Samovi synové: Bloudění v temnotách

• USA The Sons of Sam: A Descent into Darkness (viac)

Případ takzvaného Samova syna se stal pro novináře Mauryho Terryho celoživotní obsesí. Došel totiž k závěru, že ve vraždách měla prsty sekta satanistů. (Netflix)

Djoker

Samův syn patří mezi největší oblíbence fanoušků true crime, takže si svůj dokument zasloužil. Hodně prostoru znovu dostane kladná postava, která je klasicky posedlá vyšetřováním. Začíná se to opakovat, ale šokující je především přístup policejních složek, které si opět moc nelámaly hlavu a případ chtěly hned uzavřít. Když už to vypadalo, že závěr bude hodně depresivní, protože pravda je pořád tam někde venku, tak naštěstí přišlo alespoň malé zadostiučinění. ()

Pavlínka9

Po tomto dokumentu jsem byla dost v šoku, jelikož roky vím, kdo je “Samův syn” a po shlédnutí těchto dílů mi to totálně ty informace rozbili, rozšířilo a hlavně taky dost zmátlo…Doporučuji to všem, kdo si myslím, že vědí, kdo to byl a co dělal :) Otevřelo to tolik teorií, nových informací a zmatků :D ()

EvilPhoEniX

Nový True Crime z Netflixu mě sice zklamal, ale fanoušci podobně laděných snímků asi vyloženě nadávat nebudou. Očekával jsem klasickou detektivku na styl Night Stalkera, kde se bude vyšetřovat případ notorického sériového vraha a budeme sledovat detektivní práci policistů a sledovat jak vraha dopátrají, přesně tak to mám rád, ale tahle mini série se vyvíjí zcela jiným směrem než bych chtěl a to mě bohužel moc nebavilo. Linka s Davidem Berkowitzem se víceméně uzavře už v 1. díle, takže pokud půjdete do toho kvůli Berkowitzovi, tak budete zklamáni. Další 3 díly se zaměřují na Spisovatele, který byl případem posedlý a přesvědčený, že vraždy byly součástí Satanistického kultu. Takže hromada konspiračních teorií, což mě bohužel moc nebaví. Pár dialogů i myšlenek je zajímavých a koho baví okultismus, tak by si na své přijít mohl. Mně osobně to příliš nestrhlo, dokumenty nejsou má silná stránka a baví mě jen pokud jsou podány explicitně a poutavě jako v Night Stalerkovi či Don´t Fuck with Cats. 6.5/10. ()

filmmovier

To, že podobné dokumenty Netflix umí, víme už nějaký ten pátek, tady ale bohužel těžce přestřelil. I když je téma opět zajímavé, mně to prostě příliš nebavilo, což je dáno tím, že je to zbytečně dlouhé. V tomto případě by bohatě stačili dva díly, možná dokonce i jeden, ale čtyři jsou prostě moc, pak už se informace jen opakují a je to spíš jen teoretizování. A přitom to začalo tak dobře, škoda, že pak celý dokument sklouzl do nepříliš zajímavého, vlekoucího se a totálně stopážově přestřeleného dílka. 65%. ()

Motinski

Ku koncu až moc konšpiračné a menej úderne ako Night stalker alebo Bundy. Ajtak ale napínavé, dobre postrihané a nudných miest tiež nebolo veľa (aj keď pár áno). Netflixu takéto tipy dokumentov idú na výbornú a oproti konkurencii sú citeľne vyzretejšie a idú viac do hĺbky. Pre niekoho kto nevyhľadava podobné témy však budú 4 časti podľa mňa až moc veľké sústo. ()