dO_od

// Z devíti epizod to má asi jen tak 3 průměrný až nadprůměrný, zbytek je nezáživná výplň, která podle všech náznaků nemá s hrami nic společného a pro ten hlavní děj je naprosto nepodstatná. Na rozdíl od takové Nadace se to ale dá dokoukat aspoň jako guilty pleasure, což je teda asi největší překvápko. Pablo Schreiber jako Master Chief je celkem fajn, Natascha McElhone je pak rovnou skvělá coby lidskej záporák, seriálu ale zoufale chybí víc mimozemšťanů, lidi v podstatě neslezou ze záběru, což je u takové sci-fi prostě škoda. Neznám rozpočet pro první řadu, ať byl ale jakýkoliv, nestačilo to. I proto se bojím, že druhá řada na tohle dojede a třetí už nikdo neriskne. 5/10 ()

DJ_bart

Zatímco já vím o původní herní sérii velký hovno, tvůrci o ní evidentně ví hovna dvě. Seriál se sice snaží jít na ruku fanouškům, ale dělá to tak marně, až to bolí – navíc vzbuzuje dojem béčkových sci-fi seriálů z počátku tisíciletí, tudíž by možná zaujal před dvaceti lety, ne však v současnosti, ačkoliv vysoký rozpočet je znatelný, jenže prakticky nevyužitý. No a Šéfkuchař je nesympatický už jen kvůli tomu, že 24/7 nenosí helmu a netwerkuje. Zkrátka, 'HALO' onen televizní formát nesluší, takže já stále čekám na to, až Spielberg natočí slibovaný celovečerák. ()

Shakers

1.séria - 75%. Nehral som hru a viem o hernej sérii iba toľko, že tu majú vojaci štýlové skafandre a strieľajú mimozemšťanov. Nakoniec som celkom spokojný s toho čo som videl a dostal. Bavil ma príbeh, ľúbil sa mi aj dizajn vesmírnych plavidiel, vzhľad mimozemšťanov, masiek, kostýmov a zbrane sú tiež cool, tak isto herci a na čele s Pablom Schreiberom to v pohode utiahnu aj bez nejakých väčších hviezd. Je vidno, že to stalo celkom pekne prachy, lebo vizuálna stránka a akcia sa podarila. Plusom je aj menší počet dielov, ktoré majú prevažne 40-50 minút, takže moc dielov, kde by som zíval tu tiež nie je. Jediný tŕň v oku je pre mňa mala Číňanka, ktorá je asi najslabší článok tohto seriálu a aj jej samotná siedma epizóda je najnudnejšia. Celý seriál natočili viac menej skúsení režiséri, ktorí majú za sebou aj zopár filmových produkcii (Bathurst, Reiné, Liebesman), okrem pre mňa neznámej Jessici Lowrey, ktorá stala za kamerou pravé pritom najslabšom diely. Naopak Bathurst ponúkol výborný úvod a Liebesman zas zaobstaral tie najakčnejšie epizódy a finále. Intro sa tiež sa podarilo, spokojnosť a teším sa na dvojku. ()

agentmiky

Jako obří fanoušek her (ale i knížek z tohoto univerza) mohu s čistým svědomím říct, že jsem mírně rozladěn finálním výsledkem. Já vlastně nepochopím, proč musí autoři často brát předlohu a úplně ji znetvořit. Tak radikální to tady naštěstí nebylo, ale co provedli s mým milovaným Master Chiefem, to se bude těžko odpouštět. Většinu času bez ikonické helmy, chvílemi v bojích nemístně pořvávající jako pavián (kde je to jeho stoické vystupování?). Korunku tomu nasadila ta romantická linka, tam jsem nevěřícně kroutil hlavou (je mi fakticky líto Pabla Schreibera, obětoval té postavě hodně, ale s bídným scénářem bohužel nic nenaděláte). Naštěstí to zachraňuje akce, alespoň tam divák mohl zpozorovat mírný nádech původních her, závěrečný díl v tomhle ohledu paráda. Co se týče vedlejší linky s hrdinkou Kwan, tak to byla tragédie. Uvidíme, co přinese druhá série, snad se tvůrci poučí ze svých chyb a vytvoří kvalitnější kousek. Potenciál tohoto univerza je v úplně jiných dimenzích. První řada za mě 6/10 ()

