Sorority House Massacre II

• USA Jim Wynorski's House of Babes (viac)

Dievčatá zo sesterstva Sigma-Pi si kúpili staré sídlo Hokstedterovcov. Z kúpy sú nadšené, pretože ho dostali takpovediac za babku, keďže pred piatimi rokmi sa tu odohral krvavý incident. Z histórie čerstvo nadobudnutého majetku si ťažkú hlavu nerobia, rozhodnú sa tam hneď aj prenocovať a poriadne to roztočiť. Zábavu im však pokazí čudácky sused Orville Ketchum, ponevierajúci sa okolo domu. Avšak to najhoršie ešte má len prísť... (beso74)

Slasher

Poster kupodivu ani moc nelže:D Zapomeňte na jedničku. Pět kozatých kamarádek koupí poloprázdný dům, aby se z něj stala kolej. Jenže: dům má za sebou krvavou historii, před pěti lety v něm totiž tatík zmasil svoji žhavou ženu a dvě žhavý dcery. (tento flashback jsou komplet šlohnuté záběry ze SLUMBER PARTY MASSACRE, navíc aniž by se příliš hodily, no ale to je jedno) Tak teda je tady první noc, naše žhavý hrdinky si dají sprchu (kozy) a od té chvíle už je uvidíte jen v sexy prádle, promenádovat se nahoru dolů. Budou chlastat a pokusí se vyvolat z mrtvých onoho vrahouna. Také je navštíví otylý soused Orville Ketchum, dobrej týpek. To je naštěstí taky jediný chlápek (i když..), co se bude motat kolem - žádní otravní boys se nezúčastní, jak geniální tah! Tak. Máme za sebou v jiných slasherech nudnou část (která tady díky všudypřítomným zadečkům a prsíčkám nudná nebyla) a hurá na zabíjení (což ale neznamená, že byste se se zadečky a prsíčky museli rozloučit, navíc uvidíte další kousky v nedalekém strip klubu). Jelikož se jedná o hodně low budget, na gore prostě nebyly prachy, tak na ten se netěšte. Opakovaně je to řešeno stylem 'stín, hák, střík krev na zeď, střih'. Jak se film chýlí ke svému závěru, holky se děsí, panikaří, a kozičky čím dál víc hopsají. A dojde i na zábavný rozuzlení. Prostě neodolatelná, svým způsobem unikátní záležitost:) ()

Bloody13

Wynorski opět dokazuje, že i z toho nejvíc sračkoidního námětu umí udělat sledovatelnou srandu. Jeho metody jsou sice levný, ale účinný. Pod heslem "ukazuj prdel a kozy za jakýkoliv situace" nás Velký Jim baví samozřejmě i tady, protože na hezký a vnadný kočičky měl čuch vždycky. Po vzoru Chytré horákyně se tedy pětice hlavních hrdinek promenáduje po baráku v sexy košilkách, převlíká se a leze do sprch (to jsou ty nejzajímavější scény) a - jen tak mimochodem - je pár z nich zabito off screen (to jsou už ty méně zajímavé scény). Mno, a pokud se jen na chvíli přesuneme mimo dům, uhodnete kam? Správně - do striptýz baru, kde se stačí svlíknout další dvě bábovky. Co na to říct: prostě docela fajn hanbatá mordovačka, i když tupá jak Bára Poláková za ranního rozbřesku. ()

TheRaven

Kozy, kozy, kozy, kozy, kozy (jo, 5x), a to je asi tak všechno. A to mi ještě tu „mojí“ nejrajcovnější (Dana Bentley) zabijou hned jako první. Uznávám, s jedničkou už to má společného pramálo. Tentokrát to není kopie M. Myerse, ale jen legrační slasher s partou vymaštěných blbek. Sice byl očividně humorný prvoplánově, ale to hodnocení nepomůže (teda ne moc). ()

darkrobyk

Standardní slasher je zčásti dokumentárním filmem z dílny Playboye (nebo Hustleru). Děvy odhalují bez zábran své zbrojní pasy, vrtí zadky a v druhé půli běhají po rozlehlém domě ve spodním prádle, ječí a trousí litry krve po stěnách i podlaze. Trocha záhrobí, bouře bez deště, divný soused, deska na vyvolávání duchů a krvavý hák... Vizuálem i postupy tradiční osmdesátková vyvražďovačka, kde více než o krev jde o prsa....fajn. ()

