Můj policista

Tom (Harry Styles) je mladý policista, který splňuje vše, co se od něj v Británii 50. let očekává, ale instinktivně cítí touhu po něčem víc. Když ho na letní pláži potká seriózní učitelka Marion (Emma Corrin), okamžitě ji okouzlí a začne mezi nimi jiskřit vztah. Netrvá však dlouho a oba se setkají s Patrickem (David Dawson), noblesním muzejním kurátorem. Rychle se spřátelí, ale v tichosti a v ústraní Patrick vyzve Toma, aby zkoumal svou sexuální identitu, a tím vznikne milostný trojúhelník, který je stejně něžný jako vratký. Tom je rozpolcený mezi vášní k Patrickovi a láskou, kterou chová k Marion, a mladická nespoutanost trojice ustupuje vážnějším konfrontacím. (mac000)

Arsenal83

Zažívame trend, kedy do hlavných filmových rolí dávame spevákov, hoci ich výkony nestoja ani za deravú bagandžu. Stylesov výkon je na úrovni oblizovania sa s chlapom, vraj herectvo. Nie som si istý. Ale v tomto by mohol hrať aj herec storočia, stále by to bol zvratok. Lebo zažívame aj iný trend. Normalizáciu promiskuity, neviazaných vzťahov, polyamorných vzťahov, nezriadenosti, nevery, hromadného sexu a sexu každého s každým, najlepšie však jedného pohlavia, lebo to je také cool a trendy. A samozrejme je tu ten trend všetko homo ukazovať ako obeť, pritom sú to takí citlivučkí dobráci. Len si radi sem tam šuchnú do konečníka. V poriadku, ukážme aj nejaký nepríjemný osud, nikto by nemal byť prenasledovaný. Ale na čo dávať oplzlé scény, z ktorých sa dvíha žalúdok? Koho v rámci toho príbehu zaujíma pozerať sa na dvoch škaredých chlapov, ako sa jebú do riti? Efekt je okamžite presne opačný. V príbehu o Turingovi to šlo aj bez toho, v tomto prípade však zbytočne veľa sexuálnych scén, ktoré slušný chlap vidieť nepotrebuje. Navyše samozrejmosťou bolo podkopanie inštitútu manželstva ako takého, pritom jedinou skutočnou obeťou tu bola práve táto slušná žena. ()

Morien

Přemýšlela jsem, proč mi vadí, že je to tak odtažité, když jsem sama trochu robot. Asi to s tím nemá nic společného, problém je ve starém dobrém tom, že mi ani jedna z postav nepřipadala jako "hrdina". Všichni tři jsou zároveň hajzlíci i oběti, a to by film celkově musel mít úplně jiné koule, abych si takovou premisu užila. Je to velmi... britské. ()

Botič

Nehrát v tom Harry Styles, tak My Policeman prosviští kiny a streamovacími službami podobně jako Supernova. Bez výraznějšího povšimnutí a celkem i právem, protože to působí jakoby se mainstreamová produkce v rámci queer námětů zastavila před dvaceti lety a nikam dál se neposunula. ()

filmfanouch

V součtu bude Můj policista na sebe strhávat pozornost především díky svému tématu a Stylesovi v hlavní roli, přičemž tématu do velké míry dělá výsledný film medvědí službu a popová hvězda musí ještě herecky dozrát. Jinak platí staré známé, že filmů o komplikacích s homosexualitou vzniká víc a víc, téma již ovšem působí krapet vyčerpaně a chvílemi to tak působí dojmem, že stejně jako v případě filmů o rasismu si tvůrci těchto filmů pletou kvantitu s kvalitou.... ()

Disk

Můj policista je de facto gay verze Zápisníku jedné lásky. Silné melodrama odehrávající se ve dvou časových rovinách si vás okamžitě podmaní. Pokud jste plakali u kýčovité sparksoviny, Můj policista vás rozpláče ještě více. Mezi Harrym Stylesem a Davidem Dawsonem panuje obrovská a naprosto přesvědčivá chemie, jejich vztah je absolutně uvěřitelný. Ti dva tvoří naprosto dokonalý pár. Stejně uvěřitelná je pečlivě vypravená dobová atmosféra, kdy homosexualita byla trestná. Hodně pomáhají dobové songy a skvělá kamera, která perfektně odlišuje obě časové roviny. Můj policista dokazuje, že i dnes lze natočit upřímné melodrama, které může oslovit jakoukoli generaci, aniž by z toho bylo prvoplánové citové vydírání. ()

