Edens Zero

• Japonsko エデンズゼロ
Japonsko, (2021–2023), 19 h 10 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Hiro Mašima (komiks)

Kamera:

Juki Hirose

Takuma Terašima, Mikako Komacu, Rie Kugimija, Hiromiči Tezuka, Šiori Izawa, Šiki Aoki, Hana Sató, Takajuki Nakacukasa, Júki Inoue, Šun'iči Maki, Júdai Mino (viac)

Osamělý kluk, který umí ovládat gravitaci, se na palubě lodi Edens Zero vydá na dobrodružnou výpravu za legendární vesmírnou bohyní přezdívanou Matka. (Netflix)

Akira777

Pokud v téhle sérii někdo vidí jen Fairy Tail je slepej, ano vzhledově jsou si podobní, ale viděl někdo práci Osamu Tezuky? Mashima prostě má svůj stýl kresby, ale to je tak vše, co má společného s Fairy Tail, sice jsou tu nějaký charaktery, který jsou si podobný, ale to už má opravdu i Tezuka (Astro boy, Black Jack, Sapphire, Dororo.....). Edens Zero je především temnější než Fairy Tail, více to připomíná práci Rave Master, který měl Mashima před Fairy Tail. Byť tohle je sci-fi. Navíc Mashima se zde s nikým moc nemaže a dělá si sám srandu ze svého Fairy Tail, Shiki sice vyřvává o přátelství a jak si chce udělát kámoše, ale síla přátelství tu ve skutečnosti nefunguje, pokud se člověk divá dost dobře a sleduje děj, ani talk no jutsu. Příběh Homury a její matky jasně ukazuje, že jsme někde jinde než je Fairy Tail. ()

mp5991

Autor Fairy Tail se zřejmě rozhodl udělat něco nového, pak si uvědomil, že divák vlastně nechce aby seriál byl úplně nový, takže sebral postavy z předchozího projektu a plácnul je do něčeho, co se tváří tak trochu jako One Piece, ale ve vesmíru. A nakonec proč ne, jakou lepší kombinaci byste chtěli? Staré dobré postavy (tedy alespoň co do designu), cool sci-fi prostředí, neméně cool schopnosti a náběh na celkem zábavný příběh, teda alespoň do chvíle než zase přijde oblíbené roztahovaní jedné epizody na 5, jak má tenhle typ seriálů ve zvyku, zatím to ale vypadá nadějně, tak uvidíme :-) (psáno po 12 epizodách) ()

UncleMorty

"Brý den, já jsem ta kozatá šťáva z OnlyFans a dneska bych vám chtěla ukázat svoji číču... tu chlupatou... tu živou modrou vy prasata a jmenuje se Happy! Ale když dáte patnáct doláčů..." To je tak když skoro 14 let živíte skvělý svět s úžasnými charaktery ve Fairy Tail a absolutně nemáte tušení co dělat až to jednou utnete. Edens Zero tak působí jako nějaká alternativní realita kde cech Fairy Tail není vlastně Fairy Tail i když tu poletují skoro stejné charaktery. Ona vesmírnočáryfuk jízda je vlastně pokračováním toho co znáte a vadit vám to nebude hlavně v případě, kdy vás někdo vezme cihlou po ksichtě a vy zapomenete že jste nějaký Fairy Tail viděli. ()