Nacume júdžinčó: Iši okoši to ajašiki raihóša

• Japonsko 夏目友人帳 石起こしと怪しき来訪者 (viac)

V dalším, tentokrát filmovém, pokračování série Nacume Júdžinčó (2008) dostaneme hned dva nové příběhy. V první části nazvané Iši Okoši se Nacume vydává hledat svého kocoura a ochránce Njanko-senseie, který se jednoho dne prostě kamsi vytratil. Cestou mladík potkává malého démona Micumiho, který je na cestě za splněním nelehkého úkolu. Má totiž vzbudit svého pána dřív, než tak učiní nějaký jiný démon. Podle tradice totiž tento spící démon po probuzení obdaruje toho, kdo ho probudil, velmi cenným saké, po kterém touží velký zástup nejrůznějších mýtických stvoření. Tak se rozjíždí šílený závod, ve kterém se Nacume rozhodne malému démonovi pomoci splnit jeho povinnosti.
V druhé části nazvané Ajašiki Raihóša navštíví Nacumeho spolužáka Tanumu tajemný cizinec a od toho dne ho Tanuma potkává každý den. Tento velký muž se vždy objeví na pár hodin, chvíli si s Tanumou povídá a pak zmizí. Nacume, který si o svého spolužáka dělá starost, velmi brzy zjistí, že tento tajemný neznámý je ve skutečnosti démon, se kterým se již v minulosti setkal. Jaký je však důvod jeho návštěv u Tanumy a proč vlastně chlapci každodenní přítomnost démona vlastně zase až tak nevadí? (Jeoffrey)

Jeoffrey

Klasická Nacumeho kniha kamarádů, kdy prostě vzali dva nové příběhy (potencionální dva díly seriálu) a udělali z toho speciál, nebo chcete-li film... Pro fanoušky milá povinnost, která potěší, možná pobaví a nejspíš i zahřeje. Zkrátka jako vždy příjemná podívaná s tím, že dle mého rozhodně nejde o nejlepší části, které jsem kdy v rámci série viděl, ale pořád je to minimálně takový sympatický průměr, takže pokud máte Nacumeho rádi a nenecháte si ujít žádné jeho dobrodružství, zklamaní podle mě nebudete, nebo alespoň já nebyl. 8/10 ()

Elerrina

Nejnovější přírůstek do světa Natsumeho knihy přátel je takovým milým návratem ke kořenům téhle rozsáhlé série. Ve dvou krátkých příbězích Natsume opět dělá to, co umí nejlépe - pomáhá bytostem neviditelného světa i lidem, kteří se s nimi nechtěně zapletli. První epizoda je takovou pestrou lesní bojovkou o lákavou výhru, druhá lehce tajemnou historkou o záměně osob. Jak už napsal Jeoffrey, nejedná se o nijak výjimečné kousky, je to spíš takový očekávatelný standard. Setkání s většinou starých známých potěší, absence nějakého zásadnějšího konfliktu nepřekvapí. ()