Chrustyn

Možná se to snaží být odvážné, ale jakoby tvůrci zapomněli, že existují filmy jako Dej mi své jméno nebo Zkrocená hora, která je mistrovským dílem na poli homosexuálních romancí. Můj policista je laciná, nijak překvapující romance o zakázané nebo spíše nemožné lásce, která fanynky Harryho Stylese spíše odradí a žádné nové nepřinese. ()

argenson

Bejt baba v konvencema svázaný Anglii padesátých let 20. století a naservírovat jí, že manžel odjíždí se svým šukatérem na měsíc do Benátek, tak to je solidní nářez. Skvělá práce s dvěma časovýma rovinama a dobrým střihem. Díky časovému rozpětí taky střídavě dramatické i dojemné scény o tom, jak moc se během několika desetiletí změnil pohled veřejnosti na homosexualitu. Dvojice Styles-Dawson je fajn, z ženských partů se mi víc líbila Gina McKee jako zestárlá Marion. ()

petrsv

Velmi dobrý film. Není předramatizovaný a i když jsem v 50. letech nežil v Británii, myslím, že atmosféra byla zachycena dobře. Herecky perfektní, povedla se zvuková i kamerová stránka a překvapivě mi ani nevadily časové skoky. V příběhu mi však scházelo časové období po návratu Patrika z vězení. Rušivě působily titulky písní, nicméně to je chyba české distribuce, ne tvůrců filmu. Sice mě už taky napadlo, že těch filmů z "gay historie" je možná až moc, ale zrovna na tento platí přesně to, co se o historii říká - že je třeba se z ní poučit. V kontextu toho, co se poslední dobou děje třeba v Maďarsku, Polsku nebo Rusku a jak se některé názory objevují i u nás, jsou takové filmy důležité. Zde bych zmínil třeba pasáž, kdy Marion mluví o škodlivosti Patricka v muzeu a poukazuje na děti...oblíbenou argumentační záminku homofóbů. ()

Aljak

Nie som žiadny veľký fanúšik filmov s LGBT tématikou, takže takéto filmy ma väčšinou až tak nechytia. Avšak My Policeman bolo kompozične celkom obstojne, predovšetkým vďaka zaujímavému prostrediu 50.rokov v konzervatívnej Británii a samozrejme vďaka kvalitnej dejovej línii s dobrou kompozíciou. Tých erotických scén by mohlo byť aj menej (ale niektorí inak orientovaní si isto prišli na svoje). Postavy boli taktiež zaujímavé, a v mnohých ohľadoch dosť impulzívne. Najviac ľúto mi bolo samozrejme Marion, ktorá sa musela cítiť ako piate kolo na voze. Celkovo na 3* ()

M.i.k.e

silný příběh o (v té době) zakázané lásce dvou mužů bohužel nedokáže nabídnout výraznější emoce a celou dobu působí dojmem že jen tak pluje po povrchu. S výraznější hlavní dvojicí by to možná bylo o poznání lepší, protože Harry Styles na takové role zkrátka ještě nemá (a bůh ví jestli někdy mít bude). Jediný kdo tu naplno obstojí je Emma Corrin, ale u ní už sme si na to celkem zvykli...60% ()

UhLee

(7/10). V první řadě jsem myslel, že Harry tady bude mít více prostoru než v Don't Worry Darling, ale nejsem si úplně jistý jestli tomu tak bylo. To není myšleno nikterak špatně. Spíš jsem si myslel, že on bude tím hlavním, ale byla to spíš taková svatá trojice. Téma je to samo o sobě nesmírně silné a je dobře, že se takové filmy točí. Snad to některým lidem s dost konzervativními názory otevře oči. Jak už jsem naznačil, tak největší síla filmu tkví v jeho tématu. Téma homosexuality je i v naší republice pořád ještě tabu, takže je jedině dobře, že se film právě díky Harrymu dostane k co nejvíce lidem. Obával jsem se, že představitel Patricka bude nevýrazný, protože se v mém případě jedná o naprosto neznámou tvář. Ovšem musím říct, že mi tam sednul. I když vypadal trochu jako úchyl a to trochu nahrává předsudkům vůči queer lidem. Příběh je to prostý, ale zároveň velmi silný. Ukazuje, že srdci prostě neporučíš ani když se ho okolí snaží změnit. Všiml jsem si, že si Harry vybírá projekty, kde se pracuje s dobovými kostýmy. Podobně jako v Don’t Worry Darling jsou tady super kostýmy. Hudba byla moc hezká. Hlavně na konci dopomáhala emocí, aby mohly naplno propuknout. Film má sice dvě hodiny, ale utekl mi teda hrozně rychle, klidně bych si dal ještě pár minut navíc a vůbec bych se nezlobil. Nevím, jestli Harry ještě posunul svůj herecký um od předchozích snímku. Spíš jede na stejné herecké vlně a jde mu to náramně. Kdybych měl v pomyslném souboji vybrat vítěze (Don’t Worr Darling vs. My Policeman), tak asi vítězství připadne prvnímu zmiňovanému. Hlavně díky silnějším hereckým výkonům (za to vděčíme hlavně Florence) a taktéž v tom, že mě dokázal více překvapit. Kdyžto My Policeman mě dostal "pouze" na emocionální rovině. ()

