Zločinecká organizace Kisaragi Corporation má ovládnutí celé Země na dosah, a tak její vůdcové obrací svou pozornost na dobývání nových světů za hranicí naší Sluneční soustavy. Přeci jen veškerý technický a vědecký pokrok, který se na Zemi udál, stál společnost většinu jejího nerostného bohatství a dalších zdrojů, tedy je potřeba se poohlédnout někde jinde. Za pomoci obyčejného hodu kostkou ze svého středu vyberou bojového agenta číslo 6, který je skrze dimenzionální paprsek vyslán spolu s podpůrným androidem jménem Alice na průzkum a infiltraci nové planety. Plán je jasný, získat co nejvíc informací a nové spojence, založit základnu a vytvořit fungující intergalaktický most mezi oběma světy.
Jenže první, co se agentovi číslo 6 povede při setkání s obyvateli zdejšího světa, je znesvěcení místního posvátného rituálu tím nejtrapnějším možným způsobem. Každopádně špatné skutky jsou v Kisaragi Corporation odměňovány body, za které získávají agenti mnoho výhod, a tak i agent číslo 6 nehodlá ve svých vylomeninách v novém světě jen tak přestat. Jako první však musí zaměřit svou pozornost na skupinu říkající si „Armáda pána Démonů“, která tu platí za hlavní temnou sílu, protože na této planetě přeci nejsou potřeba dvě zločinecké organizace! (Jeoffrey)

Jeoffrey

Natsume Akatsuki uvádí na televizní obrazovky již třetí své dílo a to je opět velice podobné oběma předchozím. Hlavní hrdina je zase úchyl a opět má kolem sebe hodně zvláštní skupinu šílených postav, kde každou definují spíš její velká slabost či nedostatek, než nějaké zásadní přednosti a s tímto ansámblem bojuje proti na první pohled možná silnějším soupeřům, které likviduje nečekanými a bláznivými taktikami. Navíc některé postavy napříč Akatsukiho sériemi jsou si tak podobné, že to až mlátí do očí! Ale dobře, když potlačím své zklamání z autorova neustálého kopírování sebe sama a zaměřím se na čisté srovnávání, pak můžu s klidem říct, že Sentouin, Hakenshimasu! je za mě určitě lepší, zábavnější a svěžejší než Hataage! Kemono michi, ale stále u mě prohrává proti KonoSubě. Konosuba totiž měla v obou svých sériích minimálně jeden opravdu nezapomenutelný moment, který se mi hned vybaví, když se k ní myšlenkami vrátím. Sentouin má hodně dobré vtipy, ale nenašel jsem žádný opravdu skvělý, u kterého bych si byl jistý, že se mi za rok vybaví. Co se postav týká, tak Agent 6 je trochu vyspělejší Kazuma, který se svojí perverzností pracuje mnohem víc a tak si z ní v určitých scénách udělal svojí přednost. Ovšem je také docela spravedlivý a vlastně i sympaťák a tak seriál staví i na tom, že i když je tu vlastně za padoucha, z určitých pohledů jsou jeho činy hrdinské a zase jako hlavní hrdina seriálu dělá věci, které by si jiný nedovolil. Zkrátka dostáváme docela zajímavý pohled na morální černou a bílou s různými šedými paradoxy. Většina dívek si během seriálu pořád jede to svoje, tím že jsou definovány především svými nedostatky přesně víme, co od nich můžeme v určitých situacích čekat a většinou se přesně toho dočkáme, tedy i Sentouin je stejně jako ostatní Akatsukiho díla časem docela repetitivní. Je tu ale jedna výjimka a to je Alice. Alice je robot a jako takový je hlasem zdravého rozumu a ryzí logiky. Je to ona, kdo hlavní postavu v určitých situacích krotí a kdo z části a velmi jemně drží uzdu téhle show, aby z ní zase nebyl jen další pošahaný blázinec. Stejně tak je zajímavé sledovat, jak se postupně vyvíjí její vztah s hlavním hrdinou, protože to je asi nejsympatičtější část celého seriálu. Pokud se ale mám zaměřit na to, co je v seriálu nejzajímavějším, pak se dostávám k loru dobývaného světa. Postupně se ukazuje, že svět, kam byt Agent 6 vyslán, je mnohem zajímavější, než se na první pohled (ze vší té pouštní krajiny) zdá a samotné finále, které přináší do fantasy i prvky sci-fi a dává význam některým na první pohled obyčejným rasám, jako jsou třeba chyméry, ve mě budí naději, že tohle prostředí má ještě mnohé co nabídnout a spoustu tajemství, která čekají na tuhle šílenou partu, aby je odhalila. Takže nakonec mám o pokračování tohohle seriálu zájem, našel jsem si tu pár věcí, které se mi líbí a i postavy co mám rád a i když si nemyslím, že by to byl zatím nejlepší Akatsuki, dokážu ho i tady a teď (po první sérii) odměnit nadprůměrným hodnocením. 7/10 () (menej) (viac)

