Den před Štědrým večerem tráví hrdina filmu – muž ve středním věku a ředitel firmy – na vánočních setkáních. Alkoholové opojení ho uvede do emocionálního chaosu a jeho chování začne být nepříjemné a obtěžující. Nakonec je převezen k matce, s níž má trávit Štědrý večer. Jako dárek dostane žlutou šálu – talisman, který ho má chránit před alkoholovou závislostí. (Kino na hranici)

xyran

Velmi dobře natočený film, stojící na hereckém koncert Gajose. Excelentně zahraná role člověka "za vodou" v dobrím společenském postavení a druhé osobnost totální zkrachovalec a notorik.. Opravdu sugestivní podání-bezchybné. Škoda jen, že takovéto filmy na našich televizích neuvidíme... ()

darwin

Slušný film o muži, který se nedokáže vypořádat s alkoholem. Janusz Gajos jako muž, který svůj život potápí v alkoholu odvádí jako vždy skvělý výkon. Krystyna Janda je stále krásná. ()

Freemind

Film sám o sobě je už trochu zastaralý, pokud jde o techniku a zvuk, po celou dobu plátno zavalují tucty hodně slabých herců, ovšem Janusz Gajos tady předvádí tak zdrcující extempore, že to až bere dech. Snad nikdy jsem neviděl sondu do života inteligentního alkoholika, v detailech tak nechutnou, až fascinující. Všechny hlavní ženské postavy jsou taky zahrány výtečně, ovšem hlavní hrdina jednoznačně udává tón - bezesporu životní výkon. Tleskám. ()