Ďábelská telefonní linka si nachází další oběť, tentokrát se jí stává ředitel střední školy, a snaží se tak ukojit své nemravné a zvrhlé choutky, především na jedné studentce. Za brutální vraždy, které mu byly prokázány, je zanedlouho ředitel uvězněn. Ale ani to mu nezabraňuje využít nadpřirozené síly k tomu, po čem celou dobu touží. (Rodriguez)

djbarrel

Tupé dialogy, chybějící atmosféra, místy nuda, podivní herci a kupa demence. Vše je, ale zabaleno do takového odlehčeného hávu což film vyvádí z nejhlubšího kanálu až na světlo boží. Prostě film se nebere až tak vážně a proto se na něj dá koukat a i když dialogy jsou opravdu debilní, tak znám o dost horší a proto hodnotím jako hodnotím. Podruhé bych si film jistě nepustil, ale jedno shlédnutí jsem přežil bez újmy na zdraví a to je asi největší úspěch. 30 % ()

SOLOM.

V roce 1989 se Robert Englund představitel filmového Freddyho rozhodl ukázat divákům, že není jen výborným hercem, ale že dokáže natočit i slušný hororový film. Sice to možná nedopadlo přesně podle jeho představ, ale podařilo se mu přece jenom stvořit alespoň průměrnou podívanou, která mě docela oslovila. Osobně však nechápu, proč kývl zrovna na nabídku Jima Wynorskiho, který chtěl mermomocí natočit volné pokračování. Wynorski nikdy nepatřil mezi příliš úspěšné režiséry, ale na začátku své kariéry alespoň natočil několik zajímavých filmů. Poslední dobou však kvalita jeho kousků spadla až pod hranicí průměru. Jeho záliba v lascivních tricích a nahotě se samozřejmě projevila i zde a to hned od prvních minut. Bohužel kvalita scénáře už tak dobrá nebyla a na rozdíl od prvního dílu jsem měl dojem, že ho sepsal buďto dost prostoduchý jedinec, nebo se stal výplodem těžce prokalené noci. Místy to nedávalo hlavu ani patu, místy to bylo neskutečně trapné, ale i zde se dalo narazit na několik alespoň trochu slibných situací, při kterých se divák i malinko pobaví. Asi nejvíce mě potěšila přítomnost Spikea – postavy která hrála důležitou roli i v prvním díle. Opět se jí ujal Patrick O'Bryan a opět byla pěkně praštěná. Hlavní hrdinka zase docela sexy, takže se to docela vyrovnalo. 40% ()

Astaroth12

Z nejakého dôvodu sa mi Englundov režisérsky počin nepáčil, ale musim si niekedy osviežiť pamäť a hádam zmením hodnotenie. Je to príbehová blbôstka, ktorá naozaj nedáva zmysel. Všetko, čo je tu predhadzované, je robené len kvôli výslednému efektu, aby to čo najlepšie vyzeralo, ale tým pádom sa logika strácala až kým sa nevytratila úplne. A aj to nebolo k ničomu platné, lebo bolo tu použitých veľa lacných trikov a tak o efektných scénach tu nemôže byt ani reči. Ale hlavný killer sa mi páčil, tie jeho dialógy i chovanie boli šialene i trocha vtipné. Ale jedna scéna mi prišla neskutočne parádna a aj kvôli nej dávam tú 3*. Tou bola tá , keď jedna z obetí sa dostala nechtiac do filmu a všetko čo po tom nasledovalo bolo zaujímavo podane. Ako keby ju vymyslel sám Freddy. Na jedno pozretie celkom v pohode i keď, za niekoľko dní si už na tento film asi nespomeniem. ()

Fox Mulder

Už hnedka při prvních minutách Astralního faktoru mě došlo, že tento horror bude asi jedna velká zábava. Po slušné Englundově jedničce, tuto dvojku spíš než za vážný horor beru jako komedii. To se zas jednou Jim Wynorsky předvedl. Ale zas na druhou stranu se divák pobaví hloupými dialogy, odhalenými herečkami a pár dobrýma chutně krvavýma scénami. Béčko jak vyšité. ()

PetrPan

Jimův anální faktor se scénářem napsaným šestiletým hochem oplývá velkou porcí thrashové zábavy, triky , které by George Melies udělal líp, 2 obnaženými kozami a jednou opravdu zdařilou hororovou scénou alá Dva nosáči a video. Pro milovníky filmového odpadu je tohle jeden z 1000 filmů, které musíte vidět než zemřete. ()

• Během závěrečné honičky motorky s kamionem je vidět na konci přívěsu připevněná kamera. (Fenk)
  • Agnes (Brigitte Nielsen) řekne hlavnímu hrdinovi, že mu trochu připomíná Freddyho Krugera. První díl Předvolba 976 (1989) natočil Robert Englund, představitel legendárního Freddyho Krugera. (Andersis)
  • Brigitte Nielsen si ve filmu zahrála díky prohrané sázce při hře kulečníku s Jimem Wynorskim. Kdyby vyhrála, musel by ji režisér uklidit byt v dámských šatech. (Fenk)