Samoľúby a bezcharakterný vrah Vitouš si myslí, že na Faita a jeho pomocníkov vyzrel. Netuší však, že pasca ešte zďaleka nesklapla. (RTVS)

honajz odpad!

Jen bych opakoval připomínky těch, co psali komentář přede mnou. Naprosto nelogické, a to i v rámci světa samotného seriálu, Metody těch „hodných“ mi někdy přišly hodně za hranou, občas daleko víc než jednání těch zlých... A absolutně jsem nepobral, kde tak najednou sebrali mrtvou Vietnamku a o čem je řeč, že Vietnamci v Sapě jako nějak kšeftují s mrtvolami? A ta podivná kompikovanost s vrahem uspaným v bazénu? to jako mělo být vtipné? řekl by Luděk Kopřiva. A fakt to ani nijak moc vtipné nebylo. ()

klukluka

Zase to bylo zdánlivě složitý jak mlátička. Přitom to, čemu jsem snad spolehlivě správně porozuměl, totiž že sotva plnoletá holka narozená v Rumburku nemusí usilovat o získání občanství formou sňatku s dědkem nad hrobem, je do očí bijící hovadina. Tak jak mám potom seriózně přistupovat k tomu zbytku? A dál: Můžou být dva lidi odsouzeni za vraždu mrtvoly? Opravdu policie v zájmu “spravedlnosti” takto manipuluje s důkazy? To abychom se všichni začali bát... A Alexovi Braunovi jeho selhání taky odpustíme? A ten vietnamský podvodník- uklízeč mrtvol, kuplíř, pasák, výrobce falešných dokladů- to nám nevadí..? A bachař, který pracuje na základě instrukcí lidí zvenčí a vyhrožuje lidem ve vyšetřovací vazbě..? Tohle všechno je lidem ochoten odpustit Janek Kroupa, pokud někoho potřebuje potopit..!? No ty vole... Tak to já si teda představuju boží mlýny úplně, ale úplně jinak. ()

sorrow odpad!

Pokud tohle Janek Kroupa myslel jako vtip, dobře. Pokud to myslel vážně, co si o něm asi myslet. Těch nesmyslů bylo nepočítaně. Fait je se svými převleky jakási karikatura inspektora Closeau. A k samotnému případu, takže nejprve zavřeme Vitouše za styk s nezletilou dívkou, která nezletilá není, pak zavřeme Vitouše a Rampu za vraždu mrtvoly… Fait má všude známé a všichni mu jdou nepochopitelně na ruku a řídí se jeho pokyny, ať už je to nějaký vietnamský boss, padělatel dokladů, patolog z pitevny, nebo dozorce z věznice, kdy sám Fait je navádí k trestné činnosti, např. jo toho patologa já znám, to je můj hodně dobrý kamarád, ten tu pitevní zprávu zfalšuje a dosvědčí, že ta mrtvola nebyla mrtvola, nebo jo, toho dozorce z věznice já znám, ten mi zobe z ruky a udělá přesně co mu řeknu (mimochodem on ten dozorce pracuje každý den 24 hodin, že vždy když někdo přišel na návštěvu za Vitoušem, on tam vždy byl???). Jestli by měli někoho zavřít do kriminálu, tak asi Faita za nelegální odposlechy, za navádění k trestné činnosti a plno dalších deliktů, kterých se za těch 6 hrozných epizod dopustil. Nebo on má být jako nějaký vyvolený, který má rozhodovat o tom kdo je ten špatný a kdo je ten dobrý. Pane Kroupo, trochu rozumu by to chtělo při tom psaní, tohle byl extra škvár a dokoukal jsem to jen z důvodu, jak jsem se nad tou stupidní blbostí bavil. Nějaký lump, který nakradl peníze v devadesátkách je tam v podání Lábuse vyobrazen jako nějaký svatý dědeček, který by si to vlastně rád šel odsedět, ale je to přece mušketýr a drží slovo, netrhá partu. Ještě teď nemohu uvěřit, že byl Hřebejk tohle schopný natočit… ()

quokam

Jako dobry, ale kdyz jsem minule kritizoval neverhodnost dilematu postavy Krenové, tak postava Navratila to teda moc nevylepsila. Avsak nechme stranou a zabyvejme se vetsim pruserem: Pojmenovat "spatneho" vrchniho zastupce "Rampa" a dat jej do souvislosti napr s najemnou vrazdou, hm, to zni jako vyrizovani si osobnich uctu s jistym konkretnim byvalym statnim zastupcem. Za to  hvezdu dolu. 7/10. ()

• Identifikace „zavražděné“ se zakrytým obličejem na soudní patologii je nesmysl. (sator)
  • Premiéru závěrečné epizody sledovalo 1,2 milionu diváků (15+). Jednalo se o nejsledovanější pořad nedělního večera. (rublik05)
  • Svatební obřad vede podle použitých kostýmů katolický kněz. V ruce však drží Český ekumenický překlad Bible, který se při katolických obřadech nepoužívá. (Thanoris)