Helo

Not great, not terrible. Chtělo by to trochu máknout na nevybalancovaným CGI, kdy to chvílema vypadá naprosto bombasticky a jindy zase hodně béčkově (hlavně mimozemský krajiny byly do očí bijící), a pak trochu proplesknout scénáristy, který maj v poslední době (a nejen u tohohle seriálu) nutkání sledovat dějový linky postav, který nikoho nezajímaj, jsou totálně nesympatický a chovaj se nesmyslně a nelogicky jak rozmazlený spratci (kdo viděl, ví). Stejně tak mi přišlo zbytečný to ultra rychlý polidštění Master Chiefa, který mu trochu ubírá na tom videoherním charismatu. Na druhou stranu jakmile se neřešily nedůležitý srajdy, ale děj kolem Covenantů a UNSC, samotný Halo a přišla na řadu akce (kterou Liebesman umí), skvěle zpracovaná výzbroj a technika, sem tam nějakej ten hudební motiv (kterých ale vpravdě mohlo bejt víc a ve výraznější formě), tak srdce hráče muselo zaplesat a abych přiznal, fakt jsem se těšil na každej další díl. Proto možná z mojí strany to lehký nadhodnocení. A taky protože je to "still better Halo than 343i's Halo!" Tak a teď s těma artefaktama konečně na Rýč, ať se dočkáme pořádný řezničiny! ()

Philcze

Že tvůrci adorovanou předlohu nechápou nebo přímo nechtějí pochopit, je moderním adaptacím vytýkáno možná až v přehnané míře, ale v případě Halo jen těžko uvažovat jinak, když jsou všechna kreativní rozhodnutí ve prospěch konformity a průměrnosti televizních sci-fi béček nultých let, a trochu otlučené (ale stále hmatatelné) kouzlo videohry je přítomné jen ve stopovém množství. Ať už záměrnými úskoky pryč od hlavního hrdiny, jeho násilným polidšťováním a odmaskováváním, které ho ovšem zevšedňuje, a naprosto zbabělou milostnou linií. Jako by tvůrci nechtěli zabředávat do skutečnosti, že jediný symbiotický (romantický?) vztah má Master Chief s umělou inteligencí, což je ovšem příliš zajímavé, aby to seriál zpracoval. Pokud jste o hry nezavadili, je možné si seriál užít jako trochu sterilní procházku po zrekonstruovaném obchoďáku, kde vás čas od času zaujme vodotrysk nebo krámek se zmrzlinou, ale po odchodu si nebudete pamatovat, že jste tam kdy byli. [Season 1 – 40 %] ()

Blackhand47

Do videoherní série Halo jsem se chtěl jednoho dne pustit, ale jiné tituly vždycky dostaly přednost. K universu jsem se tak poprvé reálně dostal až přes seriál, který se dle mého pátrání předlohy stejně drží jenom zběžně. Designy zbrojí a mimozemšťanů jako by přímo opustily videohru, ale co se týče jejich zpracování, chtělo by to možná trochu dotáhnout, aby to nepůsobilo úplně jako pěst na oko. Halo má totiž podobný problém jako před lety Warcraft, CGI mimozemšťané a Sparťané nejdou se zbytkem světa, na kterém se šetřilo, úplně dohromady.  Kvalita samotných efektů byla chvílemi samozřejmě také pochopitelně různorodá, ale stejné problémy měly místy hrané Star Wars seriály od Disneyho, kdy v některých scénách jejich ztvárnění působilo hodně levně a v jiných zase odpovídající rozpočtu. I tak se mi ale zdá, že oproti bratříčkovi z předaleké galaxie je na tom Halo podstatně hůř. Podobně jako v každé době, chce mít každé studio své eso v daném žánru a Paramount chtěl dohnat maskovaného námezdního lovce svým vlastním neporazitelným hrdinou. A zůstali pozadu. Proč? Jde poznat, že to v rukách nemá někdo, kdo tomu rozumí. Problémy s vyprávěním začínají již s prvním dílem, kdy je divák nucen nejdříve strávit asi čtvrtinu epizody s nejvíc nesympatickou postavou seriálu, než se hlavní hrdina vůbec dostaví na scénu. Chápu, že jej chtěli představit ve velkém stylu, ale ani akce se v tomto díle bohužel nepovedla. S příchodem Master Chiefa nás ale nezáživná Kwan neopouští, naopak s ní jsme nuceni strávit ještě několik dalších epizod a dostává nadbytečnou dějovou linku, která diváky odtrhává od toho hlavního. Jak Master Chief zachraňuje galaxii. Rozhodně nebyl špatný nápad dát nějaký prostor i dalším Sparťanům, ale vzhledem k tomu, že jsou postavy po většinu seriálu bez emocí, nefungují. Ani hlavní hrdina na tom není o moc nejlépe a je pochopitelné, když byli fanoušci naštvaní, že jej většinu času vidíme bez přilby. To opravdu nemohli sehnat herce, který dokáže všechno vyjádřit pohybem, tak jako to umí Pedro Pascal? Obecně by se mohlo Halo od Mandaloriana hodně co učit. Casting postav není příliš dobrý a jediný opravdu kvalitní herec mi zde přišel Burn Gorman, který vyniká v hraní neobvyklých postav. Bohužel musel dostat roli záporáka právě v dějové lince Kwan, takže je tam víceméně zbytečný. Slušná ještě byla Natascha McElhone coby Dr. Keyesová, kdy postavu ztvárnila správně nesympaticky, ale v další případné sérii bych se bez této „zrůdou s lidskou tváří“ případně obešel. Chápu ale, že je v rámci lore Halo důležitá a hrdinům má přinášet problémy a řešení naopak jiných. Za sebe musím říct, že by seriálu slyšel nižší počet epizod, kdy by vynechali Kwan a soustředili se na to, co dělá předlohu předlohou. Pátý a závěrečný díl pochopitelně přinesly momenty, na které fanoušci čekali, ale stačí to? Pod vším tím balastem se Halo bohužel propadá kvalitami na úroveň béčkových sci-fi, kde by jej milovníci značky určitě vidět nechtěli. Prokletí špatných adaptací videoher tu i po pár povedených kouscích stále přetrvává a je škoda, že to muselo potkat zrovna tuhle rozrostlou sérii, jejíž hrdina patří k nejzapamatovatelnějším figurám herní scény. Hodnocení: 55 % () (menej) (viac)

