Prelomový seriál prerozprávaný cez prepojené telefonické hovory zachytáva tajomný príbeh niekoľkých neznámych ľudí, ktorých životy upadnú do chaosu tesne pred začatím apokalypsy. (Apple TV+)

TheEvilTwin

Fede Alvarez po svých (relativně úspěšných) hororech přesedlal na audio voicecalls styl vyprávění a musím říct, že se to sakra vyplatilo. Nejen, že je to šíleně originální a inovativní (nedivil bych se, kdyby odteď začalo vznikat více věcí v tomhle stylu), ale taky to není atmosfericky vůbec špatné, vizuální styl detektoru hlasu a přeblikávání audio hovorů se mi taky líbil, 15minutovky jsou ideálně vyhovující a nápady jsou přesně můj oblíbený scifi žánr. Dočkáme se hororu, mimozemšťanů, časových smyček, nadpřirozena, astrofyzikálních paradoxů a telefonátů ze záhrobí a ačkoliv některé díly jsou úžasné (1,2 a 8!!!), ostatní jsou spíše “jen” průměrné a je trochu škoda, že se stejné nápady občas opakují ve více dílech. Každopádně je to pořád slušná čtyřka, která je must-see už jen kvůli zvolenému formátu a zmíněným čtyřem dílům. Poslední díl je pak výborné zakončení a vysvětlení propojenosti celé série. Mistrovské dílo. ()

BROKEN_

Zajímavý koncept. Některé epizody stojí za to (2,3.5,7,8) a některé jsou průměrnější. Docela mě mrzelo, že se tady ve většině hraje hlavně na hrátky s časem. Přišlo mi, že se to někdy opakovalo a moment překvapení to ztratilo. Ocenil bych, kdyby zde byla hororová epizoda, kde hlavní postavu chce někdo zabít, zkrátka udělat to pěkně napínavý, když divák pouze poslouchá rozhovory. Ale nakonec to vyvrcholí závěrečným dílem, kde to všechno do sebe zapadne a člověk to více pochopí. Přesto bych strašně chtěl vidět někdy něco jiného něž hrátky s časem. Přesto musím tento koncept ocenit a kdyby někdy vznikla další řada, tak by mě to určitě zajímalo. Jedná se o fajn záležitost, kde největším plusem je fakt, že epizody trvají okolo 15 minut. Na odreagování to svůj účel splnilo. 6/10 ()

rollman1

Nevěděl jsem absolutně do čeho jdu. Trailer jsem neviděl a tak jsem dal jen na doporučení a pocit, že by to mohlo být fajn. Ono to nakonec je dost fajn. Alvarez do žánru přinesl opět něco nového a vůbec to není na škodu. Každý tel. hovor má svůj příběh, který nepostrádá atmosféru a zajímavé věci. Postupem času zjišťujeme, že jsou segmenty vzájemně propojené a finální rozuzlení je vlastně dosti příjemné. Takže nemohu nic namítat. Jako experiment to určitě vyšlo, nenudil jsem se a doufám, že se dočkám klidně další série, jelikož tohle byla příjemná změna od těch všech sr*ček, co jsme dostaly poslední dobou. ()

J*A*S*M

Pásmo krátkých rozhlasových her podané jako TV seriál. Ale koneckonců, jednou za čas - proč ne. Jedná se o drobné jednoduché příběhy vyvolané záhadným fenoménem, který umožní lidem telefonní komunikaci napříč časem. A navázány jsou pak na to další, ne úplně příjemné, apokalyptické konsekvence. Pár epizodám se daří solidně budovat napětí a vyhrocené situace (4*), v jiných je ta interakce mezi jednotlivými aktéry bohužel podána dost nepřesvědčivě (2*-3*). Celkově fajn jednohubka. ()

warrenur

Zaujimava forma tohoto kratkometrazneho kusku. Kvalita jednotlivych dielov obcas zakolise. Za mna su najkvalitnejsie jednoznacne druha, osma a zaverecna epizoda. Kraluje im vsak suverenne osma s vynikajucim coverom znamej pesnicky v zavere. Ako celok mierny nadpriemer. Pre divaka s predstavivostou by toto mystery sci-fi malo byt lahko stravitelne a obcas to ma i slubnu atmosferu, avsak nic prevratne. I tak odporucam. 60% ()