DaweForeman

Další anime, které jsem prvně vzdal ani ne po shlédnutí pár minut prvního dílu. Na popud různých úseků, které jsem viděl ve sestřihách jsem tomu dal šanci a bohužel nebylo o co stát, kdy ono pár sestřihů bylo to nejlepší z toho anime a zbytek stál za nic. Je to pakomediální mix sci-fi a isekai fantasy, kdy hlavní postava v podobě záporného hrdiny, který je na straně zlé organizace, je vyslán do jiného světa na průzkum a získání nových zisků. Je tu několik vtipných situací, ale ve své podstatě je to strašně ambientní příběh, kdy autoři nevěděli jak se to má tvářit, kdy se tu tlučou hrdinské činy s činy ani né zločince, jakožto puberťáka, kterému se splašili hormony a je hnán tím, co má mezi nohy. Bohužel se kolikrát ukáže, že nedokáže ani jednu z těchto vlastností dotáhnout dokonce, takže ve zlomových chvílích nakonec hodí zpátečku a nedotáhne věci dokonce. Aneb hlavní hrdina je dobrák, který se tvoří jako záporák. Příběh nemá smysl vůbec zmiňovat, který je více než béčkový, akce je tu pouze na dokreslení toho, co chce autor sdělit a po straně fanservisu a komedie, na které by se mělo tohle anime zaměřovat je to velice slabé. Obecně je tu příliš rušivých elementů, aby si mohl člověk cokoliv z toho užít. Po animační stránce je to průměrné, kdy by to mohlo zapracovat na detailech a po hudební stránce je to mizerné. ()

Hees

Sentouin, Hakenshimasu! je slušné anime, ktoré sa na nič nehrá, nepotrebuje úžasné súboje a ide mu len o jedno a to jediné. Hádajte čo? Snaží sa zabaviť svojich divákov a to si myslím, že sa tomuto anime naozaj podarilo. Hlavný hrdina je celkom taký slabší úchyl, alebo skôr proste normálny muž čo využije príležitosť (ja neviem no) a tento dokonca musí zbierať určité body za neplechu, ktorú urobí, aby potom mohol si vyžiadať z domovského sveta (alebo proste zo základne) nejaké zbrane. Ostatné postavy sú naozaj milé, zaujímavé a trochu by som sa možno aj sporil o tom, že toto je typické háremové anime. Ja si myslím, že hárem to je trocha menej ako typický zástupcovia tohto žánru, lebo nie všetky postavy nejako extra majú hlavného hrdinu v láske, aj keď pekných žien má okolo seba naozaj veľa, tak dajme tomu, že do istej miery to medzi hárem môžeme zaradiť. Prostredie v ktorom sa hlavný hrdina nachádza, rasy, politika je na takej priemernej úrovni, ale nie je to vôbec celé vykreslené zle, len sa anime sústreďuje hlavne na tú vtipnú časť, kde si každá postava hrá nejakú takú svoju mini rolu. ()