M.i.k.e

Halo má spoustu much. Ať už jde o televizní vzezření, v mnoha momentech slabší CGI, nebo fakt, že Masterchief je tu víc bez obleku než s ním (což fanoušky her moc nepotěší). Na druhou stranu je tu ale hodně scén (i celých epizod nebo jejich větších částí) kdy Halo vystrčí růžky a ukáže co v něm dříme. Zápletka je sice takový sci-fi standard, ale to ničemu nevadí a pro mě osobně jde o první sérii, která má potenciál být následovníkem BSG. Pablo Schreiber byl pro hlavní roli dobrá volba a pokud si tvůrci mohli a měli něco odpustit, pak je to dějová linka s Kwan Ha. Ta naprosto zbytečně odvádí pozornost od hlavní line, slouží jen jako výplň a minimálně v téhle sérii vůbec nikam nevede...70% ()

okkac

Hry jsem nehrál, ale vím, o čem jsou a rozhodně se tam neřeší emoční city Spartans, Master Chief tam nesundává helmu několikrát během epizody nebo je celou dobu bez ní a není tam otravná holka. Přesto jsem se dodíval, protože po konci The Expanse, tady není žádné další military sci-fi.  Akorát  4 akční scény (z toho jedna kompletně bez Spartans) na 9 dílů jsou fakt málo. Lze vidět, že rozpočet byl méně, než by se slušelo. Další sezóně bych dal šanci, jen: 1. Vykopněte neshopné showrunnery, kteří se ještě oddělají prohlášením, že hry vůbec nehráli 2. Dejte trochu vetší rozpočet 3. Dejte pár epizod Blomkampovi, jeho styl by tu seděl dokonale, i když Jonathan Liebesman, který natočil většinu akčních scén neodvedl až tak špatnou práci. 5/10 ()

Zek

Tohle, je absolutní ukázka toho, jak někdo dokáže parazitovat na známé značce. Což byl i nejspíš záměr tvůrců. Protože kdyby se to nejmenovalo Halo, tak jsem s tímhle seriálem skončil hned po druhém díle. Se hrou to má společného pouze dvě věci a to je prostředí a jména, nic víc. Je pravda, že z filmovat akční hru, kde se na 99% jen střílí, je velký oříšek. Jenže tvůrci neznali hry a nic kolem univerza Halo. Proto, je to po scénáři, absolutní tragédie, kde není ani žádná logika, žádná pořádná wow scéna. Master Chief si, tak často sundával helmu, že už mě to vyloženě sralo. Akční scény a CGI efekty nejsou nic moc. Ve hrách to vypadá daleko líp. Strašně by mě zajímalo, co na tomhle seriálu, bylo tak drahý. Celkové hodnocení série 50% ()

warrenur

Napriek pomerne chabemu uvodu a otravnej linii s rebelujucou "aziatkou" si ma hlavne poslednymi dvoma epizodami a vykonom Natashi McElhone serial presvedcil, ze siahnem kvoli zvedavosti po pribehu i po dalsej serii. Skalni fanusikovia hernej serie mozu byt sklamani. Hral som uplne prvu a lore tiez nepoznam, takze v tomto smere ma to prilis nerusilo. Skor mi vadili niektore logicke preslapy a kamerove zabery "na efekt". Fanusikom sci-fi vsak odporucam napriek spominanym nedostatkom. Urcite to nie je otravna tragedia, hoci par epizod, zvlast tych, zaoberajuci sa teen-rebelkou, bolo ozaj slabuckych. Schreiber v pohode, hoci mnohi by radsej kukali, iba na prilbu Chief-a, nie tvar predsdtavitela pod nou. ()

