Alexin svadobný deň sa jej rúca priamo pred očami. Jej neurotická matka kontroluje každý jej krok, paranoidný otčim odhaľuje záhadný zločin a jej biologický otec, bohémsky majiteľ tatranského hotela, v ktorom sa svadba odohráva, je zodpovedný za nezvestného ženícha. Chaos využíva sympatický inštruktor lyžovania Petr, ktorý sa za pomoci hotelovej hostky Kláry púšťa do dobrodružnej prípravy toho najkrajšieho rande. (Continental film)

Dr_Virus12

Zajímavý, český pokus o Wes Anderson produkci. Je to vcelku vykrádačka jeho celého stylu až na to, že dialogy stojí úplně za hovno. Takže to srovnání v konečném výsledku je spíše smutné, než úctihodné. Zvlášť, když by se to dalo udělat o tolik lépe. 90 minut filmu ve kterém se nestane skoro nic, jelikož se jede vícero linek postav naráz a všechny mají sice začátek a konec ale jsou strašně plané. Škoda, dále čekám na kvalitní český film :)) ()

klukluka

Po půlhodině (zbývá jedna další celá) mám pocit, že to není možný dokoukat, aniž by mě to nějak negativně nepoznamenalo..? Vždyť ty postavy se chovají jedna vedle druhé naprosto dementně..? Někteří to tady chválíte, což si vykládám tak, že se to teprve zázračně rozeběhne, ale tomu se mi už nechce věřit. Proč by někdo napsal první třetinu filmu takhle slabou? Vůbec se mi v tom nechce pokračovat. Jestli to dokoukám a zjistím, že se to fakt zvedlo, tak se vám omluvím, ale momentálně pochybuju o zdravém rozumu všech, kteří tomu dali víc než jednu hvězdičku. ()

rublik05 odpad!

Tajně jsem doufal, že se bude jednat alespoň o průměrnou romantickou komedii, marně. Láska hory přenáší je klasická česká, resp. slovenská novodobá rádoby komedie, která do puntíku splňuje veškeré společné znaky podobných počinů. Jednak je i přes střízlivou stopáž extrémně nudná a nezáživná, příběh je vyloženě stupidní, postavy se chovají přihlouple, žádná není ani trochu sympatická, humor absentuje úplně, romantické prvky absolutně nefungují, atmosféru nepomohlo navodit ani krásné horské prostředí či zimní období. Snímek je zde očividně těžce nadhodnocen, stěží by si dohromady zasloužil ani ne 15%. Ani při troše snahy nenacházím nic, co bych s klidným svědomím mohl ohodnotit kladně. Hrozná kravina, už nikdy víc. 0/10. ()

Petaz

Decentní komedie středního proudu , ano komedií podobného typu ala Román pro ženy , Po čem muži touží atd. je v ČR opravdu hodně. Ale tento film svou originalitu i nápad má.   Samozřejmě "v dobách Vyšehradu a Párty Hárder: Summer Massacre" kde je sázeno na nejjednodušší možný humor , který just v ČR platí hned 2x je o něco složitější zaujmout snímkem, který nějak více utkví divákovi v paměti  ale zde se jedná o první celovečerní premiéru režiséra Machaly a za mě to je "start" v celku vydařený. (adekvátní 3*) ()

Jaroslaf odpad!

Když snímek nedokáže ani obstojně uvést do děje a vy se musíte od prvních vteřin ptát: "kdo jsou ty postavy? Jakou mají se sebou souvislost? Pokud se znaly z dřívějška, proč to ve filmu není znázorněno? Proč se veškeré události ve filmů dějí zcela nahodile a nedávají žádný smysl???" Je něco moc špatně! ()

• „Láska hory přenáší je konverzační romantická komedie plná dialogů. Příběh se odehrává v průběhu několika hodin jednoho dne, které divákovi vyprávíme postupně třikrát, a to vždy z úhlu pohledu jiné postavy. Tyto tři dějové linie se prostřednictvím postav postupně propojují a ovlivňují. Vzniká tak velký prostor pro množství nedorozumění a komických situací,“ přiblížil snímek režisér a spoluscenárista Jakub Machala. (SONY_)
  • Pro Marka Lamboru a Annu Fialovou byl tento film vůbec prvním společným natáčením od doby, kdy oba studovali stejný ročník na pražské Konzervatoři. Maturovali v roce 2015. (Krocka)
  • Film se natáčel v březnu roku 2021 v hotelu Hubert ve slovenských Vysokých Tatrách (okres Poprad). (Krocka)