat kvôli ktorému to celé nevyústi do práve očakávaného happy-endu. Ale to sú len pár minútové záchvety v niečom čo pôsobí skôr ako ďalšia z radu nevydarených young-adult adaptácií na úrovni The 5th Wave s Chloë. CELKOVO: 4/10 ()