Matka versus android

• USA Mother/Android (viac)

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

honajz2

Pamatuji si, že jsme na to jednou koukali s kamarádem a že jsme celkem často přetáčeli a přeskakovali, protože to bylo nejen neskutečně nudné, ale taky neskutečně patetické a blbé a jinak bychom to asi ani nedokoukali. Dobrá mi přišla snad jen kamera, jinak to bylo skutečně otřesné, všechny snahy o zvraty byly těžce nepovedené a opět mě irituje, jak v dnešní době funguje jakési nepsané pravidlo, že každý pořádný film musí mít automaticky dvě hodiny, i když na ně svým námětem vůbec nestačí. Fakt je třeba pro dojem plnohodnosti takhle natahovat stopáž? I u tohohle konzumního zboží, po kterém za rok neštěkne ani pes? 1* ()

verbal odpad!

Moretz versus Pičoid je zatím asi ta nejdementnější, nejnudnější a nejrasističtější rychlosračka Netflusu, jakou při plnění korektně inkluzního obsahu (žumpy) dosud vytlačil. Pomiňme onu nyní v každém druhém zvratku kokotporátně sugerovanou demagogii, že každá moderní bílá kůl dívka se náhle prostě nutně musí křížit s mouřenínem, asi aby společně vysemenili ty privilegované bílé zkurvence a dosáhli harmonie světlehnědého světa, v němž se už budou diskriminovat výhradně Asiaté a Eskymáci. Pomiňme i to, že androidí apokalypsu přežili z valné většiny jen pilíře společnosti, tedy altruističtí, vzdělaní, inteligentní, kulturně adaptabilní a citliví hnědoameričané, byť jich ve Spojených sráčích žije pouhých 13 % (tedy všech, nejen těch altruistických, vzdělaných, inteligentních, kulturně adaptabilních a citlivých), což je naprosto stejný výplach hloupého dobytka, jako nezvratně prokazovat účinnosti vakcín tím, že v nemocnicích leží daleko více neočkovaných, byť jich je jen 30 %. A tento nádherný multikulturní svět plný lásky a mumulendovských emocí, v němž by se 90 % privilegovaných bílých žen muselo do konce života prstit a zemřít jako staré panny, neboť na ně nezbyde černoušek, tedy pokud by se pokrokově seksuálně či pohlavně nepřeorientovaly na platné čle-ny/nky/novce společnosti bez privilegovaných, se rozhodli zničit hnusné bílé bezemoční androidiska. Pomineme-li tedy vše výše uvedené, co zbyde? Postapo made in Gestapo. Po sté vykopčený děj z mnohem, mnohem lepších a stádo ke kolektivnímu bezosobnostnímu přežvykování jetele neprogramujících filmů, zpotvořený do jedné trapné krátké honičky v lese s androidy postiženými běhavkou a sto navatěných lacině televizních minut nesmírně sofistikovaných a hluboce filosofických dialogů, nápadně připomínajících schůzi předáků Revolučního odborového hnutí na dole Lazy v Orlové pod odborným dohledem Uršuly von der Leyno. Čili další xmrti nudná, avšak lehce stravitelná a sugestivně poučná pícnina pro hovada. ()

liskam

Když točíte Post-apo tak si většinou vybíráte z možností natočit Survajvra, nebo Road movie, nebo bitkařinu, nebo rodiné drama, nebo Superhero a nebo krimi thriller. Občas spojíte pár věcí dohromady. Pokud jste Meetflix spojíte dohromady úplně všechno. Z hlavních vysokoškolských hrdinů uděláte geniální Trapery kteří přežijí 6 měsíců s jednou krosnou, revolverem a velikonočním stanem. Dokáží zastavovat rozběhnuté kontrakce. Trajdat a běhat po lese, na motorce mnoho dní po termínu porodu. A do toho všeho se chovat jako úplní debilové. Ti Korejci to dělali dobře když brali jen děti. Děti se dají vychovat, pitomí rodiče ovšem nikoli. Jinak je docela zajímavé že všichni z těch dobrých jsou černoši a všichni ti zlí jsou nečernoši. Divím se, že se děcko bralo do Koreje... A nevzali ho do dokonalého nezávislého klidného demokratického státu Libérie a nebo Zair. Dávám 1* za zdemolovanou Micru Moretz a Korejce na lodi. Zbytek odpad. ()

jokino

Malo to svoje chyby, niektoré väčšie, iné menšie. Ale celkovo som spokojný, bolo to dobré, atmosferické, správne depresívne a dejovo vyvážené. A povedal by som, za xy ďalších rokov v dnešnej dobe, kľudne aj "krutá" realita. Dlhé roky zásadne nedávam na recenzie iných, nakoľko môžem mať na vec úplne iný názor a úhol pohľadu. Za mňa určite spokojnosť. ()

JASON_X

Nic proti levným pomalým nekomerčním scífkům, naopak mám pro ně slabost. Ale musejí mít aspoň dobrej příběh, nebo zajímavý postavy, nebo záživnou atmošku... Ale Máma vs. android vyniká leda svou smrtící stopáží a nadprůměrnou porcí uslzeného patosu. A taky protivnou blbostí hlavní postavy, kterou hraje, vlastně spíš přehrává stará malá Chloe. No co byste třeba řekli holce, která asi čtvrt hodiny vytřeštěně a nevěřícně vejrá na svět proto, že jí pochcanej těhotenskej test ukázal dvě čárky? "A tos nevěděla, že když ti tvůj černej bojfrend bude strkat pinďuláka do pipky, že z toho může bejt bejby ty blbko?". A nakonec ještě kvůli ní lehne celej Boston, panenko svatokopecká... Ale oceňuju nečekanej (pro mě) dílčí zvrat v poslední čtvrtině. Nejhustější hláška: "Did you hear about Karel Čapek?" "No. Is it you?" ()

• Ve scéně, kdy Georgia (Chloë Grace Moretz) narazí v lese na člověka, dojde na několikaminutový rozhovor na téma českého spisovatele Karla Čapka, jeho díla „RUR“ a následného ovládnutí lidstva roboty. (TheEvilTwin)