Robert Evans a Barry Lapidus se přou o tvůrčí vedení společnosti Paramount. (SkyShowtime)

Necrotongue

Dobře, u předchozího dílu jsem byl opatrný, protože jsem si nebyl jistý tím, jak se bude příběh vyvíjet, ale druhá epizoda mě přesvědčila o tom, že tohle bude záležitost přesně pro mě. Všem na čsfd... Ne, takhle ne. Spoustě uživatelů na čsfd musí být od začátku jasné, jak seriál dopadne, protože už přece viděli výsledek (pro mě to platí taky), a přesto se při sledování nedokážu odtrhnout od obrazovky a vychutnávám si tu dokonalou atmosféru. Vůbec si nedovedu představit, co by se muselo stát, aby mé výsledné hodnocení nebylo pětihvězdičkové. / Poučení: Pokud se film Franku Sinatrovi nelíbil, je pro něj asi lepší, že se nedožil seriálu. ()

castor

„V Los Angeles New York nenatočíte!“ Tohle bude asi ryze můj problém. Respektuju, že se filmový Kmotr nesmazatelně zapsal do dějin kinematografie a najdeme ho snad v každém žebříčku nejlepších filmů všech dob, já na něm ovšem nikdy zvlášť neujížděl. Prostě viděno (první díl víckrát), splněno. Rošády kolem natáčení a další rošády kolem rošád o natáčení… Navíc úplně nejsem fandou filmů a seriálů o vzniku jiných filmů a seriálů. Třeba návrat na pozadí ulepeného skandálu s Pam & Tommym, který nás na chvíli vrátil do devadesátek, si mě získal víc. Herci se tady nicméně se svými předobrazy vypořádali velmi slušně. Každopádně není to cool, je to historie. Ač obrovského fenoménu. ()

• Francoise (Nora Arnezeder) v jedné scéně naráží na stanovisko Irska vůči 2. světové válce. Irsko opravdu odmítalo uznat tuto světovou rozepři a nazývalo ji „výjimečným stavem“. Z tohoto důvodu nepodpořilo žádnou ze spojeneckých zemí. (HellFire)
  • Když se Carlo Gambino (Anthony Skordi) snaží přesvědčit Joea Colomba (Giovanni Ribisi), aby přestal veřejně podporovat svou organizaci bojující za práva italských Američanů, použije slova „máme naši vlastní věc“. Sicilská mafie často označuje sama sebe jako Cosa Nostra, což v italštině znamená „Naše věc“. (HellFire)