Fumecu no anata e - Season 1

(séria)

Jeoffrey

Vzhledem k faktu, že autorkou předlohy je Jošitoki Óima, která za mě osobně napsala jeden z nejlepších animovaných filmů poslední pětiletky, nebo minimálně bylo Koe no katači příběhem, který mě emocionálně v posledních letech asi nejvíc zasáhl, jsem měl od tohoto seriálu hodně velká očekávání a myslím, že se je podařilo i docela splnit... Opět je tu zajímavý námět, i když tentokrát ne až tak ze života, ale spíš o životě, v kterém se chytře snoubí nejrůznější motivy, jako je evoluce, dospívání, předurčení, předsudky, samota a mnoho dalšího. Je to hodně o vztazích, emocích, dramatech, občas se objeví nějaká ta akce. Seriál má také obrovskou výhodu v tom, že je hlavní hrdina v podstatě nepopsanou tabulí a divák si tak opravdu užívá vývoj a rozvoj jeho charakteru. K tomu spousta sympatických postav, velmi dobrá animace a nádherná hudba skládají zážitek opravdu veskrze skvostný. Užíval jsem si většinu dílů a opravdu si oblíbil March, Paronu, Pioran, Gugua, ale i hlavního hrdinu Fušiho a především tajemného muže v černém, který mě příběhem provázel. Povedený koncept, zajímavý námět, trocha tajemna - prostě tohle se mi hodně trefilo do noty a užíval jsem si většinu dílů. Na druhou stranu si ale říkám, jestli jsem od toho nečekal ještě víc. Anime mě dokázalo dojmout i emocionálně oslovit, ale ani jednou to nebyl tak silný zážitek že bych si byl jistý, že si na něj vzpomenu i za 5 let. Občas mi přišlo, že se moc tlačí na pilu, někdy mi to zase přišlo docela předvídatelné, většinou co se týká těch velkých a smutných zvratů, takže pak asi nepůsobily tak silně, jak by měly. Můj dojem je někde mezi slabšími 5* a velmi silnými 4*, ale dobře - 8,5/10 ()

gumbo

Tohle mi nedělejte. Takové nápory emocí. Chvíli to vypadá, že bude šťastný konec, aby hned po chvíli člověk utíral slzy a řval PROČ? NE! POMOC! A pak zase potoky slz. Hodně silné existenciální drama, které je ale i tak místy plné života a hlavně smrti. Sice ten příběh místy nemá jasný směr a trhne a taky mi to někdy přišlo až MOC (jako kdyby autorka až moc chtěla aby divák trpěl), ale to nevadí. Život, láska, smrt, štěstí, bolest a smrt. 90% ()

Hees

Chaotické anime Fumetsu no Anata e s obrovskou, ale naozaj obrovskou diverzitou kvality jednotlivých dielov začína naozaj fantasticky v niektorých smeroch pripomína Wolf's Rain svojou poetickosťou a beznádejou a inokedy zase pripomína Slima (Tensei shitara Slime Datta Ken) vývojom postavy v stále niečo iné. Bohužiaľ potom sa niečo postupne stále v každom novom diely začína kaziť a každý nový arc, neviem či to môžeme takto oddeliť, ale každá nová sekcia epizód, ktorá je na inom mieste stráca masívne, ale naozaj masívne kvalitu. Prvé diely sú fantastické a dokonca aj rozprávanie o hlavnom hrdinovi je do istej miery zaujímavo odťažité, ale postupne to čo sme budovali strácame a zas budujeme niečo iné, preto mám pocit, ako keby jednotlivé časti tohto príbehu písal stále niekto iný, alebo minimálne režíroval a nie stále ten istý človek. Nenechajte sa opantať kvalita tohto anime pre mňa nie je taká zlá, len ma niekedy mrzí nenaplnený potenciál niektorých anime. Ja mám len veľmi spletitý pocit z jednotlivých epizód a z toho čo sa vlastne snažili týmto dielom divákom povedať. Sila rozhodnutia, sila priateľstva, sila samoty, sila pamätať si na niekoho kto už s nami nemôže byť a zmes rôznych pocitov a beznádeje týmto anime normálne prekypuje, ale vždy na inom mieste preto z tohto diela nemám nejaký súrodý pocit. Avšak vývoj hlavnej postavy bol v celku dobrý, nie vždy logický, ale toto bolo zábavné. Nič iné nebudem tomuto anime vytkýnať a hej nezabudnem spomenúť ani to, že vedľajšie postavy sú naozaj kvalitné a majú zaujímavé osobnosti. ()