Třináctiletý Lukáš zahyne po pádu z továrního komína. Zatímco policie věc uzavře jako nehodu, Lukášova matka obviní jeho spolužáky ze šikany. Ombudsman Aleš Pelán (L. Vaculík) musí zjistit, zda šlo o nehodu, nebo sebevraždu… (Česká televize)

gapa466

Určitě jeden z nejlepších seriálů poslední doby. Jen Lukáš Vaculík je čím dál akčnější hrdina. Leze po komínech a zdrhá před policií jako skořápkáři v devadesátkách. Prostě takhle něják si člověk představuje zaměstnance na ministerstvu. Jinak scény na komínech byly trochu umělé. To snad i v Postřižinách to vypadalo trikově lépe. Těším se na další díl a bude mi líto, až seriál skončí. ()

jasse

Skvělý díl - podobně jako Chudobce se mi po jeho skončení nedostávalo slov. Školský ombudsman tentokrát vypátral příčinu dětské sebevraždy a vysvětlil rodičům, že jejich mimořádně nadané a dokonalé dítě se svobodně rozhodlo v tomto nedokonalém světě už dál nezůstávat. Možná se jim trochu  ulevilo, stejně jako škole, ovšem té zůstává máslo na hlavě, protože genialitu jejich žáka nedokázali ani rozpoznat, ani využít a motivovat. Hlavně že blbečkům se věnujeme maximálně - mají zvláštní školy, zvláštní pedagogy, asistenty - a stejně je to k ničemu. Ten odvážný závěr byl vynikající. ()

Arsenal83

Tak máme nadaných, z ktorých sa stali géniovia. Napriek tomu, že nezapadali. A potom tu máme psychicky labilných, ktorí skáču z komínov. Šípim tu rozdiel v hlave. Môžeš byť múdry ako len chceš, ale keď to v hlave a citovo nemáš celkom v poriadku, zahodíš život ako šupu od banána. Nevidím dôvod v citovom vydieraní tejto časti a samovrahov neľutujem. ()

fafejt001

Tak  tady  je zaslouženě  plný  počet .  Opravdu  síííla .  UŽ  jen  scény ,   jak  lezl  někdo  na  komín  , atˇ  ten  kluk  nebo  Vaculík  , mi  rozhodně  přišla  hodně  autentická .  Bylo  mi  až  pocitově  podivně . Silné  téma  i  zpracování .  Tady  není  co  vytknout . Plný  počet . A  ta  co  hrála  mámu  ,  Žáčková ,   zahrála  skvěle . ()

netahlo

Tady uz se jede hodne na silu a na efekt. Scenaristi by se meli vratit aspon trochu do reality. Rezijne ale neni co vytknout, Kopacova uz vicekrat dokazala, ze remeslo ovlada s gracii. Ovsem na tehle vlne patosu se vezt nehodlam. Kdyby svoje frustrace melo takhle resit kazde dite, tak jich jsou dve tretiny na marach. ()

• Natáčelo se ve Slaném, na Kladně a v bývalé elektrárně dolu Schoeller v Libušíně. (rakovnik)
  • Premiéru epizody sledovalo 1,25 mil. diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera po 20.00. (rublik05)