Mars Red se odehrává v roce 1923, ovšem ve světě, který je již delší dobu ohrožován tajemnými a krvelačnými upíry. Právě v této době počet upírů ve společnosti neúměrně roste, a proto se japonská vláda rozhodla vytvořit speciální vojenský oddíl označovaný jako „Kód Zero“, jehož primárním úkolem bude likvidace těchto nebezpečných mýtických stvoření. Pod vedením jednoho z nejlepších vojáků, plukovníka Jošinobu Maedy, se tento speciální oddíl vydává za získáním potřebných informací a do války s rostoucí krizí. Když se do všeho ještě připlete jeden z prastarých upírů Deffrot, musí celý Kód Zero vynaložit své veškeré schopnosti k tomu, aby odhalil pravý zdroj této hrozby dřív, než bude celá lidská společnost v troskách. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Mars Red má opravdu výbornou první epizodu a poslední dvě, to ostatní je ale bohužel spíš průměr, občas až slabota. První díl překvapí svojí estetikou a teatrálním stylem vyprávění a expozice, kdy si budete připadat, jak kdybyste sledovali divadelní představení. Mile překvapilo použití Salome od Oscara Wilda, přeci jen v Japonsku si nejčastěji z divadelních her půjčují Shakespeara (a i na něj tu časem dojde) a také dobře využitého Vivaldiho a jeho Léta (začátek 12. dílu). Ovšem druhý díl je pak oproti tomu úvodnímu velký sešup dolů, kdy je vše najednou vyprávěno klasickou formou (pro animovaný seriál) a i když je téma docela slušné, tak hlavní zápletka vlastně není zrovna nic nečekaného, velkolepého a ani záživného. Po pravdě jsem se začal časem i nudit, z čehož mě občas vytrhla nějaká povedená vedlejší linka některé z vedlejších postav. Zkrátka to kouzlo prvního dílu bylo definitivně pryč a vrátilo se až na poslední dva díly, které jsem si užil a především díky dle mého kvalitní práci s hudbou z toho měl o něco lepší požitek, než jsem původně očekával. Přesto i když je dojem z finále poměrně dobrý a i potitulkovou scénu jsem přijal do jisté míry s radostí, nemůžu tady prostě zapomenout na pro mě spíše průměrné až podprůměrné 3/4 seriálu. Ale i tak dokážu s celkovým hodnocením bez problémů skončit přesně uprostřed. 5/10 ()

DaeGurth

Pokud chcete akci zkuste něco jiného. Pokud vám nevadí pomalejší styl vyprávění, kde si něco (motivaci, vztahy) musíte domyslet na základě náznaků, kde je charakter postav důležitější než události, tak by se vám to mohlo líbit. (Zatím se zdá, že většina anime, které mě oslovily, běžným divákům nevyhovuje, zatímco ty, které běžně vyhovují, mi nestačí) ()