Fumecu no anata e

• Japonsko 不滅のあなたへ (viac)
Japonsko, (2021–2023), 16 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Jošitoki Óima (komiks)

Scenár:

Šinzó Fudžita

Hudba:

Rjó Kawasaki

Rie Hikisaka, Aja Učida, Rikako Aikawa, Kendžiró Cuda, Reidži Kawašima, Micuki Saiga, Kentaró Tone, Rjóko Širaiši, Manaka Iwami, Acuši Abe, Taku Jaširo (viac)

Na začátku to bylo jen obyčejnou koulí energie, nesmrtelným něčím, vyslaným na Zem bez jakýchkoli emocí či identity, ovšem nadané schopností proměnit se v cokoli jiného, pokud to dostane dostatečně silný impuls. Jako první to na sebe vzalo podobu obyčejného kamene, ovšem jak teplota klesala a ostatní kameny se drolily a v prasklinkách začal růst mech, tak to na sebe vzalo podobu mechu. Když se však osamělý a raněný vlk rozhodl na měkkém mechu naposledy vydechnout, tak se to náhle stalo vlkem. Konečně to získalo vědomí a pustilo se skrz zamrzlou tundrou, až to potkalo mladého chlapce. Ten žil v opuštěném městě, ze kterého odešli všichni dospělí za vidinou nádherného a bohatého ráje mnohem dál na jihu. Chlapec byl však během jejich odchodu raněný, a tak nemohl jít s nimi, dokud se mu rána nezahojí, a proto zůstal ve vesnici pouze se stařešinami. Ti však nyní již všichni zemřeli, a tak ve vesnici byl pouze chlapec s vlkem, který se nečekaně vrátil z tundry.
Mladík si během následujících dní nahromadil zásoby a vydal se i s vlkem za ostatními, ovšem krutý mráz a další zranění v této nehostinné pustině chlapce přinutili, aby se vrátil a pouze ve společnosti vlka strávil poslední minuty svého života. Když vydechl chlapec naposledy, tak se to stalo z vlka chlapcem. A tak se to v podobě chlapce vydalo skrze ukrutný mráz na jih na nekonečnou cestu za novými místy a zážitky... (Jeoffrey)

Hees

Anime Fumetsu no Anata e začína naozaj fantasticky, hlavný hrdina je naozaj zaujímavý a musí prekonávať rôzne nástrahy a čoraz viac sa "poľudšťuje". V niektorých fázach si myslím, že tento počin mal celkovo vyšší potenciál, ale kvalita jednotlivých sekvencií dielov príliš variovala, inak povedané kvalita jednotlivých dielov je rozdielna, ale skôr po skôr po skupinách a nie samostatne. Občas je dobrých desať dielov vystriedaných piatimi dielmi viac menej nudy a rozprávanie príbehu je naozaj pomalé. Postavy, ktoré Fushi stretáva sú zaujímavé, ale občas hlavne v druhej sérii na začiatku mi to pripadalo ako keby sa anime ani nebralo príliš vážne a vytváralo komické postavy a až neskôr sa to ustálilo. V prvej sérii mi zase pripadalo zopár dielov, že bolo len ako výplň a nedávali nakoniec ani moc zmysel. Už tak v pomalom rozprávaní príbehu občas dochádza k neprirodzeným zmenám, ktoré potom pôsobia, že ani do príbehu nepatria. Treba povedať, že týchto problémov (neduhov) je zopár, ale Fumetsu no Anata e zrejme rozpráva trocha globálnejší príbeh, ktorý má nejaké hlbšie smerovanie a ak si uvedomíme globálnu kvalitu anime napriek už spomenutým neduhom mňa toto anime baví a oceňujem ho. ()

IronicY

Společně s Tokyo Revengers (TV seriál) (2021), považuji To Your Eternity zatím za jedno z nejlepších anime letošního roku. Mezi velké plusy patří spousta sympatických postav, pěkné hudební kulisy a animace příjemná pro oko. Děj je tak nějak mezi. Ubíhá plynule a má zajímavý koncept, ale místy je nedotažený nebo snadno předvídatelný. ()

tanmo13

Nu tento sníměk byl pro mě zajímavý , nedokážu se na něj koukat :) , tak nějak mě chytl a u 6-7 dílu přestal bavit :) ale stejně dokážu říct , že je to velmi zajímavé anime , jen se mi nelíbí jak se směřuje :)  ale mnoho lidí ho budou milovat  , zkuste to tohle anime je jako ananas na pizze někdo to miluje a někomu to nesedne :) ()

SonGokussj

Příjemné překvapení. Skoro dropnuto kolem 5. episody, pak to začalo být zajímavé a od arku s Gugu-em mě to opravdu chytlo. Překvapení sezóny :-) Příběh, kde nevíte, co se stane, se zvraty, které dávají smysl i postavami, které baví a jste do nich zainteresovaní. Má to však i své mouchy, neskutečně slabý začátek od druhého dílu, spoustu nelogických okamžiků, kdy zdravě smýšlející člověk by se zachoval zcela jinak, ale celkově dobré... Doufám, že bude pokračování, protože to skončilo v dost zajímavé chvilce života našeho hlavního protagonisty. Intelligent šutr 80 % ()

Ryuuhei

Přesně tohle je ten typ anime, ke kterému usednu a už od první epizody ho naprosto zbožňuju. Zároveň je to i typ anime, na nějž narazím jednou za sto titulů. Se sledováním jsem začal na základě kladných hodnocení a faktu, že předlohu má na svědomí autorka (mangaka) Koe no Katachi. A jak říkám - je to výjimka nad výjimky! Sledujeme zde vývoj hlavního hrdiny, který se z kamene postupně přes zvíře vyvíjí až v samostatně myslícího člověka. Zajímavě využívá i své schopnosti převtělení, která (bohužel) závisí na tom, koho potká, ke komu si utvoří silné pouto a zda onen člověk/tvor následně zemře. Nesmrtelnost je tedy jedna věc, druhá zase myslet na to, že s ní ruku v ruce jdou i problémy - jako monstra, která se čas od času objeví a jejichž úkolem je hrdinu obrat o všechny formy a tím i eliminovat. Což i znamená, že se dostanou do ohrožení všichni v okolí. A že většina postav je opravdu zajímavá a dokáže s i k nim člověk udělat takové pouto, že ho případná tragédie silně zasáhne. No, co budu povídat, užil jsem si s tímto anime extrémní kolotoč emocí - cítil jsem radost, ale i velký smutek, což je u někoho jako já opravdu raritní. Zbožňoval jsem hlavního hrdinu, zbožňoval jsem příběhy a byť série skončila v tom nejlepším a na další si počkáme až do podzimu 2022, považuju toto anime za jeden z nejlepších kousků, troufnu si říct, posledních 10-20 let. Proč tedy 4*? Trochu mě zklamala nevyvedená příběhová část na ostrově vězňů. Do cca 12. epizody jsem neměl pochyb, že jde o anime roku, nicméně pak přišla ona část s neskutečně otravnou a uřvanou doprovodnou postavou a zástupem dalších, které vůbec nedostaly prostor a osobně jsem si k nim neutvořil takové pouto jako třeba k March, Gugu, Pioran a dalším. Nebýt této části, která mě doslova i nudila, dal bych bez okolků plný počet. Díkybohu to zachránil závěr, díky němuž se na pokračování ohromně těším! Moje recenze 2. série (3/5*). ()