Bozvav

Začalo to vskutku skvěle, ale od třetího dílu šlo vše do kopru. Samé kecy v klecy, spousta patosu a nudných dlouhých pohledů do nikam. Hru neznám, ale příběh mne nezaujal, postavy mi byly celou dobu ukradené a místy jsem se v tom docela ztrácela. Druhou řadu už koukat nebudu. 35%. ()

xdutchx

Líbilo se mi to. Předlohu neznám. CGI a celkově grafika je fajn. Škoda, že do sci-fi seriálů jsou vybíráni herci druhé až třetí kategorie. Dialogům by prospěla větší úspornost a větší promyšlenost. Comixové zkratkovité a primitivní postupy mi nevadily. Do posledního dílu se mohlo investovat víc, přeci jen ta planetka hajzlíků je dost úsporná, ještě úspornější, než lokace Serious Sama. Ale zábava byla a došlo i na závěrečnou grilovačku vnitřních orgánů, takže cajk. ()

NorseSword24

(Na začiatok poviem že som hry nehral a ani som nevedel o čom to je) Akože spracované to je super, nemám tomu čo vytknúť, ale bolo to proste nudné. Niektoré postavy som nenávidel a preto ma to viac sralo keď to boli jedny z hlavných, kladných. Efekty, scenár a podobne sú fajn. Len ma to nebavilo a preto som to pozeral pár mesiacov. Uvažujem či pôjdem do 2. série. ()

celticek

Nečekal jsem vůbec nic. Jenom jsem zaslechl haló ohledně druhé série:) Tak jsem se do toho dal. Není to vůbec špatné. Vizuálně povedené, dobrý herecký výkon hl. hrdiny, ale třeba i takové Nataschy McElhone. Marně jsem pátral, kde jsem ji viděl. Trvalo, než mi došlo, že v Truman show. A tam byla taktéž nadprůměrná. Adaptace dle videoher většinou končí neslavně. Tomuhle ale určitě šanci v další sérii dám. 3 a 1/2. ()

DoubleJack

Akční scény jsou nabušené jak parní lokomotiva. Všechno lítá, má to švih a svoje kouzlo. Škoda jen, že během devíti dílů jsou takové momenty jen tři. Celý seriál padá v okamžiku, kdy se ke slovu dostane druhá (vedlejší) linka, která nemá jakýkoli dopad na celkový děj první série. Děj o spratkovi, který by si zasloužil pohrabáčem po hlavě, byla za trest. Když se však kormidla ujme linka s Master Chiefem je to o poznání lepší. Je nutné si ale přiznat, že stejně jako drtivá většina seriálů poslední doby, i Halo má hromadu plot holes, které celek zbytečně sráží. Postavy se občas chovají nepředvídatelně a mimo svojí charakterní linku. Na druhou stranu bylo příjemné vidět zas scify, které se nesnaží cpát všude jen akci a dokáže aktivně pracovat se vztahy mezi postavami. ()

kubas369

6.5/10. První řada se zbytečně věnuje věcem, které momentálně nemají význam, naopak to co by mělo dostat prostor a výstavbu je hrozně zrychlené a děravé. I díky tomu je tu spousta míst, kde vám vyskočí obočí nad nelogičností i nezajmem scénáře. Johnova linka s artefakty je ale zajímavá a zábavná. Slušná military sci-fi. ()

GejmronCZ

Tak jsem jí dal celou naráz. A teda... nepobírám jak moc mi to rozmrdalo mozek. V tom dobrym slova smyslu. Halo jsem nikdy nehrál, ale po tomhle o tom přemýšlím, že bych to někdy dal. Netáhne mě to ani až tak moc tím příběhem a světem, ale na druhou stranu mě mega zaujali myšlenkami a technologií. Já osobně bych byl za takovou umělou inteligenci jako je Cortana ( nic moc jméno podle mě, ale co už) hodně rád. Asi bych si ji úplně nenechával dávat do hlavy, ale kdyby to jinak nešlo, tak bych to zkous. Ta by tak hrozně moc mohla pomoct a tak moc by se dalo dokázat. Ty možnosti jsou obrovské. A ty armory? Doprdele ty jsou mega cool, když je vidim jako na živo. Ve hře takový eh, ale takhle s těmi detaily? Wooooow! Mít jednoho v dnešní době, tak je jako Steve Rogers v druhý světový. Ultimátní zbraň schopná vyzabíjet celé řady nepřátelských vojáků úplně sama. A + s Cortanou. To je jinej level nadvlády potom. Každopádně se hrozně těšim na druhou sérku. Inspirovalo mě to k hodně nápadům a ještě nějaký určitě přijdou. ()