Seriál Starý chlap sa zameriava na Dana Chasea, ktorý pred desiatkami rokov utiekol zo CIA a odvtedy žije mimo spoločnosti. Keď za ním príde nájomný vrah a chce ho zabiť, starý agent zistí, že ak si chce zabezpečiť budúcnosť, musí sa vyrovnať s minulosťou. Vypátrať Chasea povolajú námestníka riaditeľa kontrarozviedky FBI, a to pre jeho komplikovanú minulosť so samotárskym utečencom. (Disney+)

Slasher

S01: Veliká škoda, že se nepodařilo udržet level prvních dvou epizod a zbytek série je vesměs nevýrazný průměr. Příslib: temný thriller se segmenty drsný akce. Realita: fatalistický rodinný drama s přízraky minulosti o tom, jak přišel čas splatit starý dluhy a kdo koho jak využívá. Bohužel ne všechny konverzace působí tak "deep", jak si evidentně tvůrce přál a spíš než skutečná esence tu převažuje vata. Ale když už ne pro obsah, pořád je zde dobrý důvod vidět: Bridges & Lithgow dvojitá porce stařeckýho charisma. Tak 50-50, že budu dál pokračovat. 65% ()

BFG2000

Jsem z toho nějak na měkko. Tohle jsem vážně nečekal. Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a o to více jsem byl překvapen. Předně. Opravdu to není pro každého. Jde o hodně chytrý, pomalý a spíše okecávací thriller o životě. Není to styl Bourna. SPOILER! Defakto je to příběh ženy, která má tři otce a ti spolu nemají zrovna jednoduché vztahy. !KONEC SPOILERU! Zkrátka mně to sedlo. Elitní herecké výkony, kterým dominuje John Lithgow. Ale hlavně. Celé to působí neskutečně realisticky. Tvůrci si opravdu pohráli s tím, aby to bylo maximálně seriózní a to já vždy dokážu ocenit. Až v posledním díle půjde Gbenga Akinnagbe do akce, tak si na má slova vzpomeňte. Takhle bravurně natočenou "přestřelku" jsem snad ještě neviděl. Tohle je opravdu naprosto unikátní série, která by žádnému fanouškovi žánru neměla uniknout. Kašlete na nízké hodnocení, pokud vám tohle sedne, tak to pro vás bude legendární! ()

rockwoman

Škoda, že tak zajímavě rozjetý příběh se poté začal tak nějak táhnout a občas až nudit. Kdyby hlavní roli nehrál Jeff Bridges, šla bych se svýma rockwomanskýma hvězdama dolů, ale já prostě nemohu. Mám totiž upřímnou radost z toho, že tenhle nezdolný obr a bojovník, jeden z mých hereckých oblíbenců se konečně zase blýsknul na filmovém plátně. Prej starej muž. Pche! Tak to teda ani náhodou! Jsi pořád sekáč Jeffe! ()

nash.

1 serie: Ačkoli je tu Jeff Bridges drsňák, že by před ním strachy zbledl i Liam Neeson, není to žádná výplachová akční jízda poskládaná z pyrotechniky, headshotů a mlátiček. Spíš bravurně rozehraná hra několika koček a několika myší, kde se to nejnapínavější odehrává během přestřelek slovních. Napětí by se dalo krájet, dialogy jsou hutné, nechybí několik zcela nečekaných zvratů a odhalení, a když na to přijde a dojde na akci, je brilantní, byť je spíš kořením a občasným zpestřením, které má v příběhu své logické místo a není tu jen na efekt. Bridgesova tvrďáka navíc jako dokonalý protipól skvěle vyvažuje John Lithgow, bez kterého by to vše bylo polovičním zážitkem. ()

verbal

Tak přesně něco takového filmově – teoretický slovník odborně definuje jako „Učebnicovou scénaristikou mrdku“, jakou nevytrhnou ani sqělí kašpaři. První dva vě-fa díly vcelku navnadí dýchavičným a rychlohojivým anihilačním důchodcem, kterému by zjevně definitivně zkrátilo trápení i špatně seštelované chodítko, ale když dojde na férovku, chytne vždycky náhle druhou geriavitovou vlnu a je schopen s ocasem v ruce nafiletovat libovolné o sto let mladší siájej profesionály v jakémkoliv počtu. Takové trochu Přání smrdí s mým oblíbeným, veskrze charismatickým, byť čím dál tím huhňavějším Džefem Mosty. A právě v této chvíli, tedy po druhém dílu, vřele doporučuji ukončit projekci, zbylé epizody agresivně smazat, a to včetně bezpečnostního hodinového ohřátí disku v mikrovlnce, a raději se smířit s tím, že se prostě nedozvíte, jak to s dědkem jednou dopadne. Opravdu neprohloupíte! Právě tehdy totiž kdovíproč odstavili toho vcelku čiperného mačistického geronta u pera, a nahradili jej otylou chovatelkou koček za zenitem, která nekompromisně rozjela vkus i zábavu dokonale zabíjejících dalších pět dílů pěkně žluklé, rakovinotvorné afgánské telenovely, táhnoucí se jako tchýnin chrchel, jež ke vší té hrůze v sedmičce ani nedopadla. Čili za rok mohou někteří sebemrskačští rigidní nudofilové s chutí zhlédnout, a heteroseksuální odpůrci narkoleptických sraček s chutí vynechat, i druhou řadu! ()

• Baba Ghor-Ghori je v skutočnosti svätec, ktorý poráža démonov. (Real Tom Hardy)

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

22.02.2022

Jon Watts (Cop Car, Spider-Man: Bez domova) pomohl nakopnout superhrdinskou značku Spider-Mana do miliardových výšin, a tak má teď v Hollywoodu a zejména u Disneyho velmi dobré jméno. Šéf Marvelu už… (viac)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako… (viac)