JohnnyD

Ukážkový céčkový slasher od majstra braku Jima Wynorského. Ten servíruje všetko, čo divák videotrashu chce vidieť. Ukážková je scéna, kde sa postupne osprchujú a prezlečú do spodného prádla všetky dievčatá v dome, aby divák neodišiel sklamaný, že niektorá z nich azda umrie bez toho, aby na filmovom plátne zvečnila svoj zväčšený hrudník. Po zvyšok filmu sú potom dievčatá v sexy spodnom prádle. A v jednej scéne vybehnú na chvíľu do dažďa, aby to prádlo bolo aj mokré. V podobnom komickom duchu je aj zvyšok filmu (policajné vyšetrovanie musí klasicky viesť cez striptízový klub) a nachádza sa tu nejedna absurdita, či už mexický sused - ochranca/zabijak, alebo ako flashback vložený záver Slumber Party Massacre prestrihaný do úplne iného kontextu (miesto masakru sexy tínedžeriek akože vražda rodiny). Povinnosť pre milovníkov 80s trashu. ()

dr.horrible

Tam je reálne jedna scéna, keď sa prsatka vyzlečie, ukáže kozy a dá si nane podprsenku, aby sa v nasledujúcej scéne (za zvuku strašidelnej hudby) zase vyzliekla, aby si mohla dať tielko. 👍 ()

hladass

Sorority house massacre II se nese v úplně jiném duchu, než první díl... Je odlehčenější, levnější, s mnohem větší nahotou, prostě klasický kousek, jaké točil Velký Jim ke konci osmdesátých a na začátku devadesátých let... Já dostal přesně co jsem čekal, takže za mě docela spokojenost... ()

Visáč

Notorický céčkar Wynorski, vyzbrojený flashbackom z The Slumber Party Massacre, poňal dvojku tradične ako prehliadku prsatíc, unikajúcich záhadnému vrahovi medzi lacnými kulisami kalifornského štúdia. ()

SeBig odpad!

Chci-li kozy pustim porno a nemusim jak uchylnej virgin hledat nějakej trash z osmdesátek kde je nějaký rajdy (kterým už je beztak v týhle době sedmdesát) ochotně ukazujou, protože nadrženci to stejně ohodnotí dobře nehledě na to jakej je film sračka. ()

jonyyy

Neskutečná haluz. Včera jsem koukal na u nás relativně neznámý The Slumber Party Massacre, dneska si pustím ještě méně známý Sorority House Massacre a zjistím, že druhý zmíněný naprosto natvrdo použíl asi dvě minuty filmového materiálu toho prvního. To jsem snad ještě nezažil. Šíleně mě štvaly ty neustálé záběry na ty umělé blesky (asi každých deset minut). Naopak jsem si užíval záběry na holky ve sprše, jak si pomaličku, procítěně mydlí prsa a zadek. To beru jako takovou pojistku režiséra, kdyby nezaujal ničím jiným, tak přidal aspoň tohle. No každopádně po sprchové scéně se všechny holky postupně opět převlékají do snad nejodvážnějších nočních košilek, které v roce 1990 mohly sehnat. Když už se začínalo zdát, že by okoukaná polonahá těla hlavních hrdinek mohla začít nudit, děj se přesune do striptbaru a jede se nanovo s novýma ženskýma. Celou dobu předvádí holky neuvěřitelně amatérské herecké výkony. Gore efekty žádné. Je to opravdu brak vhodný pro videopůjčovny na začátku devadesátých let, ale nějak nemám srdce tento snímek hodnotit špatně. 51% ()

Astaroth12

Tak Jim ma celkom baví. Jednotka sa niesla v duchu Halloweenu, ale tento nie. Je tu veľa nahotiniek, kozičiek, skoro všetko sa to odohráva v jednom dome a keď sa náhodou presunieme, tak len do striptíz baru, kde sú ďalšie ukážky dekoltov. Sympatické a hlavne sporo odeté baby, Ouija tabuľka a pomstychtivý duch, je toho tu naozaj veľa, len škoda, že pri tom všetkom sa zabudlo na krvavosť. Takže vraždy slabučké, všetko podstatne je mimo zaber a to je škoda. Myslel som si, že Jim sa viac odviaže po stránke gore efektnosti. Neskutočne ma tam iritoval ten sused, bol tam nielen zbytočný, ale aj nesmrteľný? Toľko rán a striel do tela a stále chalan dýchal, no to som už niekde videl a nielen raz. Čo som čakal, to som aj dostal. A tak smelo môžem ísť do Hard to Die. Silné 3* ()

Zayl

Pokračování doznalo velkého zlepšení, třebaže pokračováním vlastně ani není. Dějová návaznost prakticky žádná, stylem se mnohem víc podobá 'SLUMBER PARTY MASSACRE', a je to možná i důvod, proč autoři z tohoto snímku použili několik "vysvětlujících" scén. Ne náhodou se SHM2 původně natáčel pod názvem 'NIGHTIE NIGHTMARE', což by byl příhodnější název, protože tolik nočních košilek nebo přímo nahoty, si jinde neužijete. To samé nemohu říct o vraždách, které zpravidla nejdou vidět, na stěnu cákne krev, ozve se výkřik a to je vše. Na nějaké viditelné ostří v lidském těle musíme počkat až do samotného závěru, ale tento nedostatek se dá odpustit, je to totiž zábavnej slasher. Silnější trojhvězdí. ()