YumiOkami

dojemný a krásný příběh o zakázané lásce, která proplouvala napříč staletími... tom, patrick a marion vypadali jako obyčejná trojice nejlepších přátel, nicméně marion nevěděla, že její manžel tom a patrick mají mezi sebou tajný románek. milují se, ale ona se s tím nehodlá smířit. ani tom lásku k patrickovi nepřizná a lže své manželce. lež má krátké nohy a marion brzy zjistí pravdu. — krátký výlet do benátek mi připomněl film "death in venice". na konci jsem samozřejmě brečela. konečně spolu. i po těch letech... BTW přidávám pátou hvězdičku, abych filmu aspoň trošku zvedla na čsfd hodnocení, protože si to zaslouží! || ❝𝐼 𝒽𝑜𝓅𝑒 𝓎𝑜𝓊'𝓁𝓁 𝓀𝑒𝑒𝓅 𝒽𝒾𝓂 𝒽𝑒𝓇𝑒 𝒶𝓃𝒹 𝓁𝑜𝓋𝑒 𝒽𝒾𝓂.❞ 🖼️🌊 ()

Eleanor05

Taková lehoučce nadprůměrná gay romance z doby, kdy být v Británii přiznaným gayem, znamenalo jít do vězení, ozvláštněná příběhem manželky jednoho z nich. Snímek jako takový by byl možná spíš na dvě hvězdičky, ale já mám slabost pro Davida Dawsona, který byl v seriálu Poslední království jako Alfréd Veliký naprosto skvělý, takže se nakonec přikláním ke třem. Objektivně 2,5*. ()

VanTom

Líbivá červená knihovna, avšak schematická – aneb těžký život homosexuála na konci 50. let v Anglii – a tendenční, dělající úzkoprsého pokrytce z dívky prostě zamilované do kluka, jenž ji využívá a podvádí. Jestli chtěl Harry Styles ukázat mladým, jak moc se nahlížení na stejnopohlavní vztahy za půl století změnilo, dobře, akorát poslední dobou je toho nějak moc. ()

sedm.1

Já se musím přiznat, že jsem obsahově vůbec netušil, do čeho s filmem My Policeman jdu, takže jsem byl upřímně v šoku, v co se celý ten příběh vlastně vyvinul, jen se ale nedokážu rozhodnout, jestli ten šok byl příjemný, či nikoliv. Jako kdo si tu minimálně zaslouží určitě obdiv, je Harry Styles za odvahu, že se jednak vůbec zhostil takovéto role a jednak že měl doslova koule jít do scén, kterými My Policeman disponuje, jelikož jsou skutečně až překvapivě hodně odvážné a pro takovýto typ filmu fakt nečekané. Zápletka každopádně působí i díky jejímu ústřednímu tématu docela neotřele, takže kdo čeká klasickou romantiku, jako jsem byl já, bude civět, film to nicméně udělalo rozhodně zajímavějším, možná i poutavějším, s překvapivým vývojem, a dovolím si tvrdit, že díky tomu tu pak fungovali i o něco více přesvědčivé emoce, prostě to je tak trochu divočina, i když pozor, aby z toho všeho nevznikla nějaká mýlka, v první řadě se totiž jedná o velice komorní filmový zážitek, těžící především z přesvědčivých hereckých výkonů, civilních dialogů a pozvolnějšího, o to však naléhavějšího tempa vyprávění, jinými slovy, My Policeman rozhodně není mainstreamová podívaná, spíš naopak, pro puritánské publikum pak jde o doslova zákaz sledování, z toho by jim mohla až prasknout cévka v hlavě, nic to ale nemění na faktu, že o podívanou se jedná zajímavou, nečekanou, zvláštní, v jistém smyslu i podmanivou, takže za mě asi takto, nadšený sice nejsem, ale rozhodně ani nelituji, že jsem zrovna tento film viděl. ()

jiri.twist

Opravdu profi bristký film prakicky po všech stránkách, podrobně o tom píše DongHwa. Mě učarovala především Emma Corrin a i další herci odvedli skvělou práci. I atmosféra konce padesátých let a skvěle zpracovaná "něžná" erotika mezi mladými postavami Toma a Patricka. Velmi dobrý zážitek ... 91089 ()