Tři nejlepší přítelkyně Kate (Jenny Seagrove), Liz (Sally Phillips) a Cassie (Kelly Preston) se vydají z Londýna na cestu vlakem po Evropě, kterou už jednou zamlada podnikly. Teď je jim ale kolem padesátky a cestu zorganizovala Anna, čtvrtá z jejich party, těsně před smrtí, kdy koupila jízdenky a měla jen jednu podmínku, aby vzaly sebou její osmnáctiletou dceru Maddie. V britské romantické komedii sledujeme různé zábavné příhody, nezbytné problémy se ztracenými pasy, stávku na železnici a nechybí romantické aférky v krasné středomořské scenérii. (Peabody)

silentname

"Off The Rails" nám naposledy prináša herečku Kelly Preston, ktorá nás bohužiaľ v júli 2020 navždy opustila. A ak bol toto jej posledný film, tak odišla podľa mňa so cťou. Tento nenápadný road-trip film sa ukázal byť skutočne veľmi príjemnou britskou komédiou o priateľstve, ktoré síce pretrvalo roky, no ukáže sa, že možno tam boli medzi našimi protagonistkami nejaké skryté pocity a veci, ktoré úplne nevyplávali na povrch. A pôsobí to veľmi skutočne. Nedá sa síce povedať, že by sme od filmu nevedeli veľmi presne odhadnúť aké momentky nás budú čakať, no na druhú stranu to herečky vedia podať presvedčivo. Priateľstvo medzi Kate, Cassie a Liz je hnacím motorom filmu a dáva do toho absolútne všetko čo je potrebné. A plus tu máme dcéru ich zosnulej kamarátky Anny. Maddie tak nejako chce vidieť čo najviac naše kamošky spojilo, no po rokoch sa skôr dočká niečoho iného. A chápem aj jej reakciu počas finále. Pretože by to bolo aj na mňa už trošku moc. A okrem toho film prináša aj celkom slušný "Blondie" soundtrack. takže ak máte radi Blondie, hodíte tomu ešte pár bodov navyše. Vo výsledku ale poviem, že tento výlet bol skutočne veľmi príjemnou jazdou cez Francúzsko, Španielsko a Taliansko. A prináša veľmi príjemný film venovaný veľmi príjemnej herečke, ktorá už medzi nami bohužiaľ nie je. Hodnotenie: B+ ()