Shadowland

všetky plagáty
Mysteriózny
Veľká Británia, 2021, 73 min

silentname odpad!

Tak "Shadowland" je priam ukážkový príklad ako to dopadne keď niekto nemá peniaze na to spraviť film, no rozhodne sa, že to skúsi nejako kamuflovať a my ako diváci máme pochopiť scénky, keď vôbec nie je jasné, čo sa vlastne stalo. Podstatné je, že sme pochopili, že niekto bol práve zabitý a hotovo. Na jednej strane si myslím, že je tu niekoľko okey nápadov a niekoľko okey postáv, ktoré som z tej situácie chcel vidieť vyjsť von so zdravou kožou, no dokopy je toto len zabitý čas, ktorý vám nikto nikdy nevráti. Neviem nájsť dôvod, pre ktorý by som vám to vedel odporúčať. Možno to malo v sebe nejaký potenciál, no natočené je to maximálne amatérsky a lenivo. Okrem toho herci svoju prácu vôbec nevedia odviesť poriadne. Všetky vraždy, útoky a podobné veci sa odohrajú mimo kameru a my len zrazu dostaneme informáciu sprostredkovanú a nevieme reálne čo sa stalo. A hoci možno do polovice filmu je to ešte ako tak pozerateľné, potom vás Simon Kay svojou amatérskou prácou len presvedčí, že toto bolo zrelé na odstrel už predtým než ste to zapli. Takže najlepšia rada akú vám môžem všetkým dať je film obísť a nepozerať. Ušetrite svoj čas a nájdite si niečo iné. Hodnotenie: F ()