Ředitel střední zahradnické školy je odvolán kvůli facce, kterou vrazil drzému žákovi. Ředitelovi příznivci v tom ale vidí pomstu jeho konkurentky a požádají o pomoc ombudsmana Aleše Pelána (L. Vaculík). Copak úspěšnému řediteli jeden pohlavek zničí kariéru? (Česká televize)

otík

Po dvou dílech se silnou tématikou (zabití, napadení) přichází poměrně nezajímavý díl s nečekaně sprostým Čenským a případem vhodným tak pro hospodářskou kriminálku než pro školního ombucmana. Naopak víc se dostáváme do děje kolem ombucmanovy manželky, což mě teda zrovna moc nezajímá. Ani mě moc nebere rychlokurz autoškoly. Ano, sem tam to bylo díky Řezníčkovi vtipné, ale jinak spíše šeď a nemohoucnost scénáristy poprat se s neatraktivním případem. ()

flanker.27 odpad!

Propojovat pomocí závěrečných dovětků skutečnou situaci s vlastním vymyšleným příběhem, abych dostal obraz jaký chci a mohl kázat věci které chci, považuju za demagogii nejhrubšího zrna. A jak se přitom seriál tváří svatouškovsky. asi mi s tímhle projektem došel dech. Prakticky od začátku jsem cítil tohle tlačení do určité pozice, ale teď to překonalo míru únosnosti. Teď už se jen rozhodnu, jestli vytrvám ještě další epizodu a naflákám odpady i předchozím, nebo to udělám hned. P. S. Scéna s kytkou mě rozesmála. To si vyloženě představuju tu tvůrčí práci za tím: "Hele, musíme jí tam nechat rozmlátit tu kytku vztekle v autě, abysme jako ukázali, že i ta zdánlivě tvrdá a odmítavá žena má city a že ona sice může každého posílat do hajzlu na potkání, ale ve skutečnosti touží po tom být milována." Jo. Jako Vogon. ()

fafejt001

No  maličko  slabší  téma  , leč  princ  se  vybarvil . Myslím  Jan  Čenský .  To  jsem  od  něj  nečekal .  To  je  samá  noblesa ,  Missky  a  tak  dáále  a  najednou  -  vy  jste  PÍÍÍ.. No  jak  říkám ,  nááářez . Ale  byl  věrohodný  to  je  jasan .  A  pánský  kočí  si  drží  stále  svou  linii  , tedy  vyšší  level .  Tedy  Řezníček .  Ten  tam  perlíí . Perfekto .  Jen  houštˇ   ,  klucííí . ()

Lastsurvivor

Tady si myslím scénáristé ukousli větší sousto, než jeden díl zvládne. Ač chápu, že facka se co do intenzity nemůže vyrovnat tématům předchozích dílů, koktejl facka+ osobní dějová linka + zneužívání veřejných financí a kupčení s prací studentů + předsudky mužů vůči ženám a žen vůči mužům se mi zdá být zbytečně složitý. Trpí tím všechny dějové linky, protože na žádnou není dost času. Pozitiva: pan Čenský v roli "chlapa ze staré školy" a pan Řezníček s projevem své vedlejší postavy, která dovede mluvit nevážně o vážných věcech. ()

Gelaos

Povedený detektivní díl. Řezníček si každou scénu krade pro sebe, Vaculík standardní a Čenský v poloze mačistického prasáka excelentní. Příběh bohužel tentokrát nedokázal vyplnit stopáž, ale to se podařilo částečně zpestřit Řezníčkem a pnutím mezi manžely Pelánovými. Rychlé záblesky z lyžáku mě navnadily a jsem zvědav, kam se to vyvine. Pokec ředitele - "vesničana" - a ombudsmana - "Pražáka" - před ministerstvem peckovní. ()

• Objekt zahradnické školy je ve skutečnosti Socioterapeutická farma v Psychiatrické léčebně Bohnice. (Brain)
  • Tato epizoda se natáčela ve městech Louny, Kladno a Slaný. Také se točilo na kopcích Českého středohoří – Oblík a Raná. (Trajektt)