V prvním díle Aleš Pelán čelí nařčení, že udržuje zakázané vztahy se svými studentkami. Mezitím na stejné škole dochází k brutální šikaně jeho kolegyně, kterou si žáci natáčí na video… Má každý učitel takovou autoritu, jakou si zaslouží? Nebo si žáci dovolují víc než kdy dřív? (Česká televize)

Radko

Slušne vykreslená atmosféra školy, plná vzájomných doďobávaní sa. A to nielen medzi žiakmi a učiteľmi, ale aj medzi často frustrovanými a rezignovane nasranými učiteľmi navzájom. Na druhej strane, nebyť Míši Jílkové, ktorá dala slovo správniackemu učiteľskému "rebelovi", konflikt v škole by neeskaloval. A nebolo by následne ani školského ombudsmana. ()

Sharleen76

Po zhlédnutí druhého dílu seriálu Ochránce jen pochvalně pomlaskávám. Vedle těch Růžových kódů, Posledních misí, Puklic a Zamračených je tento seriál jako živá voda. Vedle nadprůměrných hereckých výkonů a obsazení musím vyzdvihnout skvělý scénář, který drží pozornost diváka od prvních minut až po závěrečné titulky. Vysoké hodnocení na CSFD krátce po uvedení svědčí o tom, že se tvůrci trefili tématem do vkusu. ()

Lukrecie

Velmi dobré a vysoce aktuální téma, kvalitní zpracování. Nicméně se mi až udělalo velmi emočně špatně, jak je to pravdivé. Celá série není pro slabé povahy. Co to vypovídá o současné české nezralé společnosti? Mnoho! Nekompetentní, nezralý, nelidský ředitel, který místo toho, aby rozhodoval a řešil problémy, raději utíká k lezení na stěnu. Vrchol všeho, když řekne, že "si za to kráva může sama". (By the way Víte proč jsou zvířata mnohem lepší než lidi? Nikdy nedopustí, aby se ten nejhorší stal vůdcem smečky! Ovšem u zvířat nevstupují do hry takové ty lidské "srandičky" jako je KORUPCE, PROTEKCE, NEPOTISMUS, VYDÍRÁNÍ A MANIPULACE.) Vše se hodí na učitelku. A pak se řekne, že pila. A co kdyby nepila? Taky by se to na ní vše hodilo? Nejspíše ano. Máme přeci obětního beránka. A co ti tři grazlíci, agresoři, lidské nuly, kteří si ani ne do týdne najdou další hračku na šikanování? Zde ukázáno, jak funguje  "ochrana dětí", kde to absolutně není na místě. Místo aby se chránili reálně týrané, zneužívané a šikanované děti. Společnost je úplně zvrácená a mimo realitu.  Další zajímavý moment. "To přeci tady vědí všichni". A nikdo nic neudělá. Všem je všechno přeci jedno. Hlavně, že já mám klid. A když se ozve jeden jediný odvážný jedinec, je rázně umlčen a doslova "udupán" a ještě může být rád, že sám nebude šikanován nebo nedejbože  jinak odstaven nebo dokonce "odstraněn". Žijeme v psychopatické době....... ☹️ ()

Gelaos

Silný pilot seriálu. Postavy jsou sice především šablony, ale scénář se nebojí tnout do palčivých míst a z diváckého hlediska bylo skvělé sledovat, jak se škola rve zenvitř, k neradosti ministerstva a naopak k velké radosti bulváru. Akorát mi trochu vadil ten chladný modrý filtr obrazu, který se zbytečně snažil navodit depresivní atmosféru, přitom příběh to dokázal i sám o sobě. ()

Hombre8

Jakožto emeritní učitel hodnotím patrně příliš přísně, ale místy je scénář napsán dost mizerně.  Nejen že skřípe, řada situací je dětinsky zkonstruována, ale to, kam celá (první) epizoda směřuje by bylo už opravdu přehnaným odrazem rozkladu celého oboru. Ne že by žádný nebyl... :-)  Není to už opravdu velká fantastika, že bude na post ombudsmana dosazen člověk bez jakékoliv právní kvalifikace, člověk který je schopen se v krizové situaci de fakto znemožnit jak před kolegy, tak před studenty a v neposlední řadě mediálně? To je opravdu hlavní aprobací to, že si jakožto v podstatě spoluviník mimořádné události nasypu popel na hlavu a nebo jsem zvolen v nějaké pochybné (viz její podmínky) žákovsko-studentské anketě? Nevím, zda to byl záměr, ukázat, jak je bulvár dobrý. Každopádně zde svoji roli splnil beze zbytku a navíc si Pelána novinářka namazala na chleba. Ten konec rozhovoru: " Tak to dokažte! Dokažte, co se nikdy nestalo. To vy umíte." Kdo proboha ten dialog psal?! Chudák Luky. Na druhé straně jsou ale, s výjimkou nebohé, slušně vykreslené charaktery postav a jejich vzájemné interakce v celém tom (dobře placeném) bordelu a zahrané je to víceméně taky fajn. Vaculík pořád umí, i když pořád jede ve svých kolejích. Taky je dobře, že se na tohle téma opět po letech točí. Za to určitě palec nahoru. Takže je to vlastně všechno v pořádku, protože tahle schíza vlastně odpovídá stavu našeho školství. ()

• Podle skutečného případu z pražské Střední průmyslové školy Na Třebešíně. (sator)
  • Premiéru prvního dílu sledovalo 1,3 mil. diváků (15+). Šlo o nejlepší výsledek večera i celého nedělního dne. (rublik05)
  • Kniha, kterou si chtěl Pelán (Lukáš Vaculík) půjčit od ředitele, je „Graham Greene: Moc a sláva“. (mykhal)