Na příměstském táboře se málem utopí žák místní základní školy. Zatímco leží v kómatu, odpovědným učitelkám hrozí trestní stíhání a nenávist místních. Ombudsman Aleš Pelán (L. Vaculík) spěchá na pomoc. Celá věc je pro něj velmi osobní… (Česká televize)

Gelaos

Fantastický díl po všech stránkách! Začíná drsně, pokračuje postupným gradováním a končí velmi intenzivním a celkově suprově vypointovaným finále. Kvituji, že scénáristé se nezalekli a příběh dovedli do tragického konce, snad jen toho echt zlýho policajta si mohli odpustit. Vynikající herecké výkony od všech zúčastněných a konkrétně závěrečné scény dam v nemocnici mě dokázaly emočně semlít. Ombudsman mi v tomto díle přišel poněkud nahrubo vmontovaný, avšak propojení případu s jeho osobní tragédií se povedlo - záběry z lyžáku velmi působivé. ()

Autogram

Po pár slabších skutočne perfektná epizóda. Obdivujem, koľko konfliktov dokázali tvorcovia do stredne dlhého filmu dostať a ako všetko prepojili a naviac ponúkli riešenia. Herecké výkony tiež bez chyby. –––– Cos ho nenaučil, už ho nenaučíš. –––– Někdy potřebujeme ublížit, abychom ulevili své vlastní úzkosti. ()

quido_zidle

Nejlepší díl! Pravdivý, bez příkras, s "detektivní" zápletkou, která na rozdíl od minulých dílů byla naprosto na místě, bez moralizování a bez hloupých odboček. Jen ta jezerní vlastenecká domobrana byla trochu přetažená...). Konečně byla také naplněna role ombutsmana - jako moredátora situací, v kterých by se nikdo z nás nechtěl ocitnout ani v nejhorším snu. A na konci mě naprosto dostalo: "Věnováno těm, co chybují..." ()

klukluka

Silnej díl, v podstatě po celou dobu mě něčím udržovali v napětí, nejvypjatější moment přišel v závěru, odpuštění vyžaduje charakter, schopnost přiznat si ve chvíli největší bolesti chybu, působí až nelidsky vznešeně, na vlastní kůži jsem se ale přesvědčil, že se to děje, mrtvé děvče ze svahu už znovu vidět nepotřebuju, doufám, že to s ním uzavřeli, chápu, že dnes do toho tenhle příběh zapadal a určitě i díky němu to bylo výborné. ()

otík

Uf, drsný díl hned od začátku. Vlastně tentokrát ani není důležitá práce Pelána či ministerstva (to tu vlastně vůbec nevystupuje), ale v hlavní roli jsou emoce učitelek, které dohlížely na koupající se děti, emoce manžela hlavní podezřelé i jejího okolí. Do toho všeho se Pelánovi před očima promítá smrt vlastní dcery a začíná se hrotit vztah s jeho ženou. Díl plný husté atmosféry. ()

• Natáčelo se ve středočeské obci Skalsko, konkrétně záběry před školou a domem atakované učitelky (Lucie Juřičková). V jednom ze záběrů, kde ředitel školy (Josef Carda) podává před školou vysvětlení novinářům, je vidět modrá cedule s nápisem základní škola Skalsko. (Klhannah)
  • Premiéru epizody sledovalo 1,3 mi. diváků (15+). Epizoda se tak stala nejsledovanějším večerním pořadem a také nejsledovanějším pořadem celého dne. (rublik05)