Gorehound

Tak tu sa musí každý fanda VHSkových béčok cítiť ako doma. I keď by šlo to či ono pridať, herecké obsadenie je pastva pre oči, hlavne mužské, odľahčená béčková atmosféra funguje, a ku koncu sa dočkáme aj trocha viacej slasheroidnej krvavosti. Hlavne koniec musím pochváliť, nadprirodzeno je pekne namixované do slasheru, celkovo skvelá, hrdo béčková zábava. ()

Han22

Film nemá nic společného s prvním dílem, místo toho vykrádá úplně jinou sérii a půjčuje si pár záběrů, ale vypráví je úplně jinak. Jinak je tu parta kozatých a prdelatých slepic, která přijede do rozpadlýho baráku, dá si sprchu, obleče se do prádla a začne hrát na honěnou s vrahem. Kouká se na to slušně, holky jsou opravdu vyvinuté a ke konci nechybí ani trocha té krve, ale mozek u toho chce spáchat sebevraždu. Ke konci je té debility (posednutí, nesmrtelný soused) tolik, že jsem musel snížit původně plánované dvouhvězdičkové hodnocení. Opravdu zetkový trash. ()

mira007

Klišoidní horor o pěti kamarádkách, které si pořídí společně dům, ale ten má krvavou historii. Takže po troše nahoty následuje vyvražďovačka.  Z dnešního pohledu víc než horor jakási zábavná úsměvná kuriozita. ()

Iva8bitova

Jim Wynorski ukázal, že je nejen klasik bimbo hororu, ale také správně úsporný béčkový režisér. Nejen, že do filmu nasázel záběry ze Slumber Party Massacre, ale celý děj je víceméně totožný s jeho filmem Souboj se smrtí ze stejného roku. A to včetně hereckého obsazení v čele s Orvile Ketchumem. ()

Petulka88

Kdo tohle neviděl, jako by nežil. Nejvýmluvnější je fakt, že celé dílko bylo napsáno i natočeno za 7 dní (!). Malá ochutnávka: Pětice vyprsených studentek se stěhuje do nového domu, který chtějí použít jako sídlo jejich sesterstva. Bohužel, zmiňovaná nemovitost má celkem temnou minulost, spojenou s vyvražděním jedné rodiny. Holky proto nelení a hned utíkají do sprchy (kozy, kozy, všude kozy!). Samozřejmě se tu brzy objeví magor s hákem v ruce, kterému děvčata nepadla do oka. Statečné hrdinky s maniakem bojují tím, že zběsile pobíhají po domě v průhledném spodním prádle (kozy!). Po hodině pobíhání jim dojde, že vstupní dveře se dají použít k útěku ven z domu. Venku prší, takže nám holky pěkně zmoknou (kozy!). Tady raději přestanu, abych neprozradil závěr tohoto dramatu. Jasně, je to trash jak hovado. Ale trash, který to o sobě moc dobře ví a na nic si nehraje. Film se absolutně nebere vážně a dělá si prdel sám ze sebe. Přičtěte si k tomu naprosto katastrofické herecké výkony, ještě horší dialogy, přepálenou hudbu, naprosto ujeté zvukové efekty a nejhůř "animované" blesky v historii filmu. Tomu se prostě musíte smát a o to i tvůrcům nejspíš šlo. Navíc herečky mají co nabídnout (kozy!). Takže pokud se rádi necháte jen tak bavit, umíte brát film s nadhledem, dokážete se povznést nad totálním neumětelstvím a amatéřinou a nevadí Vám pohled na poskakující studentky (kozy!), mohl by tenhle masakr pobavit i Vás. V opačném případě jste suchar nebo feministka. ()

GameboyNES

To byla panečku jiná jízda, oproti průměrné jedničce. Jim prostě ví co mají mazlíčkové rádi. Nechal nám běhat partu prsatic v tangáčích po starým baráku a pomalu je nechal masakrovat. Nádherný velký kozy a pár litříků krve, mě zabavilo po celou. Epesní finále a supr hudba. 100% ()

MiD

Na svoji dobu ne podprůměrný, ale zdaleka ani zvlášť vyjímečný horor, kde se divák dosytosti vynadívá na vskutku vyvinuté vnady hlavních představitelek a jejich neméně ukazované zadky! ;-) ()