Lásku střídá lež – a tu zas láska. Spirála se roztočí, když objev ve výzkumu DNA pomůže s hledáním dokonalého partnera a dá tak vzniknout úplně nové seznamce. (Netflix)

scroochy

Epizoda Black Mirror roztažená do seriálové podoby o seznamce, která vám na základě DNA dokáže najít spřízněnou duši, do které se zaručeně zamilujete na první pohled. Seriál skrz několik postav poutavě zkoumá dopady takovéto služby na společnost a existující vztahy různých lidí. A na to všechno dohlíží skvěle zahraná ředitelka seznamky, která jde doslova přes mrtvoly. ()

Anderton

Civilné scifíčko vystavané na dokonalom nápade, ktoré mohol byť udalosťou minimálne sezóny. Množstvo filozoficko-etických otázok, ktoré by sa dali rozoberať, sa ale rozoberajú skôr na povrchu, pričom za osem epizód sa toho dalo stihnúť určite viac. Je ale skvelé, že záverečná epizóda odhalí, o čom vlastne celý seriál bol, a to o postupnej strate všetkého vzácneho v živote, vrátane vlastnej osobnosti. A to aj keď môžete na verejnosti pôsobiť ako víťaz. Okrem predstaviteliek majiteľky The One a policajtky je obsadenie nevýrazné, občas dokonca nesympatické (policajt kolega) a vizuál sotva priemerný. Nakoniec ale vďaka finále nepovažujem The One za stratu času, ale za doplnenie znalostí ohľadom súčasných seriálových príspevkov v žánri sci-fi. Ak však hľadáte skutočnú extra triedu, pohľadajte inde. Každopádne by ma zaujímalo, ako sa s témou vysporiadala knižná predloha. ()

M.i.k.e

napůl vykastrovaná epizoda Black Mirror roztažená do skoro šesti hodin.Zatímco ovšem Black Mirror většinou stačilo těch cca 60 minut na vystižení pointy,tady se zdlouhavě pitvá v nezajímavých vztazích a řeší se jedna polovražda (u které je navíc jasné co se stalo už někdy ve třetím díle).Přitom potenciál by tu byl ve chvíli kdy by se tvůrci víc zaměřili na samotnou "revoluční" seznamku a její dopady.Takhle je to ovšem jen průměrná podívaná,která se velmi rychle vykouří z hlavy...50% ()

Margarettka

Tak tohle vypadalo, jako kdyby to bylo spíchnuto horkou jehlou - takové odbyté, asi to scénárista psal hodně narychlo a chtěl to mít co nejdříve za sebou. Postavy postrádají hloubku a jednají mnohdy nepochopitelně, práce policie je zde také přitažená za vlasy. Zajímavý námět šlo určitě zpracovat mnohem lépe, takhle z toho bylo jen béčkové krimi. A je to opravdu škoda, tento námět by si zasluhoval detailnější rozbor dopadu na společnost, krimi žánr tomu spíše škodí. Doporučuji místo toho shlédnout epizodu Hang the DJ seriálu Black Mirror, která mě bavila o mnoho více. Za mě 55%. ()

Drozdo57

Akože, nápad dobrý. Ani to nebolo úplne zle natočené. Ale tvári sa to stráááášne múdro a pritom je to stráááášne hlúpe. Ľudia sa tam chovajú ako blbci a prechádza im to. Tvorcovia nemajú poňatia o moderných forenzných metódach a možnostiach získavania dát. Alebo je to celé zjednodušené aby to pochopil aj priemerný Netflix divák. Neviem. Čo ale viem, že to bolo o trošku zábavnejšie ako pár minulých zbytočných seriálov. A my so ženou sme sa párkrát nad pár vecami pozastavili a diskutovali. Záver je taký nemastný-neslaný a ja vážne dúfam, že tvorcovia nezamýšľajú druhú sériu. Nakoniec s istotou viem iba jedno: Keby bola možnosť takýmto spôsobom nájsť svoju osudovú lásku, tak by ma ani nenapadlo to urobiť. Pretože ja tú svoju už mám doma. Bez irónie a myslím to úplne vážne a je mi jedno, ako to znie. ()